Rody snížené

Už jsme velké fórum, tak se podíváme na trochu vážnější věci. Někdo se vrhá na genealogii slavných politiků, literátů, vědců atd. Zde je to místo pro zveřejnění vašich projektů či výzvy na spolupráci.

Re: Rody snížené

Příspěvekod Raven » pon srp 07, 2017 7:26

S manželkou Jana Johanidese, Marií, pomůžu. Byla rozená Dubská, brali se 6.7.1750 ve Staňkovicích (fara Rataje nad Sázavou).
Raven
 
Příspěvky: 205
Registrován: sob srp 12, 2006 20:08
Bydliště: Pardubice

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » pon srp 07, 2017 11:37

Raven píše:S manželkou Jana Johanidese, Marií, pomůžu. Byla rozená Dubská, brali se 6.7.1750 ve Staňkovicích (fara Rataje nad Sázavou).


Dík, zajímavé. V noci už mi to asi moc nemyslelo, nejpravděpodobnější variantu že Jan a Ludmila jsou sourozenci (a jejich děti tudíž bratranci-sestřenci) mě nějak nenapadla. Ale jak vidno, ani to neplatí. Podle toho sňatku ve Staňkovicích byl Jan synem po zemřelém Jířím ze Seče. Pak tedy opravdu vůbec nechápu, kde tam vzali tu příbuznost? Je toho ještě hodně co prohledat...
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod ZEL » pon srp 07, 2017 17:33

Moment, nějak se nechytám. Mluví se stále o stejném Janovi? Narodil se 1708 jako syn Karla, oženil se 1736 s Magdalénou, podruhé 1750 s Marií a to už byl synem Jiřího?
ZEL
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát srp 25, 2006 10:42
Oblast pátrání: Rody Zelinků a Zelingerů
http://zelinka.genebaze.cz/zelinka.html

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » pon srp 07, 2017 21:14

ZEL píše:Moment, nějak se nechytám. Mluví se stále o stejném Janovi? Narodil se 1708 jako syn Karla, oženil se 1736 s Magdalénou, podruhé 1750 s Marií a to už byl synem Jiřího?


Pardon, asi jsem nebyl dost srozumitelný. Zcela zjevně se jedná o dva různé Jany. Ta původní domněnka byla na základě toho dispensu, tak jsem myslel že je tam nějaká hodně blízká příbuznost. (nějaká tam určitě je, ale zatím nejasná, zřejmě ne Jan-František)
Pomalu to asi začnu malovat do stromu.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » pát srp 18, 2017 16:32

Nenarazil někdo mezi sníženými rody na jméno Jakub Mejtský (1764-1843)? Byl to docela světoběžník. Narodil se v Hlinsku, většinu dětství asi prožil v Nasavrcké pohodnici (od 3 let jen s matkou), oženil se v Havlovicích, kde měl 2 děti. Dalších 5 pak v Luži. Jeho žena Anna zemřela v Jičíně, kde měli provdanou dceru. On sám pak až do smrti zřejmě žil v Hořici. Dožil se úctihodných 79 let.
A o co mi jde - kromě těch 7 nalezených dětí mi chybí místo narození Marie, která se podle věku u svatby musela narodit hodně těsně po svatbě. (1784) Je to ta provdaná do Jičína. První dítě narozené v Havlovicích je až 1789, takže 5 let mezera. Klidně se tam mohli narodit i 2-3 děti. Prohledal jsem všechny ty lokace kde se kdy vyskytoval, i všechny ostatní farnosti v okolí Havlovic. Nikde ani ťuk. Nenarazil na něj někdo?
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Zora » pát srp 18, 2017 20:34

na Vysočině je svatba Mejtský Jan z Viilémovic

Posílám pro jistotu
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=180

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » úte srp 29, 2017 21:59

Sagitarius píše:
ZEL píše:Moment, nějak se nechytám. Mluví se stále o stejném Janovi? Narodil se 1708 jako syn Karla, oženil se 1736 s Magdalénou, podruhé 1750 s Marií a to už byl synem Jiřího?


Pardon, asi jsem nebyl dost srozumitelný. Zcela zjevně se jedná o dva různé Jany. Ta původní domněnka byla na základě toho dispensu, tak jsem myslel že je tam nějaká hodně blízká příbuznost. (nějaká tam určitě je, ale zatím nejasná, zřejmě ne Jan-František)
Pomalu to asi začnu malovat do stromu.


konečně se dostávám k reakci

dispens druhého stupně affinitatis znamená svatbu bratrance a sestřenice
svatba nerovného 2./3. stupně affinitatis znamená že jeden a rodič druhého, kteří se brali, byli bratranci/sestřenice

z toho lze odvodit příbuzenství Josefa a Josefy

usuzuji z toho, co vím:

Josefa, matka Ludmila, otec asi František z Luže, narozen 1685 v Kostelci nad Černými Lesy
Josef, otec Jan, otec Jiří Johanides muž Kateřiny, tento Jiří byl asi syn Františkova bratra (měl patrně nejméně tři: Jiřího, Samuela a Jana)
Naposledy upravil Ondřej Fafejta dne úte srp 29, 2017 22:04, celkově upraveno 1
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » úte srp 29, 2017 22:02

Sagitarius píše:Vida jak se nám to tu schází :-)

Já jsem se teď trochu zamotal do analýzy sňatku Josefa Joh. syna Jana z Havlovic, a Josefy Joh. dcery Ludmily z Luźe. Je u nich uveden dispens 3. a 4. stupně, jestli to čtu správně. (31.8.1777, fara Žumberk, kniha 000-01061, snímek 380) To je docela blízko, to by měli být ve vztahu strýc-neteř, nebo teta-synovec. Ale ať to kombinuju jak chci, vychází mi maximálně ten 4. stupeň. Ta Ludmila musí být dcerou Františka, žádný jiný Johanides v té době v Luži nebyl, a věkově to sedí. (L. se narodila 22.2.1725, Josefa podle úmrtí 1793 46 let, tedy 1747, L. by ji měla v 22 letech) Takže pokud by otec Josefa Jan byl Františkův bratr, byli by snoubenci bratranec-sestřenice, tedy 4. stupeň. Jediné co by to mohlo ještě snížit, že by nemanželským otcem Josefy byl nějaký další Johanides? Nebo ta Marie manželka Jana? Nemůže to být první manželka Jana - Magdalena, viz ta svatba 1736 v Zbraslavicích, na to byla Marie příliš mladá (podle úmrtí se narodila 1732) Fakt už nevím. Chybí mi narození Josefy (v Luži je speciální oddíl pro nemanželské děti, není tam), případně svatba Jana a Marie (měli děti v Hořelci od r. 1751)


kde prosím zemřela Josefa? o dalších osudech Josefa a Josefy, těch, kteří byli příbuzní, nic nevím
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » stř srp 30, 2017 13:55

Ondřej Fafejta píše:kde prosím zemřela Josefa? o dalších osudech Josefa a Josefy, těch, kteří byli příbuzní, nic nevím

Josefa + 25.4.1793 (46) ve Skále 27, SOA Zamrsk_Vrbatuv Kostelec_Z_(1787-1815)_000-00394 snimek 79

Vím jen o jednom dítěti Jan * 1788 ve Skále, kde byli před tím netuším. (11 let po svatbě)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » stř srp 30, 2017 15:14

A Josef je pak s druhou ženou Annou zakladatelem Ústecké dynastie Johanidesů.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Rozina » stř srp 30, 2017 15:23

Johanidesové z Ústí n. Orl. jsou předci mého muže.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » stř srp 30, 2017 16:13

Rozina píše:Johanidesové z Ústí n. Orl. jsou předci mého muže.

A víte něco víc než my? :-)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Rozina » stř srp 30, 2017 18:02

Myslím, že ne. Já jsem teď dlouho na tom nepracovala.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » stř srp 30, 2017 19:01

jo, díky. už mi to raven psala. to je hezké, že se tím propojuje ten jan manžel marie dubské s ústeckou větví.
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Rody snížené

Příspěvekod Šušara » ned zář 10, 2017 18:23

Náhodou jsem našla narození dcery pohodného Fialy z Pakoměřic. Kmotrou byla manželka kata z Brandejsa.
Třeba se to bude někomu hodit - http://ebadatelna.soapraha.cz/d/7642/42.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

PředchozíDalší

Zpět na Projekty a výzvy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků