Křivancovi- Strakonicko

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Křivancovi- Strakonicko

Příspěvekod k.dobiasova » stř úno 07, 2018 7:56

Dobrý den a ahoj,

z otcovi strany máme genealogii celkem úspěšně rozjetou, ale nemůžu moc hnout tou ze strany matky. Tak to zkouším tady.

Hledám větev Křivanců, okolí Strakonicka. Končím Karlem (*1935) a Drahomírou (*1937-2015; jméno po sňatku Polanová). Bydleli v Horním Poříčí (asi 9 km od Strakonic).

Vzhledem k tomu, že matriční knihy z let narození dědy a jeho sestry ještě nejsou digitalizovány (a já se do Strakonic nedostanu), mám problém s nalezením jejich rodičů.
k.dobiasova
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř úno 07, 2018 7:49
Oblast pátrání: Jižní a Střední Čechy

Re: Křivancovi- Strakonicko

Příspěvekod Zora » stř úno 07, 2018 8:30

Podívejte se do rodného listu (oddacího) své matky, mělo by tam být více údajů o vašich prarodičích.
Pak můžete oslovit konkr. matriční úřad a nechat si zápisy zaslat poštou.

Z
edit

Tady se vyskytují Křivancovi z Dražejova - asi 8 km od H. Poříčí.
viewtopic.php?f=4&t=972
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Křivancovi- Strakonicko

Příspěvekod k.dobiasova » stř úno 07, 2018 9:01

Zora píše:Podívejte se do rodného listu (oddacího) své matky, mělo by tam být více údajů o vašich prarodičích.
Pak můžete oslovit konkr. matriční úřad a nechat si zápisy zaslat poštou.

Z
edit

Tady se vyskytují Křivancovi z Dražejova - asi 8 km od H. Poříčí.
viewtopic.php?f=4&t=972



Děkuji, kontaktovala jsem jak svojí matku, tak matriční úřad.
k.dobiasova
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř úno 07, 2018 7:49
Oblast pátrání: Jižní a Střední Čechy

Re: Křivancovi- Strakonicko

Příspěvekod Milarka » stř úno 07, 2018 21:57

Rodopis Poříčí teď zpracovává pan Skalický z muzea ve Volyni.
Milarka
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte úno 06, 2007 22:44
Bydliště: Strakonice

Re: Křivancovi- Strakonicko

Příspěvekod Kiara » pát úno 09, 2018 23:43

:D Rod Křivanců ze Strakonicka je velmi starý selský rod, původně se psali (S)křivanec později se rodinná podoba příjmení ustálila na "Křivanec". Rod pochází původně z Mečichova a Doubravice, postupem času se jednotlivé větve rodu rozšířily i do dalších lokalit (Nahošín, Záboří, Lažany, Hlupín...). Záznam o nich lze najít i v Berní Rule, já sama mám v rodokmenu Matěje Křivance z Mečichova, (*1630 - †1697) :D
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Křivancovi- Strakonicko

Příspěvekod venusev » pát úno 23, 2018 9:00

k.dobiasova píše:Dobrý den a ahoj,

z otcovi strany máme genealogii celkem úspěšně rozjetou, ale nemůžu moc hnout tou ze strany matky. Tak to zkouším tady.

Hledám větev Křivanců, okolí Strakonicka. Končím Karlem (*1935) a Drahomírou (*1937-2015; jméno po sňatku Polanová). Bydleli v Horním Poříčí (asi 9 km od Strakonic).

Vzhledem k tomu, že matriční knihy z let narození dědy a jeho sestry ještě nejsou digitalizovány (a já se do Strakonic nedostanu), mám problém s nalezením jejich rodičů.


Dobrý den,
pokud je Drahomíra "Mimi" Polanová. Tak to byla velmi dobrá přítelkyně mojí babičky. Babička už bohužel nežije, ale nějaké informace bych jistě dostala od své maminky.
Jinak moje prababička byla Marie Křivancová z Dražejova, dcera Jana Křivance z Dražejova... původně tato větev Křivanců pochází z Doubravice.
Venuše (i v křestním listu)
Uživatelský avatar
venusev
 
Příspěvky: 539
Registrován: čtv lis 26, 2009 21:24
Bydliště: CHOMUTOV
Oblast pátrání: Kladno, Slaný, Mělník
jižní Čechy - Strakonicko


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků