Jan Pálka, *19.8.1882 v Halenkovicích

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Jan Pálka, *19.8.1882 v Halenkovicích

Příspěvekod Kiara » pon úno 05, 2018 20:22

Dobrý večer,¨

v rodokmenu se mi objevila osoba, jejíž osud je opředen mnoha nejasnostmi. Víme, že Jan Pálka se narodil v r. 1882 v Halenkovicích, oženil se (přesné datum bohužel nezjištěno), v r. 1909 se mu narodila dcera. Údajně měl být účastníkem I. světové války, kde měl i zahynout. Jeho vdova se v roce 1917 podruhé vdala, jako místo úmrtí jejího prvního muže je v knize oddaných uvedena Velká Oraš, Srbsko (vdova po † Janu Pálka-ovi, oekonomu ve Velké Oraši v Srbsku). Zdá se, že tento člověk zahynul "beze stopy": jeho úmrtní list se v rodině nedochoval, jediným důkazem o jeho úmrtí je výše uvedený záznam v matriční knize oddaných. Ze všech těchto indicií lze vyvodit pouze to, že Jan Pálka musel zemřít před 15. říjnem 1917 (datum druhé svatby jeho vdovy) ve Velké Oraši v Srbsku. V rodině byly k dispozici i písemnosti, které posílal ženě a dceři již v průběhu I. světové války (válečné dopisy a pohlednice), takže lze rovněž i vyvodit, že se Jan Pálka válečného dění nějakým způsobem skutečně účastnil.

Vznesla jsem dotaz na Ústřední vojenský archiv, odkud mi přišla odpověď, že kmenový list vojáka Jana Pálky nebyl nalezen a s negativním výsledkem byla rovněž prověřena kartotéka padlých v I. světové válce. Zajímalo by mě, jak je to možné a napadlo mě, zda byl Jan Pálka vůbec vojákem jako takovým, zda nemohl být např. civilistou, sloužícím u vojska (?). V těchto záležitostech se nevyznám, o vojenských záležitostech naprosto nic nevím. Byla bych velmi ráda, kdyby se zde našel někdo, kdo je schopen mi k této záhadě něco málo říci.

Předem děkuji za vaše náměty a nápady :)
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Jan Pálka, *19.8.1882 v Halenkovicích

Příspěvekod Polexina » pon úno 05, 2018 21:19

To místo úmrtí může být nějak zkomolené, ani mapy ho nenajdou.
Našla jsem nějaký srbský archiv, zkuste učinit dotaz na to místo úmrtí, třeba Vás nějak posunou.
http://suarhiv.co.rs/ser/kontakt

Zde jsou válečné matriky z Rakouska, jsou tam i Češi. Na konci knih jsou většinou indexy.
http://www.crarc.findbuch.net/php/main.php?ar_id=3738
P.
Polexina
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř dub 20, 2016 20:51

Re: Jan Pálka, *19.8.1882 v Halenkovicích

Příspěvekod Kiara » pon úno 05, 2018 22:06

Polexino, tu "Velkou Oraš" jsme dešifrovali jako "Veliko Orašje", což je skutečná lokalita v Srbsku, viz:
https://en.wikipedia.org/wiki/Veliko_Ora%C5%A1je
Nicméně nám to v pátrání příliš nepomohlo. Dle ústního vyprávění se měl Jan Pálka během války ztratit beze stopy (?), což mi ale nekoresponduje s poměrně přesnými údaji v matrice při uzavření druhého sňatku 8) , kdy musela nevěsta předložit hodnověrný doklad o tom, že je skutečně vdovou. Zároveň mi ale nejde do hlavy, proč neexistuje ani kmenový list vojáka, ani záznam v kartotéce padlých ... :(
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Jan Pálka, *19.8.1882 v Halenkovicích

Příspěvekod Zora » pon úno 05, 2018 23:00

Kiara píše:Dobrý večer,¨

v rodokmenu se mi objevila osoba, jejíž osud je opředen mnoha nejasnostmi. Víme, že Jan Pálka se narodil v r. 1882 v Halenkovicích, oženil se (přesné datum bohužel nezjištěno), v r. 1909 se mu narodila dcera. Údajně měl být účastníkem I. světové války, kde měl i zahynout. Jeho vdova se v roce 1917 podruhé vdala, jako místo úmrtí jejího prvního muže je v knize oddaných uvedena Velká Oraš, Srbsko (vdova po † Janu Pálka-ovi, oekonomu ve Velké Oraši v Srbsku). Zdá se, že tento člověk zahynul "beze stopy": jeho úmrtní list se v rodině nedochoval, jediným důkazem o jeho úmrtí je výše uvedený záznam v matriční knize oddaných. Ze všech těchto indicií lze vyvodit pouze to, že Jan Pálka musel zemřít před 15. říjnem 1917 (datum druhé svatby jeho vdovy) ve Velké Oraši v Srbsku. V rodině byly k dispozici i písemnosti, které posílal ženě a dceři již v průběhu I. světové války (válečné dopisy a pohlednice), takže lze rovněž i vyvodit, že se Jan Pálka válečného dění nějakým způsobem skutečně účastnil.

Vznesla jsem dotaz na Ústřední vojenský archiv, odkud mi přišla odpověď, že kmenový list vojáka Jana Pálky nebyl nalezen a s negativním výsledkem byla rovněž prověřena kartotéka padlých v I. světové válce. Zajímalo by mě, jak je to možné a napadlo mě, zda byl Jan Pálka vůbec vojákem jako takovým, zda nemohl být např. civilistou, sloužícím u vojska (?). V těchto záležitostech se nevyznám, o vojenských záležitostech naprosto nic nevím. Byla bych velmi ráda, kdyby se zde našel někdo, kdo je schopen mi k této záhadě něco málo říci.

Předem děkuji za vaše náměty a nápady :)

-------------------

V roce 1882 se v Halenkovicích narodil pouze tento Jan Pálka. Pokud znáte místo narození jeho ženy - mělo by být uvedeno u 2. svatby, možná by se dal vyhledat záznam o 1. svatbě a mohlo by tam být u ženicha něco bližšího povolání, jiné bydliště.
Totéž platí pro jeho dceru, zkuste najít místo jejího narození a zápise by mělo být uvedeno povolání a bydliště.
Zde Jan Pálka
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=46

Všeobecně platí, že přes ohromnou snahu VHA se v databázi padlých některé osoby nenacházejí, a to i v případě, že v kartotéce padlých tato osoba je i s uvedením místa úmrtí. Právě minulý týden jsem posílala upozornění na takový případ u konkretní osoby.

Dále platí, že některé kartoteční lístky byly - mohly být skartovány.
Je možné, že J. Pálka v době zahájení válečných událostí pracoval mimo území vnitřního Rakouska a rukoval tedy do války z jiného R-U území, pak mohl být veden - třeba i omylem ne jako původem z Českého království.
Samozřejmě je také možnost, že do armády nenarukoval, ale mohl pracovat na důležité stavbě, v továrně ( je uvedeno, že byl ekonom) a pro korespondenci s rodinou měl možnost používat vojenskou poštu. (Srbsko bylo v době války nepřátelským státem...)

Kromě vyhledání prvního sňatku zkoušejte ještě také hledat mezi padlými na krameriovi
kramerius.nkp.cz
v seznamu padlých - mohlo dojít i ke zkomolení jména.

Je také možné, že jeho jméno bude na Krameriovi figurovat v článcích o lidech, kteří působili mimo České království.
Takhle jsem našla stopu jedné rodiny, která, aniž bych to tušila, kolem r. 1900 odjela ze Znojma, pán byl zámečník, působil na stavbě železnice v Banja Luce a pak pomocí inzerátů hledal možnost zakoupení se na Moravě.


Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jan Pálka, *19.8.1882 v Halenkovicích

Příspěvekod Zora » úte úno 06, 2018 9:27

Zde zpráva o otevření poštovního úřadu ve Velké Oraši v r. 1917

Vy vlastně přesně nevíte, kde pobýval, znáte jen místo úmrtí...
http://www.digitalniknihovna.cz/mzk/vie ... p%C3%A1lka

------------

edit, ještě by byla šance, zkusit dohledat doklady, které byly předloženy k druhému sňatku. Bohužel, žádné další podrobnosti jste neuvedla, oslovit tedy farnost, kde se 2. svatba konala, případně příslušný církevní archiv. Nevěsta - vdova musela předložit úmrtní list svého manžela v úřední podobě.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jan Pálka, *19.8.1882 v Halenkovicích

Příspěvekod Kiara » úte úno 06, 2018 20:27

Zora píše:Zde zpráva o otevření poštovního úřadu ve Velké Oraši v r. 1917

Vy vlastně přesně nevíte, kde pobýval, znáte jen místo úmrtí...
http://www.digitalniknihovna.cz/mzk/vie ... p%C3%A1lka

------------

edit, ještě by byla šance, zkusit dohledat doklady, které byly předloženy k druhému sňatku. Bohužel, žádné další podrobnosti jste neuvedla, oslovit tedy farnost, kde se 2. svatba konala, případně příslušný církevní archiv. Nevěsta - vdova musela předložit úmrtní list svého manžela v úřední podobě.

Z

Druhá svatba se konala v kostele sv. Ludmily na Vinohradech, čili v Praze 2. První svatbu se mi bohužel nepodařilo dohledat, poněvadž ženich pocházel z Halenkovic, nevěsta z Libušína a jejich dcera se narodila v Merklíně u Plzně. Čiliže rodiče se každý narodili v jiné lokalitě, osud je zavál do okolí Plzně, kde se pravděpodobně seznámili a kde se ASI (?) konala svatba. Bohužel matriky z tohoto období (1909 a dříve) nejsou přístupné, takže tudy cesta nevede :?
Nejschůdnější by asi dle mého úsudku bylo dohledat doklady k druhému sňatku, čiliže úmrtní list manžela ...
Naposledy upravil Kiara dne úte úno 06, 2018 20:38, celkově upraveno 1
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Jan Pálka, *19.8.1882 v Halenkovicích

Příspěvekod Zora » úte úno 06, 2018 20:36

Myslím si, že svatba se konala u nevěsty, v té době to bylo ještě tak navyklé.
Zkuste oslovit matriční úřad pro Libušín, s žádostí o vyhledání svatby.

https://www.statnisprava.cz/rstsp/adresar.nsf/i/14652

Také je možné, že u matričního zápisu narození nevěsty by mohla být dopsána poznámka o svatbě.

Bohužel neuvádíte naprosto žádné podrobnosti, podle kterých by se dalo pátrát po informacích zapsaných u nevěsty.

Víte, jaké měl vzdělání ženich? Dá se předpokládat alespoň střední škola, vzhledem k jeho povolání. Pak byste mohla hledat jeho jméno v absolventech. Sice to neobjasní přímo , zda zemřel jako voják, ale mohl být jmenován do nějaké funkce někde mimo vnitřní Rakousko. Tato jmenování se objevovala v denním tisku.
Víc Vám už asi neporadím, nic mě nenapadá.
Z

Můžete sem vložit zápis o narození dcery ? Mělo by tam být povolání otce.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jan Pálka, *19.8.1882 v Halenkovicích

Příspěvekod Kiara » úte úno 06, 2018 20:51

Zora píše:Myslím si, že svatba se konala u nevěsty, v té době to bylo ještě tak navyklé.
Zkuste oslovit matriční úřad pro Libušín, s žádostí o vyhledání svatby.

https://www.statnisprava.cz/rstsp/adresar.nsf/i/14652

Také je možné, že u matričního zápisu narození nevěsty by mohla být dopsána poznámka o svatbě.

Bohužel neuvádíte naprosto žádné podrobnosti, podle kterých by se dalo pátrát po informacích zapsaných u nevěsty.

Víte, jaké měl vzdělání ženich? Dá se předpokládat alespoň střední škola, vzhledem k jeho povolání. Pak byste mohla hledat jeho jméno v absolventech. Sice to neobjasní přímo , zda zemřel jako voják, ale mohl být jmenován do nějaké funkce někde mimo vnitřní Rakousko. Tato jmenování se objevovala v denním tisku.
Víc Vám už asi neporadím, nic mě nenapadá.
Z

Můžete sem vložit zápis o narození dcery ? Mělo by tam být povolání otce.

Bohužel, Zoro ... matrika narození nevěsty (Libušín) není volně přístupná, musela jsem jet osobně do badatelny Archivu hl.m. Prahy na Chodovec k prostudování. Je zajímavé, že o prvním sňatku zde není ani zmínka, je zde pouze záznam o druhém sňatku. Matriční kniha, obsahující ročník narození dcery tzn. rok 1909 (Merklín) rovněž není volně přístupná, z ústního podání však víme, že Jan Pálka byl povoláním správce mlékárny. To jsou bohužel veškeré indicie, které máme ohledně původní rodiny Jana Pálky k dispozici :(
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Jan Pálka, *19.8.1882 v Halenkovicích

Příspěvekod Zora » úte úno 06, 2018 21:00

Tady je narození dcery v Merklíně,

http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... w=170&h=84

pokud se nezobrazí, tak je to strana 140 matriky
Merklín 50
Místo: Merklín (Merklin)
Datace: 1895-1914 *, *i


jsou tam data narození, a svateb, určitě Vám je v Libušíně vyhledají.

Podle mě to vypadá, že se první manžel opravdu dostal někam mimo vnitřní Rakousko, rozhodně tomu jeho profesní označení hodně napovídá.
Můj názor je ten, že v 2. svatebním zápise by se objevila u zemřelého manžela citace z vojenského úmrtního listu, tam by šlo spíše o nějaké vojenské zařazení, hodnost, ale Vy píšete, že je tam zapsáno vdova po ekonomovi... Čili spíše opravdu v civilním povolání.

Rozhodně oslovte matriku Libušín, možná Vás přesměrují - nevím, zda jsou uloženy knihy u nich nebo mají nějakou nadřízenou matriční správu.
Myslím si, že knihy ještě nejsou odevzdány do archivu.
Z

edit - Merklín přístupný je - odkaz viz výše.
Jestli je kniha pro Libušín ještě i na MěÚ Libušín, (ony jsou prvopisy, druhopisy), to zjistíte dotazem.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jan Pálka, *19.8.1882 v Halenkovicích

Příspěvekod Zora » úte úno 06, 2018 21:14

Ještě jedna informace, podle mě docela zajímavá.

ve stejné matrice je i narození Josefy, jejímž otce je pravděpodobně bratr Vašeho Jana. Porovnejte si to, prosím. V každém případě jde o Josefa Pálku z Halenkovic.
http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... w=197&h=97

stejná matrika sken č. 128, číslo strany v matrice 125

U narozené dcery Josefy je zapsáno, že se provdala zpět na Moravu, jsou tam uvedeny dva sňatky. Je teoreticky možné, že se podle nich můžete dopátrat potomků této Josefy. Mohli by mít informaci o tom, co se stalo s hledaným Janem Pálkou. Vypadá to totiž, že si Jan vzal k sobě někoho z rodiny a zaměstnal ho v mlékárně , kterou spravoval, jako sýraře.
Z

edit
tady je ještě (asi) prvorozený syn Jana - Jan , bohužel tam nejsou žádné další přípisky
http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... =237&h=116

str. matriky 120
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jan Pálka, *19.8.1882 v Halenkovicích

Příspěvekod Kiara » úte úno 06, 2018 22:27

Zoro, jste prostě úžasná :D !!! Klobouk dolů před Vámi!!! Ano, tyto dvě narozené děti jsou opravdu členové rodiny Jana Pálky - jedná se o jeho neteř a prvorozeného syna, o jehož existenci neměl v rodině až dosud nikdo ani ponětí a který velmi pravděpodobně zemřel v dětském věku.
Nerozumím tomu, proč mi tato matrika unikla - zřejmě jsem zadala do vyhledavače Porta Fontium nesprávné informace, jinak si nedovedu vysvětlit, proč jsem ji nenašla :oops:
Jinak k matrice narození Libušín jsem již psala, že není veřejně přístupná, tudíž jsem si ji musela osobně prostudovat v badatelně Archivu hl.m.Prahy, viz mé poznámky výše. Nicméně jenom díky Vám jsem nesmírně pokročila, protože teď již vím, že Jan Pálka se ženil v r. 1907 (zápis v matriční knize narozených, poznámka u rodičů obou dětí). Bohužel není uvedeno, kde.
Jen pro informaci - vdova po Janu Pálkovi se podruhé vdala a s původní rodinou svého zemřelého muže přerušila veškerý kontakt, takže o této rodinné větvi její potomci vůbec nic netuší a dodnes o nich mají informace pouze z matričních záznamů :(
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Jan Pálka, *19.8.1882 v Halenkovicích

Příspěvekod Zora » úte úno 06, 2018 22:43

Nejsem úžasná, jen špatně čtu, nevidím na to, tak jsem se naučila všímat všechno další, co mně pomůže posunout se.

Nechci radit zbytečně, ale osobně bych se zkusila domluvit s Libušínem, bývá zvykem, že matriky zůstávají na MěÚ, cca sto let od posledního zápisu.
Ta nevěsta byla jednou z "nejváženějších" místních rodin, bylo by divné, pokud by se vdávala jinde - možné to samozřejmě je.

Někde tady na fóru hledal někdo doklady - snad ke svatbě ca 1900, je tam i odpověď, jak je najít a kde se nakonec opravdu .
Zkusím se podívat, ale ... nevzpomínám si na žádné vodítko, jak to dohledat. Snad se podaří.

Zcela jistě nevěsta u 2. sňatku musela předložit úmrtní list. Je ale také možné, že totéž musela matka učinit, když nechávala přejmenovat dceru - pokud dobře rozumím, dcera dostala příjmení po druhém manželovi. Bývalo zvykem, že se takový doklad z jednoho fasciklu "vypůjčil" a předložil se zase jinde.

Jinak ještě doplním, že osudy toho Josefa Pálky, co se mu také rodily děti v Merklíně, ještě pokračují v pražských policejních přihláškách, je tam více přihlášek, ale více méně jen mapují jeho děti.

O Janovi, jeho vdově, resp. dětech jsem tam nic nenašla.
Podle mých zvyklostí, zkušeností, vdova z majetnější rodiny se často vracela k rodičům, podívejte se, jaké bydliště má uvedeno u druhé svatby.

Pokud bude ještě něco potřeba, příspěvek sleduji, tak třeba něco vymyslíme.

Podle mě to ale vypadá, že manželé oba bydleli mimo vnitřní Rakousko, už proto, že se merklínských matrikách neobjevuje žádné další dítě.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jan Pálka, *19.8.1882 v Halenkovicích

Příspěvekod Kiara » úte úno 06, 2018 23:03

Zoro, nevěsta pocházela z Libušína, ale její rodina se přestěhovala do Lužan, což je těsně vedle Merklína. Pro jistotu jsem se dívala 2x :oops: , matriční kniha oddaných Lužany, r. 1906-1918 opět není veřejně přístupná (první sňatek byl r. 1907). Přesto díky za cenné poznatky, navedla jste mě užitečným směrem ... :)
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Jan Pálka, *19.8.1882 v Halenkovicích

Příspěvekod Zora » úte úno 06, 2018 23:23

Kiara píše:Zoro, nevěsta pocházela z Libušína, ale její rodina se přestěhovala do Lužan, což je těsně vedle Merklína. Pro jistotu jsem se dívala 2x :oops: , matriční kniha oddaných Lužany, r. 1906-1918 opět není veřejně přístupná (první sňatek byl r. 1907). Přesto díky za cenné poznatky, navedla jste mě užitečným směrem ... :)

Sorry, to jsem nemohla tušit...

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jan Pálka, *19.8.1882 v Halenkovicích

Příspěvekod Zora » úte úno 06, 2018 23:51

Tak na omluvu, že jsem nečetla obec u rodičů - ty Lužany jsem vědět měla, posílám sčítací lístek pro rodinu Jana Pálky

http://www.portafontium.eu/iipimage/345 ... w=169&h=83

Zajímavé je, že jako vedlejší výdělek uvedl zahraniční dopisovatel.
Bohužel nepřečtu slovo před mlékárnou, předpokládám, že je tam napsáno čí ta mlékárna byla.
V každém případě - v obci je od r. 1906.
Ještě zkusím pohledat sčítání v Lužanech, zda tam není, odkdy jsou rodiče nevěsty v této obci.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků