Jak se posunout dál?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Jak se posunout dál?

Příspěvekod tere.kroupova » ned led 07, 2018 18:15

Dobrý den, ve svém pátrání jsem se dostala do slepé uličky. Dopátrala jsem svatbu svého předka z r. 1739. Následně se mi podařilo dohledat i jeho úmrtí (ve stejné obci, kde proběhla svatba). Předek se pravděpodobně do vesnice přiženil, protože o jeho narození není jediná zmínka (v širším okolí) a zároveň rod jeho manželky v obci již dříve pobýval. V záznamech, které jsem dohledala není nikde možné přečíst, odkud by mohl přijít. Je nějaká možnost, kde zapátrat? Kam zamířit, abych se mohla posunout dále? Mám k dispozici urbář k danému gruntu, ale ani zde není zapsáno, odkud můj předek přišel. Narodil se cca v roce 1719, ženil se v roce 1739. Svatba proběhla ve Spáňově u Domažlic. Jeho příjmení tehdy znělo "Krauba", což se postupně změnilo na "Kroupa", ale domnívám se, že příjmení původně mohlo být německé (tudíž mohl přijít z Německa?). Prosím poraďte, jestli někdo máte podobnou zkušenost, nebo jaké dokumenty hledat? Děkuji předem za cokoliv. :)
tere.kroupova
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob zář 27, 2014 19:48
Oblast pátrání: Nové Losiny, jižní Čechy (Strakonice, Dobrš), Hlinsko, Praha

Re: Jak se posunout dál?

Příspěvekod Dagmar8 » ned led 07, 2018 20:00

možná by bylo sem dobré dát nejdůležitější odkazy, třeba tam je něco, co jste mohla přehlédnout, řeho byste se mohla chytit
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Jak se posunout dál?

Příspěvekod tere.kroupova » ned led 07, 2018 22:04

Zde jsou záznamy týkající se zkoumaného předka:
Adam+Marketa.jpg
Svatba Adama a Margarety, 1739, Spáňov

Adam-umrti.jpg
Adam - úmrtí, 1781, Spáňov

Margareta-umrti.jpg
Margareta - úmrtí, Spáňov

Záznam v urbáři kvůli vyššímu rozlišení zde: http://img24.cz/images/08951880538504948009.jpg

Děkuji za případné rady. :)
tere.kroupova
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob zář 27, 2014 19:48
Oblast pátrání: Nové Losiny, jižní Čechy (Strakonice, Dobrš), Hlinsko, Praha


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] a 5 návštevníků