Svatba 1930 Dolní Kounice (u Brna) Němčina VYŘEŠENO

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Svatba 1930 Dolní Kounice (u Brna) Němčina VYŘEŠENO

Příspěvekod Tamy » sob dub 14, 2018 17:14

Prosím potvrzení toho co jsem přečetla a doplnění co jsem nepřečetla. A uměl by mi někdo vysvětlit, jak může být stejná ulice ve Vídni ve dvou různých čtvrtích? Nebo to špatně chápu? A čirou náhodou asi nemáte někdo nápad, proč se dva lidi co nemají vůbec nic s Dolníma Kounicema vzali právě tam? :) Jo a ještě, jaký je rozdíl mezi průmyslníkem a továrníkem?

sken č. 130:
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=1
23.4.1930 Dolní Kounice
ženich-
Vídeň XVIII. Währingerstrasse 94, Dr. Fridberg Karl Maria Gustav Zdenko, průmyslový úředník ve Vídni, ??? Kreisbach ??? č.6, vlastní syn Gustava Friedberga podplukovníka ??? ve Znojmě a Marie rozené Puteani, oba katolíci a žijící. Nar. 20.9.1903 Marburg Jugoslávie. Katolík, 26 let, svobodný.
něvěsta-
Vídeň IX. Währingerstrasse 5, Regenhart Maria Louise Elisabeth Candicia, univerzitní studentka ve Vídni ??? Frýdnava ČSR, vlastní dcera Oskara Regenharta průmyslníka ve Frýdnavě a Elise rozené Fridrich Mosigg, oba katolíci otec žije matka ne. Nar. 23.12.1905 Vídeň I. ???. Katolička, 24 let, svobodná.
svědci-
Metell Friedberg major ve Štýrském Hradci ??? 67
Ervin Regenhart továrník ve Frýdnavě č. 339
Oba katolíci
Pak jsou tam nějaké poznámky, něco s Bratislavou?
Naposledy upravil Tamy dne stř dub 25, 2018 1:30, celkově upraveno 1
Tamy
 
Příspěvky: 283
Registrován: úte srp 09, 2016 20:22

Re: Svatba 1930 Dolní Kounice (u Brna) Němčina

Příspěvekod Boza » úte dub 17, 2018 20:17

K vídeňským ulicím: velmi užitečná je v tomto případě Wikipedie, která obsahuje kompletní seznam ulic po jednotlivých obvodech, včetně historických názvů. Např. pro IX obvod je zde: https://de.wikipedia.org/wiki/Liste_der ... Alsergrund a Währinger Straße je skutečně přes dva obvody (má přes 3 km).
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1949
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: Svatba 1930 Dolní Kounice (u Brna) Němčina

Příspěvekod Tamy » stř dub 18, 2018 14:56

Děkuju, to už jsem tak nějak taky zjistila. Ale nevím co jsem udělala špatně, že mi nikdo není ochotný doplnit těch pár otazníků.
Tamy
 
Příspěvky: 283
Registrován: úte srp 09, 2016 20:22

Re: Svatba 1930 Dolní Kounice (u Brna) Němčina

Příspěvekod Zora » stř dub 18, 2018 15:37

Tamy píše:Děkuju, to už jsem tak nějak taky zjistila. Ale nevím co jsem udělala špatně, že mi nikdo není ochotný doplnit těch pár otazníků.

Než se najde někdo ochotný pomoci Vám, můžete pomoci Vy někomu dalšímu z fóra .... Fungujeme přece tak, že se snaží pomoci každý.... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Svatba 1930 Dolní Kounice (u Brna) Němčina

Příspěvekod Tamy » stř dub 18, 2018 20:04

Zora píše:
Tamy píše:Děkuju, to už jsem tak nějak taky zjistila. Ale nevím co jsem udělala špatně, že mi nikdo není ochotný doplnit těch pár otazníků.

Než se najde někdo ochotný pomoci Vám, můžete pomoci Vy někomu dalšímu z fóra .... Fungujeme přece tak, že se snaží pomoci každý.... Z


Nejsem ve čtení moc dobrá a sem vůbec se dávají špatně čitelné věci, u kterých bych se mohla pokusit, ale za výsledek bych nemohla ručit a nechci někomu dát špatnou informaci.
Tamy
 
Příspěvky: 283
Registrován: úte srp 09, 2016 20:22

Re: Svatba 1930 Dolní Kounice (u Brna) Němčina

Příspěvekod Boza » pon dub 23, 2018 10:27

Dobrý den,
a co tedy potřebujete?

Vídeň XVIII. Währingerstrasse 94, Dr. Fridberg Karl Maria Gustav Zdenko, průmyslový úředník ve Vídni, trvalým pobytem Kreisbach, pf(arre). St. Pölten č.6, vlastní syn Gustava Friedberga podplukovníka ??? ve Znojmě a Marie rozené Puteani, oba katolíci a žijící. Nar. 20.9.1903 Maribor Jugoslávie. Katolík, 26 let, svobodný.
něvěsta-
Vídeň IX. Währingerstrasse 5, Regenhart Maria Louise Elisabeth Candicia, univerzitní studentka ve Vídni trvalým pobytem Freiwaldau ČSR, vlastní dcera Oskara Regenharta průmyslníka ve Freiwaldau a Elise rozené Fridrich Mossig, oba katolíci otec žije matka ne. Nar. 23.12.1905 Vídeň I. Pfarre: Schotten Tom 61 pag 29. Katolička, 24 let, svobodná.
svědci-

Několik poznámek:
Freiwaldau je dnešní Jeseník ve Slezku (dříve Frývaldov), nikoliv Frýdnava. Na stránkách hotelu Villa Regenhart máte i stručnou historii rodu a jejich podniku.
Nevím kde vidíte Bratislavu, pokud máte na mysli poznámku vpravo dole, tak to je zřejmě nějaké potvrzení od farního úřadu ženicha (Bräutigam)
Narození Marie je zde: http://data.matricula-online.eu/en/oest ... -61/?pg=31 , máte tam i úmrtí
Průmyslník je ten kdo má několik továren, resp. ovládá značnou část nějakého oboru (např. takový Emil Kolben). Továrník má obvykle jednu továrnu. Ale je to volný popis, každý továrník si rád na vizitku napíše že je průmyslník :D
Naposledy upravil Boza dne pon dub 23, 2018 10:34, celkově upraveno 1
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1949
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: Svatba 1930 Dolní Kounice (u Brna) Němčina

Příspěvekod Zora » pon dub 23, 2018 10:32

Chce to hledat samostatně na googlu a wiki, rodina nevěsty je tam velice dobře popsána do několikátého kolena a i dnes vyskakuje z každé druhé reklamy.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků