František Nesvadbík - úmrtí, Vyřešeno - děkuji

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

František Nesvadbík - úmrtí, Vyřešeno - děkuji

Příspěvekod Pavel M. » čtv pro 21, 2017 9:37

Hledá se úmrtí Františka Nesvadbíka narozeného 10.4.1825 v Ivani (Tovačov). Vím jen to, že ještě po roce 1900 by měl žít, ale ani v Ivani a ani v Čehovicích na výměnku u syna pravděpodobně nezemřel... Děkuji za každou indícii.
Naposledy upravil Pavel M. dne sob led 06, 2018 22:03, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

Re: František Nesvadbík - úmrtí

Příspěvekod mfal62 » čtv pro 21, 2017 15:52

Zkoušel jste sčítací operáty?
Ivaň je má dochované z let 1880, 1890, 1900, 1910 a 1921, Čehovice pouze 1900 a 1921.
Někdy bývají zapsáni v domovské obci i lidé, kteří tam už nebydlí, ale s odkazem kde se aktuálně (tzn. k datu sčítání) nacházejí.
Na Family Search jsou sčítací operáty nejpřehlednější, je tam odkaz na celou ČR -> současné okresy -> jednotlivé obce.
Uživatelský avatar
mfal62
 
Příspěvky: 504
Registrován: ned led 17, 2016 22:36
Oblast pátrání: střední Morava - především panství Bouzov, Mírov a Úsov

Re: František Nesvadbík - úmrtí

Příspěvekod Pavel M. » pát pro 29, 2017 9:49

Ano, právě ze sčítacích operátů jsem se dozvěděl, že v roce 1900 v Čehovicích ještě žil u syna na výminku. V roce 1921 již tam uveden není, takže předpokládám, že mezi lety 1900 a 1921 zemřel. Ale pořád nevím kde a kdy :-(
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

Re: František Nesvadbík - úmrtí

Příspěvekod Polexina » pát pro 29, 2017 11:36

Někdy hledaný zemřel v nemocnici a úmrtí je zapsáno v místě, kde se nemocnice nachází. Hledejte i v okolí, kde jsou nemocnice. P
Polexina
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř dub 20, 2016 20:51

Re: František Nesvadbík - úmrtí

Příspěvekod Pavel M. » pát pro 29, 2017 22:37

Oki, takže Prostějov nebo Přerov popřípadě ještě někde jinde...

Ale stejně, že by starého sedláka na výminku nechali zemřít v nemocnici?
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

Re: František Nesvadbík - úmrtí

Příspěvekod mfal62 » sob pro 30, 2017 16:51

Už jste procházel matriku Z 1910-1949 pro obec Ivaň? Je dosud uložena na obecním úřadu Klenovice na Hané.
I kdyby František Nesvadbík zemřel v nemocnici, tak by byl nejspíš pohřben v rodné obci (obzvlášť pokud tam byla pohřbena jeho manželka ?),
a pak by musel být zapsaný pohřeb v úmrtní matrice. Jestli jste tu matriku ještě neprocházel, tak tím bych začal.
Uživatelský avatar
mfal62
 
Příspěvky: 504
Registrován: ned led 17, 2016 22:36
Oblast pátrání: střední Morava - především panství Bouzov, Mírov a Úsov

Re: František Nesvadbík - úmrtí

Příspěvekod Pavel M. » úte led 02, 2018 10:57

Takže matrika zemřelých obce Ivaň 1910-1949 bohužel taky nic...

Františkova manželka zemřela již v roce 1887 v Čehovicích. František ještě v roce 1900 bydlel u syna v Čehovicích na výminku. Ale ani v matrice Čehovic není po roce 1900 záznam o jeho úmrtí.
Prošel jsem i matriky nemocnice v Prostějově a taky nic.

Ještě mě napadá, Fratišek měl syna, který od roku 1899 bydlel v Brně. Kdyby syn vzal otce někam do brněnské nemocnice, kde by měl hledat? Je v tom nějaký systém nebo by ten záznam teoreticky mohl být vedený pod jakoukoliv brněnskou farností? Syn bydlel na dnešní Jiráskově ulici...
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

Re: František Nesvadbík - úmrtí

Příspěvekod Zora » úte led 02, 2018 16:07

Já tomu dotazu vůbec nerozumím. Nějak jste se do toho zapletl.

Vím jen to, že ještě po roce 1900 by měl žít, ale ani v Ivani a ani v Čehovicích na výměnku u syna pravděpodobně nezemřel...


Matrika + pro Čehovice není pro období po roce 1900 online.
Takže - procházel jste ji? Víte s jistotou, že tam hledaný předek není zapsaný:

Pokud ne, tak musíte začít u této knihy, zjistit, kde je uložena a nahlédnout.
Až budete mít jistotu, nebo nám to sdělíte, že tam v matriční knize není zapsaný, pak byste mohl pátrat dál.
Matriční kniha pro obec Čehovice je buď uložena v obci Bedihošt, nebo Vám tam podají informaci, kam se máte obrátit. Zde kontakty.
http://www.obceamesta.info/obec-mesto/5 ... ovice.html
Teprve potom bych pátrala v Brně, problém je v tom, že mohl v Brně zemřít kdekoliv, u syna doma, nebo v některé z nemocnic.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: František Nesvadbík - úmrtí

Příspěvekod voďa » úte led 02, 2018 18:53

narodil jsem se roku 1943 v porodnici Na Štvanici, je někde uložena kartotéka. voďa
voďa
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 02, 2018 18:39
Oblast pátrání: rodiče

Re: František Nesvadbík - úmrtí

Příspěvekod Pavel M. » stř led 03, 2018 13:24

Zora - ano, matriku zemřelých obce Čehovice pro období po roce 1900 jsem již prošel na úřadě v Bedihošti a ani tady se hledaný zápis nenachází.

K tomu, čemu jste nerozuměla: ve sčítacím operátu pro obec Čehovice z roku 1900 je František uveden na výminku u svého syna. Musel tedy zemřít po roce 1900. V matrice Čehovic jsem tento zápis nenašel, tak mě ještě napadlo podívat se do matriky jeho rodné obce Ivaň, ale zde jsem také nic nenašel.

Ale možná se mi to podaří rozluštit. Včera jsem shodou okolností navštívil jeho pravnuka a prý má doma nějaké dokumenty, kde by snad mohlo být uvedeno něco víc.
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

Re: František Nesvadbík - úmrtí

Příspěvekod Pavel M. » sob led 06, 2018 21:38

Vyřešeno, děkuji za připomínky :-) Nakonec pomohly dokumenty příbuzných.
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Michal Herbolt a 5 návštevníků