místo narození Vídeň Rakousko (vyřešeno)

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

místo narození Vídeň Rakousko (vyřešeno)

Příspěvekod makke » pát bře 16, 2012 23:49

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, kde či spíše jak, najít osobu, o které vím, že se narodila Vídni, bohužel bez bližšího určení, jmenovala se Marie Vrzalová a datum narození by mělo být buď 5.1.1880 (podle údajů z matriky narozených, uvedených u jejího nemanželského syna) nebo 25.1.1872 dle sčítacích operátů, jejími rodiči by měli být Jakub Vrzal a Antonie Valová.

Děkuji
Naposledy upravil makke dne ned bře 25, 2012 14:29, celkově upraveno 1
makke
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob pro 11, 2010 0:58
Bydliště: Březka
Oblast pátrání: Březka, Březí (ZR), Březské,Hluboké (TR), Kamenná, Košíkov, Krokočín
obecně panství Náměšť nad Oslavou

Re: místo narození Vídeň Rakousko

Příspěvekod Ladislav Krejča » pon bře 19, 2012 7:56

Pokud nevíte nic bližšího,tak je to hledání jehly v kupce sena.Ve Vídni jsou stovky far a matriky jsou umístěny zde,nikoli centrálně v archivu jako u nás.Takže šanci máte velice malou,pokud nenajdete nějakou podrobnější informaci-potom by se dalo leccos dělat.
Ladislav Krejča
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř zář 15, 2010 11:05

Re: místo narození Vídeň Rakousko

Příspěvekod makke » pon bře 19, 2012 12:59

právě, že nic bližšího nevím, to že jsou ve Vídni stovky far mi bylo jasné, jen jsem si říkala, jestli nemají nějakou centrální evidenci, popřípadě nějaký registr, který by se dal zkusit evidence cizinců apod.
makke
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob pro 11, 2010 0:58
Bydliště: Březka
Oblast pátrání: Březka, Březí (ZR), Březské,Hluboké (TR), Kamenná, Košíkov, Krokočín
obecně panství Náměšť nad Oslavou

Re: místo narození Vídeň Rakousko

Příspěvekod Ladislav Krejča » pon bře 19, 2012 14:08

Hledám ve Vídni již několik let a žádná použitelná(pro nás)centrální databáze narozených osob podle mě neexistuje.Lepší je to u těch zemřelých,tam se leccos najít dá.Nezbývá nám než čekat,až se na Matricula-online.eu začnou objevovat matriky a hledat.Ale to bude současným tempem trvat ještě velmi dlouho a nejsem si jist,zda se toho dožiju.Tam,kde jsem měl nějaký doplňující údaj,jsem své příbuzné našel-aspoň vědět okres.Pak jsem obeslal pár desítek far a občas mi někdo vyplaval.Farní sekretářky jsou velice ochotné a požadavaný údaj mi našly a naskenovaly.Ale kde nic není,ani smrt nebere.
Ladislav Krejča
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř zář 15, 2010 11:05

Re: místo narození Vídeň Rakousko

Příspěvekod bursica.d » pon bře 19, 2012 17:34

Na oficiálních stránkách Vídně byl před nedávnem stručný manuál k vyhledávání předků. Ze sché chabé němčiny jsem pochopila, že skutečně není vytvořena evidence obyvatel a že je nutno hledat u jednotlivých farních úřadech ve Vídni.
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Re: místo narození Vídeň Rakousko

Příspěvekod Ladislav Krejča » úte bře 20, 2012 9:45

Tak snad jsem to přivolal,ale Vídeň začala nějak masivněji digitalizovat-už tam během týdne přibylo asi 13 farností.Mají na to nějaké fondy z Unie,tak to snad pofrčí a my,co tam máme zástup předků,se snad taky dočkáme.
Ladislav Krejča
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř zář 15, 2010 11:05

Re: místo narození Vídeň Rakousko

Příspěvekod sanmarco » úte bře 20, 2012 11:10

Kde prosím tyto matriky najdu? Němčina není u mě silná stránka. Moc děkuji :-)
Uživatelský avatar
sanmarco
 
Příspěvky: 613
Registrován: čtv říj 21, 2010 10:42
Bydliště: Březina u Křtin

Re: místo narození Vídeň Rakousko

Příspěvekod powery » úte bře 20, 2012 12:27

Uživatelský avatar
powery
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte led 04, 2011 8:31
Oblast pátrání: Pelhřimov, Louka, Ostojkovice, Lažínky, Lhotice, Mladoňovice, Stračovská Lhota, Jackov, Podolí - Jemnice, Moravské Budějovice, Slavíkovice, Ilnice (Il'nycja), Počátky, Kdousov, Vranín

Re: místo narození Vídeň Rakousko (vyřešeno)

Příspěvekod makke » ned bře 25, 2012 14:31

Děkuji za odpovědi a hlavně za odkaz na digitalizované matriky Vídně, hledanou osobu jsem nenalezla, ale naštěstí se mi podařilo vyšťourat ve sčítacích operátech jméno a datum narozené jejího otce, takže jsem milou Marii jednoduše přeskočila :O)
makke
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob pro 11, 2010 0:58
Bydliště: Březka
Oblast pátrání: Březka, Březí (ZR), Březské,Hluboké (TR), Kamenná, Košíkov, Krokočín
obecně panství Náměšť nad Oslavou


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků