Zdravotní záznamy

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Zdravotní záznamy

Příspěvekod key » úte lis 21, 2017 23:40

Zdravím vás ,


zažádala jsem o úmrtní list mé prababičky která zemřela v roce 2015 , umřela u rodiny se kterou nemáme dobré vztahy.sdělily mi že zemřela na rakovinu slinivky.Paní matrikářka mi vystavila úmrtní list ale doslovní výpis z matriční knihy mi odeslat nechtěla.Stalo se mi to poprvé nikde jsem neměla problém ptám se tedy

kde se dá vyžádat zdravotní dokumentace zemřelého ? ráda bych viděla u předků jak se u nich postupovalo během hospitalizace atd....
máte někdo zkušenosti?
key
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned kvě 18, 2014 21:05

Re: Zdravotní záznamy

Příspěvekod ozana » stř lis 22, 2017 15:18

Odeslat (pošta) nebo vystavit (osobní přítomnost)?
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Zdravotní záznamy

Příspěvekod key » stř lis 22, 2017 18:53

zkoušela jsem se domluvit že se dostavím osobně dokládala jsem příbuzenský vztah ale i tak mi řekla že už to jako matrika nedělají :roll: vůbec tomu nerozumím co nějaký zdravotní ústav ČR opravdu jste to nikdo neřešil ?
key
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned kvě 18, 2014 21:05

Re: Zdravotní záznamy

Příspěvekod Viola » stř lis 22, 2017 19:45

Pokud zemřel u rodiny, tak nějaký lékař (osobní, obvodní) musel vystavit úmrtní list. A někde se zemřelý před smrtí léčil, zkuste nejbližší nemocnice. Doba skartace je standardně 5 let po posledním vyšetření pacienta a předání informace o průběhu a výsledku tohoto vyšetření příslušnému lékaři primární zdravotní péče, nebo 10 let od úmrtí pacienta, pokud není dále stanoveno jinak.“
Mě v nemocnici našli dokumentaci 50 let od úmrtí. Ale měla jsem pro její vyhledání vážný důvod - možná dědičná nemoc.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Zdravotní záznamy

Příspěvekod key » stř lis 22, 2017 22:19

Viola : moc děkuji to mě právě zajímá ta lhůta.Manželovi zemřel otec na agresivní formu nemoci měl by také právo na dokumentaci když je 17 let po smrti ? s babičkou to nějak zkusím v tom úmrtním listě lékař není uveden :-( předpokládám že zemřela na chalupě údajně.
key
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned kvě 18, 2014 21:05


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků