smrt Barbory Roubínkové (roz. Hromádkové) z Chrudimi

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

smrt Barbory Roubínkové (roz. Hromádkové) z Chrudimi

Příspěvekod kikinecka » čtv led 04, 2018 17:42

HLEDÁM!!!
Hezký večer hledám zápis o smrti Barbory Roubínkové. Vím o ní toto:
Barbora se narodila jako Hromádková 21.8.1842 v obci Topole (okr. Chudim) čp. 17 otci Janovi a matce Kateřině Voženílkové.
Barbora si 6.6.1864 v obci Topol bere Ignáce (později Hynka) Roubínka ze Seslávek. Dne 16.2.1914 oslavili zlatou svatbu. 15.5.1916 Ignác umírá v Chrudimi čp. 53 jako "manžel Barbory roz. Hromádkové".
Společně měli 8 dětí, které se všechny narodily v Chrudimi (krom Barbory, ta se narodila jako nemanželská v Topoli).Vyloučila jsem možnost, že mohla zemřít 3 dětí, z důvodu, že zemřely v mladém věku. Dále jsem vyloučila jejího syna Františka, který prožil celý život v Chrudimi, kde na 100% nezemřela. Tudíž mi zbyli 4 možnosti:
1. její dcera Barbora, nar. 1864, ta si roku 1885 bere Václava Pantučka z Kameniček. Podle toho co jsem zatím zjistila, ale zůstali v Chrudimi, což mě vrací tam, kde jsem byla možnost, že umřela tady nemohu 100% ověřit protože matrika je nedostupná
2. možnost je její dcera Antonie, nar. 1872 - o ní jsem toho zatím více nevypátrala
3. možnost je dcera Marie, nar. 1876, která si roku 1901 bere Františka Šotolu ze z Kvíčan podle toho co vím také zůstávají v Chrudim, takže jsem opět tam, kde jsem byla a možnost, že umřela tady nemohu 100% ověřit protože matrika je nedostupná
4. možnost je její poslední dcera Anna Růžena, nar. 1886 - více o ní bohužel taky nevím.
Kdyby na ní někdo na tento zápis někdo narazil, popř. poznal tuhle rodinu, byla bych moc vděčná
kikinecka
 
Příspěvky: 494
Registrován: úte kvě 24, 2016 18:01
Oblast pátrání: Zámrsk, okres rychnov nad kněžnou

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků