Oddání 1898 Modlany - němčina - informace u ženicha

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Oddání 1898 Modlany - němčina - informace u ženicha

Příspěvekod Stagha » ned úno 11, 2018 18:29

Krásný večer,
prosím o doplnění informací u ženicha Václava Kadavého. Snad se od těchto informací odpíchnu a najdu matriční záznam jeho narození a záznam úmrtí jeho otce Pavla, které ne a ne najít.

http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... =65#scan65

Kadavý Wenzl Bergakbeiter? in Modlan N=72 Bezg. Karbitz Bezh. Aussig zus? ___ Markensdorf Be_. Stas________ ehl.? Sohn das + Paul Kadavý Bergmannin S___nz? JacobiTolhen? Bez. D__ und des Anna geboren Švestka g___________________ tochter aus Hořan N=9 Bez. Laun

katolík
24. _____
16. 1. 1874 Schwar? Bez___

12. listopadu 1898
Modlany čp. 73

Kadavý Václav, _______________ v Modlanech čp. 72, ____ Chabařovice, okres Ústí ________ Bohosudov, _______________ vlastní? syn po Pavlovi Kadavým horníkovi v ______________________________________ a Anny rozené Švestkové ___________ dcery z Hořan čp. 9. okres Louny. Oba katolíci.

Děkuji
Štěpánka
Uživatelský avatar
Stagha
 
Příspěvky: 419
Registrován: úte bře 05, 2013 13:37
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Lounsko, Rakovnicko, okolí Olešnice na Moravě, Kolínsko, Berounsko, Příbramsko, okolí Mělníku, Staré Boleslavi, Mladé Boleslavi, Lysé nad Labem

Re: Oddání 1898 Modlany - němčina - informace u ženicha

Příspěvekod havlisovka » ned úno 11, 2018 21:29

Vidím:

Kadavý Wenzel Bergarbeiter in Modlan No. 72 Bezg. Karbitz Bezh. Aussig zust(andig) nach Markersdorf bez. Starkenbach ehl. Sohn des +Paul Kadavý Bergmann in Schwaz (Světec) Jacobisolten? bez. Dux (Duchcov) und der Anna geborene Švestka Grundbesitzerstochter aus Hořan No. 9 Bez. Laun (Louny)

Václav byl příslušný do Markersdorfu v okrese Jilemnice, to domovské právo mohlo být zrozením po otci nebo dědečkovi. Horník nebylo stabilní povolání vázané na místo, je možné, že se Pavel narodil právě tam. Markersdorf jsou možná Markvartice u Jablonného, možná Martinice v Krkonoších (Merzdorf) nebo dokonce dnešní Markocice v Polsku. Markvartice u Děčína jsou podle mě už moc daleko. Jestli ještě nemáte svatbu Pavla a Anny, hledala bych bližší údaje tam (asi u nevěsty).
havlisovka
 
Příspěvky: 1038
Registrován: úte led 01, 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Oddání 1898 Modlany - němčina - informace u ženicha

Příspěvekod Stagha » ned úno 11, 2018 21:50

Děkuji moc. :), některé informace o Pavlovi již mám, narodil se v Dolních Štepanicích u Jilemnici v roce 1828, po úmrtí první ženy odešel do Hořan u Loun, kde si vzal právě Annu, která s nim nejspíše putovala po severních Čechách. Neumím si to představit v te době, natož cestu z Krkonoš do oblasti Loun. Děti se jim rodily různě - v Hořanech (Julius, Anna), Chabařovicích (mà 3xprababička Kristina, Františka), ale Václav ten mi pořad uniká, a o toho mi jde :) Píší z mobilu bez podkladů, snad jsem se nespletla.
Uživatelský avatar
Stagha
 
Příspěvky: 419
Registrován: úte bře 05, 2013 13:37
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Lounsko, Rakovnicko, okolí Olešnice na Moravě, Kolínsko, Berounsko, Příbramsko, okolí Mělníku, Staré Boleslavi, Mladé Boleslavi, Lysé nad Labem

Re: Oddání 1898 Modlany - němčina - informace u ženicha

Příspěvekod Stagha » ned úno 11, 2018 21:53

A k tomu záznamu svatby, v indexu jsem ji našla, ale matrika bohužel na netu není, i když v tomhle případě by to byla jen formalita k ověření údajů, které jsou uvedené u narozených děti, ale i tak by nebyla na škodu. :)
Uživatelský avatar
Stagha
 
Příspěvky: 419
Registrován: úte bře 05, 2013 13:37
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Lounsko, Rakovnicko, okolí Olešnice na Moravě, Kolínsko, Berounsko, Příbramsko, okolí Mělníku, Staré Boleslavi, Mladé Boleslavi, Lysé nad Labem

Re: Oddání 1898 Modlany - němčina - informace u ženicha

Příspěvekod havlisovka » ned úno 11, 2018 22:55

Tak Václav se zaplaťpánbu narodil ve Světci, a ten na netu je...

http://vademecum.soalitomerice.cz/vademecum/permalink?xid=09ddd7cea03b9b8d:-1b1ffbd2:1261cfe24ad:-7c2e&scan=87#scan87

Špatně jsem četla zadání, myslela jsem, že hledáte pantátu :). Lehké to určitě neměli, práce v dole byla jistě tvrdý chlebíček.
havlisovka
 
Příspěvky: 1038
Registrován: úte led 01, 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Oddání 1898 Modlany - němčina - informace u ženicha

Příspěvekod Stagha » pon úno 12, 2018 13:02

Děkuji za nález, chtěla jsem se na to vrhnout dneska po práci, ale byla jste rychlejší :)
Uživatelský avatar
Stagha
 
Příspěvky: 419
Registrován: úte bře 05, 2013 13:37
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Lounsko, Rakovnicko, okolí Olešnice na Moravě, Kolínsko, Berounsko, Příbramsko, okolí Mělníku, Staré Boleslavi, Mladé Boleslavi, Lysé nad Labem


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 14 návštevníků