Svatby 1945 Człuchów

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Svatby 1945 Człuchów

Příspěvekod ja1000 » sob led 27, 2018 22:14

Zdravím. Potřebuji se dopátrat mimo jiné k dokumentu o svatbě mých prarodičů. Ta podle českých policejních záznamů proběhla V Człuchów v roce 1945. Můžete mi poradit kde lhedat? Dále k nějakému dokladu o narození prarodičů, kteří se narodili v tehdejším západním Prusku. Za jakoukoliv radu předem děkuji
ja1000
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 27, 2018 21:39
Oblast pátrání: Německo, Polsko

Re: Svatby 1945 Człuchów

Příspěvekod L.V. » ned led 28, 2018 12:18

Dobrý den,
Człuchów je nedleko Gdaňska, což bylo hlavní město Západního Pruska.
Matriky Gdaňska lze najít na stránkách http://baza.archiwa.gov.pl, ale nejsou zdigitalizované, musel by jste dát dotaz na příslušný úřad. Vzhledem k tomu, že Prusko bylo německé, tak matriky ale mohou být v Německu. Nevím, v této problematice se bohužel nevyznám.
Na německé web stránce http://gedbas.genealogy.net/, pokud zadáte místo tzn. Człuchów, se Vám objeví seznam lidí, kteří jsou, nebo byli, s tímto místem spojeni.
Možná by bylo dobré zde uvést příjmení, které hledáte. Je zde mnoho šikovných lidí, pro které je genealogie velkým koníčkem a podle příjmení by možná uměli pomoci.
Pěkný den.
L.
L.V.
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát pro 01, 2017 20:37

Re: Svatby 1945 Człuchów

Příspěvekod ja1000 » ned led 28, 2018 17:28

No to je úžasné !! Moc děkuji. Jména, která hledám, jsou - Jan Oujezdský, nar. 13.12.1918, Brno - město, uzavřel manželství s Hildegard ( Hildegarde, Hildegarda, Hilda) Eva Panske, nar. 14.9.1920 Bischofswalde (Biskupnica), Kreis Schlochau, Regierungsbezirk Marienwerder, Provinz Westpreußen, Königreich Preußen U Hildy mám pouze doklad o narození, kde je napsáno, že to slouží pouze pro účely křtu. Svatba měla proběnout V Człuchów 22.6 nebo 7. 1945. Ještě bych ráda získala rodné listy nebo doklady o narození pra pra rodičů - Josef Peter Panske, nar. 6. Červenec 1878 Schlagenthin, Krs. Konitz, WPR, úmrtí 20. Září 1944, Woltersdorf a Mathilde Panske nar. 16. Březen 1893 - Duża Cerkwica, Kamień Krajeński/Sępólno Krajeńskie, Kujawsko-Pomorskie, Polska, Úmrtí 28. Duben 1976 - Wesseling, Cologne, North Rhine-Westphalia, Germany. A vypátrala jsem o jejic sňatku toto, ale nevím co s tím dál -
Sňatek 1919

Číslo záznamového ID
MH:F2053
ano

Jedinečný identifikátor
584ed8a3f268b1e6ac39001a7dda710d
ano
Pokud by mi někdo poradil kde by se dalo zapátrat, byla bych moc vděčná. Já sama se už dál nedostala.
ja1000
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 27, 2018 21:39
Oblast pátrání: Německo, Polsko

Re: Svatby 1945 Człuchów

Příspěvekod L.V. » ned led 28, 2018 22:35

Zasílám farnosti narození a sňatků Vašich příbuzných, které jsem nalezla na stránkách http://www.ptg.gda.pl/. Matriky nejsou zdigitalizované, ale na stránkách naleznete odkazy na úřady, kam by jste možná mohla napsat.
Odkazy jdou špatně překopírovat, ale pořadí údajů je vždy stejné: Název farnosti, Rok, Kniha, Obrázek, Číslo, Jméno dítěte, Otec, Matka , u sňatků je uvedenou Jméno a Příjmení ženicha a Jméno a Příjmení nevěsty.

Narození:
1) Farnost: Lichnowy Rok: 1878 Kniha: W813 Obrázek: č. 0197 Číslo: 44 Jméno dítěte: Josef Peter Otec: Johann Panske Matka: Catharina Nelke

2) Farnost:Kamień Krajeński 1893 1300 0112 37 Mathilde Joseph Lapke Maria Hennig


Sňatky:
Josef byl vícekrát ženat - podrobnosti, včetně dětí, naleznete na stránkách, které jsem již uváděla:http://gedbas.genealogy.net/. Naleznete tam v podstatě i pra pra pra rodiče.
1. sňatek:
Parish / Registry office Year Book Picture no. Number Groom Forename Groom Surname Bride Forename Bride Surname
Raciąż 1911 ----- 105. Joseph Panske Anna Schreiber

2. sňatek:
Parish / Registry office Year Book Picture no. Number Groom Forename Groom Surname Bride Forename Bride Surname
Kamień Krajeński 1919 1301 0036 57 Joseph Panske Mathilda Lapke

Bohužel dohledat sňatek Jana a Hildy se mi nijak nepodařilo. Matriky Człuchów nejsou indexované.
L.
L.V.
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát pro 01, 2017 20:37


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků