kde hledat - trestní soud?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Re: kde hledat - trestní soud?

Příspěvekod Gabriel » ned lis 26, 2017 19:25

jo jo.. to už jsem měl také otevřené... No samozřejmě to by bylo dost pecka... ono, možná by stačilo se zeptat místních... Jak jsem psal v tom článku (v nejnovější verzi), tak Paní dost pravděpodobně žila ještě před druhou válkou, takže pamětníci ji ještě mohou pamatovat... a možná i osud Kratiny... Ale jestli to byl opravdu takový flám, jak se tam píše, tak bych jeho osudy čekal všemožné... :D (tady je to ale docela časté a známé příjmení, tak nevím....) Teď mám bohužel do Vánoc trochu frmol, tak to více než takto nestíhám... :-( A v březnu se ženou provedeme "praktika z Genealogie", tak bude asi času ještě méně... :-)
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou

Re: kde hledat - trestní soud?

Příspěvekod zeter » ned lis 26, 2017 19:30

já se mezitím díval do iZ 070-07800 ze Zámrsku, kde jsou Valdice-Kartouzy sice psané v seznamu obcí, ale u samotných zápisů se vypadá to nevyskytují - mám podezření, že úmrtí z věznice se psaly někam jinam, a bohužel Jičín zatím chybí v seznamu matrik uložených ještě na MěÚ, takže není přehled, co ještě neprošlo digitalizací.
zeter
 
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: kde hledat - trestní soud?

Příspěvekod Zora » ned lis 26, 2017 19:37

Ve sčítání pro Brno se příjmení Kratina objevuje, ale chce to více času, protože by to mohli být jen příbuzní a je třeba pátrat v příslušných brněnských matrikách, jestli se k nim nepřistěhoval po propuštění, velmi malá pravděpodobnost matriční zmínky.
Je to ale už dost na hraně, přece jen by mohli být dnes na živu nějací potomci (vnuci, pravnuci), tak nevím, jak moc je vhodné jeho další život zveřejňovat.

Bohužel mně zrovna nefunguje vyhledavač brněnské hřbitovy :-(.
Možná ještě matriky brněnské věznice, nemusel ve Valdicích být celou dobu.

Snad možná ještě nějaká další zmínka v novinách...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: kde hledat - trestní soud?

Příspěvekod Zora » stř pro 20, 2017 11:08

Gabrieli, nesmírně děkuji za zaslaný Bílovický zpravodaj, udělal jste mně velkou předvánoční radost, takový neplánovaný vánoční dárek.

Na místě jsem se byla i podívat, nafotila jsem si a obhlédla okolí, ale tahle psaná podoba oné dávné tragedie mě moc a moc potěšila.

Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků