Evidence obyvatel v Praze 1945

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Evidence obyvatel v Praze 1945

Příspěvekod TomKus » stř pro 06, 2017 10:53

Zdravím všechny badatele a příznivce genealogie. Mám trošku zvláštní prosbu. Pátrám po životě mé babičky, kterou zastřelili Rudé gardy při Pražském povstání. Jelikož o konci jejího života se v naší rodině nemluvilo, tak nemám o ní žádné informace. Jen její dopis, který psala z Masarykova stadionu, kde byla internována. Její poslední adresa je Praha Veleslavín Pod novým lesem 8. Při mé poslední návštěvě Prahy jsem se na ten dům zajel podívat. Dnes je to školka. A teď k mé otázce: Je nějaká možnost zjistit v evidenci obyvatel v Praze kdo tam v té době bydlel? Za protektorátu snad byli Němci pečliví při evidenci bydlících. Já mám jen jméno a rodné příjmení babičky a ona se patrně v Praze provdala za nějakého Němce. Jiný rodinný pramen uvádí, že snad byla jen tlumočnice do němčiny. Každopádně ji považovali RG za Němku a podle toho taky skončila. Samozřejmě žádná evidence zabitých na stadionu se nevedla, tak má stopa po ni končí 8.května 1948.
Děkuji všem za případnou pomoc.

Tomáš Kusýn
TomKus
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned lis 13, 2011 11:11

Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků