Stare katastralni mapy

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Stare katastralni mapy

Příspěvekod Gringo » pon kvě 07, 2018 21:32

Dobry vecer,
chtel bych se zeptat, zda-li je mozne nekde ziskat starsi katastralni mapy. Ano, vim ze existuji indikacni skicy, ale ja bych potreboval trochu mladsi, rekneme tak sto let stare?

Hledam totiz vice informaci k historce o dome, ktery majitel zapalil predtim jej pojistil a za penize odcestoval do Ameriky. Dum na indikacni skice je tam kde ho ocekavam, na dnesnich mapach je ovsem dum i zahrada vedena jako louka, fyzicky na miste je take louka (par vetsich kamenu po domu zustalo).
Pozemkove knihy mi konci v roce 1879 a to jeste asi dum stal, protoze majitele ma. Napadlo me tedy nahlednout do starsich katastralnich map, tak by se dala pripadne destrukce domu lepe ohranicit.
Na archivnich snimcich z let 1937 a 1955 tezko neco poznat (stini tam stromy), ale myslim ze v te dobe uz dum asi neexistoval.
TY Gringo
Gringo
 
Příspěvky: 555
Registrován: pát pro 27, 2013 12:48
Bydliště: Trojanovice
Oblast pátrání: Trojanovice, Frenstat p. R., Prostredni Becva, Kozlovice, Kuncice p. O., Bordovice, Ticha, Celadna, Frydlant n.O.
Dombrova (Doubrava na Karvinsku), Lazy

Re: Stare katastralni mapy

Příspěvekod Radix » pon kvě 07, 2018 22:01

Starší mapy by mohli mít v okresním archivu.
Radix
 
Příspěvky: 3179
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Stare katastralni mapy

Příspěvekod standam » sob kvě 12, 2018 10:18

Nevim jak to bude s mapama, ale daji se vyzadat informace z archivu katastru nemovitosti.

Z me zkusenosti jsou krajni casove body roky 1830 a 1970.

U zadne nemovitosti jsem se nedostal k celemu uvadenemu casovemu rozsahu, ale prelom stoleti s prekryvem +-30 let byl uveden u kazde.

Krome vlastnictvi jsou tam uvedeny vymenky, zastavy a dluhy spojene s nemovitosti. V techto zaznamech jsem dokonce nasel i jediny dochovany zaznam o umrti moji prababicky ;)
standam
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát dub 18, 2014 20:13


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 16 návštevníků