konvertovaná židovská rodina

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

konvertovaná židovská rodina

Příspěvekod ota » stř říj 04, 2017 18:19

Dobrý den, měla bych dotaz, zda lze někde dohledat původní židovská jméno konvertované rodiny ke katolíkům. Našla jsem v katolické matrice toto znění: " Dne 4. máje roku 1828 přijala židovská rodina svátost křtu ze vsy Sejkořice z Numera 8, Otec stáří 45 let obdržel jméno a příjmení Aloysius Georgius Tejnský, matka stáří 40 let obdržela jméno Johana Nepomučená, ditky nadjmenovaných manželů následně obdrželi jména: atd. . " Ale nikde jsem nenašla jak se jmenovali dříve Lze to zjistit Manželům bylo téhož dne i stvrzeno manželství katolickým knězem. U dítete které mě zajímalo bylo uvedené datum narození. Vesnice je z okresu Turnov. Děkuji za radu. Ota P.
Zdravím, Ota
ota
 
Příspěvky: 287
Registrován: ned zář 15, 2013 0:23
Bydliště: Praha 8
Oblast pátrání: Citoliby, Čechtice, Dolní Kralovice, Doksany,Dolní Orlice, Dubá, Hrubá Skála, Klatovy,Králíky, Louny, Lenešice, Lysá nad Labem, Louňovice, Lovosice, Pesvice, Postupice, Praha, Ředhošť, Semice, Třebíč, Turnov,

Re: konvertovaná židovská rodina

Příspěvekod Zora » ned říj 08, 2017 11:46

jediné, co mě napadá, je zjistit, pod kterou židovskou obec spadala obec Sejkořice, (já jsem je v okrese Trutnov nenašla)

Pokud se ona židovská matrika dochovala, snad by tam měl být zápis o narození dětí (alespoň synů) a také uzavření manželství. Snad, možná i seznam familiantů - pokud rodiče uzavřeli nejprve židovský sňatek, pak musel mít ženich povolení k sňatku. Při troše štěstí by mělo být již uvedeno číslo domu... a pak ztotožnit osoby podle dat narození a počtu - jmen dětí.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: konvertovaná židovská rodina

Příspěvekod Radix » ned říj 08, 2017 12:12

Radix
 
Příspěvky: 3179
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: konvertovaná židovská rodina

Příspěvekod ota » ned říj 08, 2017 13:10

Zora píše:jediné, co mě napadá, je zjistit, pod kterou židovskou obec spadala obec Sejkořice, (já jsem je v okrese Trutnov nenašla)

Pokud se ona židovská matrika dochovala, snad by tam měl být zápis o narození dětí (alespoň synů) a také uzavření manželství. Snad, možná i seznam familiantů - pokud rodiče uzavřeli nejprve židovský sňatek, pak musel mít ženich povolení k sňatku. Při troše štěstí by mělo být již uvedeno číslo domu... a pak ztotožnit osoby podle dat narození a počtu - jmen dětí.
Z

Není to Trutnov, ale Turnov - obec spadá pod Rovensko pod Troskami. Tak asi kouknu do židovských matrik Turnov. Děkuji za snahu. O.
Zdravím, Ota
ota
 
Příspěvky: 287
Registrován: ned zář 15, 2013 0:23
Bydliště: Praha 8
Oblast pátrání: Citoliby, Čechtice, Dolní Kralovice, Doksany,Dolní Orlice, Dubá, Hrubá Skála, Klatovy,Králíky, Louny, Lenešice, Lysá nad Labem, Louňovice, Lovosice, Pesvice, Postupice, Praha, Ředhošť, Semice, Třebíč, Turnov,

Re: konvertovaná židovská rodina

Příspěvekod Zora » ned říj 08, 2017 14:00

asi jde o okres Semily .

To jsem našla.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: konvertovaná židovská rodina

Příspěvekod TerkaV » stř říj 11, 2017 10:39

Snad by se něco mohlo najít ve fondech katolické duchovní správy - od farního úřadu přes vikariát až po biskupskou konsistoř. Např. ve fondu Biskupská konsistoř Hradec Králové je řada spisů ke křtům židů. Jenže pokud se nemýlím, Rovensko a okolí už spadalo pod biskupství v Litoměřicích. Fond Biskupská konsistoř Litoměřice je v SOA Litoměřice, bohužel nezpracovaný. Zkuste se tam zeptat.
TerkaV
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 09, 2017 8:39

Re: konvertovaná židovská rodina

Příspěvekod ota » stř říj 11, 2017 13:04

Ano, spadá to do Litoměřic, Děkuji moc za radu Ota P.
Zdravím, Ota
ota
 
Příspěvky: 287
Registrován: ned zář 15, 2013 0:23
Bydliště: Praha 8
Oblast pátrání: Citoliby, Čechtice, Dolní Kralovice, Doksany,Dolní Orlice, Dubá, Hrubá Skála, Klatovy,Králíky, Louny, Lenešice, Lysá nad Labem, Louňovice, Lovosice, Pesvice, Postupice, Praha, Ředhošť, Semice, Třebíč, Turnov,


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků