Vyřešeno. ÚMRTÍ Nětčice 1721 latina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Vyřešeno. ÚMRTÍ Nětčice 1721 latina

Příspěvekod hledaniotce » sob dub 14, 2018 18:43

Dobrý den,,



http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=409 18.dubna 1721- jde zhruba v tomto zápise o to, že v Nětčicích zemřelo dítě Kateřina, dcera po zemřelé matce Marianě Procházkové? staré 4,5 ???. Úmrtí matky jsem našla, je v květnu.možné, že zemřela při porodu?

Děkuji.

proch.
Naposledy upravil hledaniotce dne pon dub 16, 2018 18:55, celkově upraveno 1
hledaniotce
 
Příspěvky: 226
Registrován: pon led 30, 2017 21:40
Oblast pátrání: Šanov, Pitín. Chropyně, Zářičí
Rodokmen online: MyHeritage - jarca.prochazkova@tiscali.cz

Re: ÚMRTÍ Nětčice 1721 latina

Příspěvekod Zora » pon dub 16, 2018 6:39

Otázka je podivná, to že jste nenašla úmrtí matky, znamená jen to, že jste ještě neprohledala to správnou matriku (nebo se přehlédla). Pokud by matka zemřela při porodu, tak musí být samozřejmě v matrice zemřelých zapsána.

Jediné, co mohu poradit - musíte hledat úmrtí hledat. Zkuste se podívat, jak byly zapisovány nemanželské děti, v nejstarších matrikách často bývá zapsáno pouze kř. jméno dítěte a kř. jméno matky. případně pozor i na zvláštní oddíly nemanželských dětí.
Mám i případy, že dítě se narodilo v manželství, nejprve zemřel otec, a u úmrtí dítěte je pak uvedena pouze jeho matka.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: ÚMRTÍ Nětčice 1721 latina

Příspěvekod hledaniotce » pon dub 16, 2018 18:44

Dobrý den,

Moc se omlouvám, zápis o zemřelé matce je v květnu - pravá strana matriky. Už jsem asi měla zatmění, že jsem na to nepřišla. Zajímavé ale je, že v dubnu už psali o zemřelé matce(jestli jsem to dobře přečetla a matka je zapsaná až v květnu. Koho by to napadlo?
Děkuji za radu. kdybych po té Vaší odpovědi znovu nerozklikla odkaz, tak bych na to asi nepřišla.

Proch.
Naposledy upravil hledaniotce dne pon dub 16, 2018 18:52, celkově upraveno 1
hledaniotce
 
Příspěvky: 226
Registrován: pon led 30, 2017 21:40
Oblast pátrání: Šanov, Pitín. Chropyně, Zářičí
Rodokmen online: MyHeritage - jarca.prochazkova@tiscali.cz

Re: ÚMRTÍ Nětčice 1721 latina

Příspěvekod Zora » pon dub 16, 2018 18:50

Obávám se, že bohužel tohle nepřečtu, skoro na to nevidím.... počkejte na kolegy, určitě pomohou. Z

Ale moc se mně nezdá, ....když to bylo díte matky matky Procházkové, tak bych spíš řekla, že to nebylo nemanželské dítě a svatba "otce", o které píšete, se zřejmě netýkala vdovce, otce zemřelého dítěte... U zemřelého manželského dítěte by byl uveden většinou otec...
Z
Naposledy upravil Zora dne pon dub 16, 2018 18:57, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vyřešeno. ÚMRTÍ Nětčice 1721 latina

Příspěvekod hledaniotce » pon dub 16, 2018 18:56

Tak to není až tak důležité, hlavně, že jsem našla úmrtí matky - potřebovala jsem zjistit, kdy se narodila.

Už je to v pořádku. Díky.
hledaniotce
 
Příspěvky: 226
Registrován: pon led 30, 2017 21:40
Oblast pátrání: Šanov, Pitín. Chropyně, Zářičí
Rodokmen online: MyHeritage - jarca.prochazkova@tiscali.cz


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků