Hledá se: mapa plzeňských farností

Jaká je možnost získat informace z matrik?

Hledá se: mapa plzeňských farností

Příspěvekod Ladislav Bátora » sob pro 23, 2017 19:47

Dobrý večer,
nemáte někdo link na nějakou podobnou mapičku farností pro Plzeňsko, jako to mají pěkně v Zámrsku?

http://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/fi ... .-2017.jpg

Díky předem za tip,
lb.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Hledá se: mapa plzeňských farností

Příspěvekod karels » sob pro 23, 2017 21:00

možná Vám pomůže:
http://www.vasegeny.cz/mapy-rimskokatol ... cezi-v-cr/ (někde se to zde už řešilo)
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Re: Hledá se: mapa plzeňských farností

Příspěvekod Ladislav Bátora » sob pro 23, 2017 23:34

karels píše:možná Vám pomůže:
http://www.vasegeny.cz/mapy-rimskokatol ... cezi-v-cr/ (někde se to zde už řešilo)



Díky, snad z toho nějakou informaci vydoluju, i když je to stav v roce 1996.
Už čtvrtej den totiž marně hledám tři svatby právě na rozhraní Zč a Stč: Zbirožsko, Mýtsko, Hořovicko, Cerhovicko, kolem roku 1687, 1703 a 1722. Hrůza... Takže mám dojem, že jsem nějakou klíčovou farnost přehlédnul.
Zatím nejstarší koßlerovskou svatbu – 1754, viz v příloze – jsem po dvou letech tenhle tejden v podstatě našel už úplně náhodou. Ale svatby rodičů snoubenců pořád ani ťuk. Inu: mistři polní, Koßler i Veselý, dalo se to čekat.
lb.
Přílohy
KozlerVeselá1754.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Hledá se: mapa plzeňských farností

Příspěvekod jano » ned pro 24, 2017 10:39

jano
 
Příspěvky: 177
Registrován: pon zář 15, 2014 16:45

Re: Hledá se: mapa plzeňských farností

Příspěvekod kolsi » ned pro 24, 2017 11:25

Ladislav Bátora píše:[Už čtvrtej den totiž marně hledám tři svatby právě na rozhraní Zč a Stč: Zbirožsko, Mýtsko, Hořovicko, Cerhovicko, kolem roku 1687, 1703 a 1722. Hrůza...

Přesně v téhle oblasti mám v té době také několik nedohledaných svateb (Houška, Krchov, Auředník, Jícha).
Zkusil bych farnosti Drahoňův újezd (SOA Plzeň), Mýto (SOA Plzeň) a Cerhovice (SOA Praha), pak možná Radnice, ale tam je dost dlouhá mezera. Ty cerhovické matriky jsou trochu popletené a je to tam všelijak na přeskáčku (např. léta 1700-1705 jsou ze začátku, uprostřed i konci knihy několikrát), takže to chce prolézt celou knihu.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Hledá se: mapa plzeňských farností

Příspěvekod Ladislav Bátora » ned pro 24, 2017 12:48

kolsi píše:
Ladislav Bátora píše:[Už čtvrtej den totiž marně hledám tři svatby právě na rozhraní Zč a Stč: Zbirožsko, Mýtsko, Hořovicko, Cerhovicko, kolem roku 1687, 1703 a 1722. Hrůza...

Přesně v téhle oblasti mám v té době také několik nedohledaných svateb (Houška, Krchov, Auředník, Jícha).
Zkusil bych farnosti Drahoňův újezd (SOA Plzeň), Mýto (SOA Plzeň) a Cerhovice (SOA Praha), pak možná Radnice, ale tam je dost dlouhá mezera. Ty cerhovické matriky jsou trochu popletené a je to tam všelijak na přeskáčku (např. léta 1700-1705 jsou ze začátku, uprostřed i konci knihy několikrát), takže to chce prolézt celou knihu.


Díky za tipy! V Drahno Aujezdu a Mejtě jsem ovšem jako doma, tam jsem už za ty dva roky prošel skoro všechno a opravdu i hodně našel, jmenovitě v Maloaugezdském a Kařezském ovčínu a nakonec i v Biskaupkách, kde se Johann Koßler na stará kolena zfamiliantoval, viz přílohu. Ale i v Drahno Augezdu se ztratilo 10 let svateb – kolem roku 1690, ale tahle mezera mě naštěstí o fousek míjí. Ovšem v roce 1667 se tam jistému Pavlu Koßlerovi narodil zcela ojedinělý Kryštof – a vůbec nevím, ke komu je přiřadit. Kdyby to byl Mikuláš, syn Mikuláše, to by byla panečku jiná káva. :D

No, a nad ránem jsem udělal první nový koßlerovský objev, samosebou nejenže v úplně jiné farnosti, ale dokonce v jiném kraji! A co hlavně: teď už mám jistotu, že Petrovi rodiče skutečně byli Mikuláš mladší Koßler a Dorota. Ale zase: odněkud a odněkud. U ovčáků je tohle do nekonečna... Od nich mi konsangvinní degenerace opravdu nikdy nehrozila. Stejně jako od Gerlů, Poeßlů a Strejců. :lol: A od Flachsů (to byli zase myslivci) a Hanžlíků (fořtmistři), to je z hlediska neposednosti némlich to samý. Pravý opak jsou ovšem moje vesničky na Jaroměřsku a kolem Mladé i Staré Boleslavi. A trochu i pod Budapeští, ovšem né každý můj Nagy je nutně téže krve.

Po opožděné snídani teda prolezu ty svatební Cerhovice durch, nedá se svítit. Ale nejdřív se mrknu, zda se třeba i tatík Mikuláš nezakoukal do děvčete z Králova Dvora, podezření trochu teď už mám, po tom nálezu svatby Petrovy s mladou ovčačkou Štěpničkovic.
lb.
Přílohy
KozlerŠtěp1721.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Hledá se: mapa plzeňských farností

Příspěvekod Dia_linn » pon pro 25, 2017 21:36

Pěkný večer,

nevím, jestli to sem už někdo nedal, ale já používám tuhle:
http://www.hubac.net/colek/mapafu/
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí

Re: Hledá se: mapa plzeňských farností

Příspěvekod Ladislav Bátora » pon pro 25, 2017 23:24

Dia_linn píše:Pěkný večer,

nevím, jestli to sem už někdo nedal, ale já používám tuhle:
http://www.hubac.net/colek/mapafu/


Tak to jsem neznal, vynikající tip!
Existuje to i pro ostatní kraje? Respektive dá se to nějak přepnout?
lb.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Hledá se: mapa plzeňských farností

Příspěvekod Dia_linn » úte pro 26, 2017 22:23

Bohužel,
myslím, že tohle je uděláno speciálně pro matriky SOA Plzeň.
Ale také si to nemohu vynachválit...
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí

Re: Hledá se: mapa plzeňských farností

Příspěvekod Peters » stř pro 27, 2017 8:49

Dia_linn píše:Pěkný večer,

nevím, jestli to sem už někdo nedal, ale já používám tuhle:
http://www.hubac.net/colek/mapafu/


Nějak to nefunguje, když kliknu třeba na Dobřany, zobrazí se mi:

Lanžhot

Okres: Břeclav

Typ původce: římskokatolická církev

Existence:

Brněnské biskupství děk. Podivín č. 3 R. 1938 farnost tvoří: Lanžhot

Lokality:
Lanžhot (Landshut) [1662 - 1949]
Zdroj: actapublica.eu

Skenované matriky na Actapublica.eu
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Hledá se: mapa plzeňských farností

Příspěvekod Dia_linn » stř pro 27, 2017 9:08

Mapa pochází z doby, kdy ještě byly matriky SOA Plzeň uloženy na actapublica, tedy než začal fungovat portál portafontium.eu.
Nedívejte se tedy na popisy, význam vidím především v označení farností na mapě...
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí


Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 6 návštevníků