Rody snížené

Už jsme velké fórum, tak se podíváme na trochu vážnější věci. Někdo se vrhá na genealogii slavných politiků, literátů, vědců atd. Zde je to místo pro zveřejnění vašich projektů či výzvy na spolupráci.

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » pát srp 04, 2017 12:12

Raven píše:Jan Kocourek s Lidmilou Trantírkovou se z Ledče nad Sázavou přesunuli do Golčova Jeníkova (děti od 1702). A Lidmila tam roku 1713 zemřela. Potom Lidmila ze Světlé by byla jeho druhá manželka.

Tak pokud to nejsou dva různí Janové a Ludmily :-), tak je to dost pravděpodobné. Pokud by to byla ta první Ludmila, tak v době druhé svatby (skoro 20 let po první) by ji muselo být kolem čtyřicítky. A tomu moc nevěřím že by pak ještě dalších 15 let plodila děti se Střechem. Takže asi vážně dvě Ludmily.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » pát srp 04, 2017 16:04

1713 ovdověl, 1713/14 by se oženil, 1715 dítě z nového manželství - to by sedělo k teorii že Jan je stejný

Jan z Tupadel byl zemřelým otcem Josefa Kocourka, který se ženil v roce 1722 v Církvici
ten Jan a Lidmila měli skutečně syna Josefa narozeného 1700

to by také sedělo. zůstává jen otázka, odkud se tam vzaly Tupadly.
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Rody snížené

Příspěvekod ZEL » pát srp 04, 2017 21:06

Ano, vypadá to na jednoho Jana Kocourka a dvě Ludmily. 1696 první svatba v Ledči, 1702 Golčův Jeníkov, 1713 ovdověl, 1713-14 druhá svatba, 1716 zemřel, při svatbě syna 1722 je uváděn jako zemřelý. Vdova Ludmila se znovu provdala 1716, poslední dítě se jí narodilo 1732, 1736 je už pohodným ve Světlé Jan Stehlík s manželkou Kateřinou. Ovšem úmrtí Jana nebo Ludmily Střechových 1732-36 se mi ve Světlé nepodařilo nalézt, pravděpodobně odešli někam jinam. Každopádně Ludmily musely být dvě.
Pokud je Jan Kocourek jen jeden, tak možná mohl stihnout ty Tupadly hned po druhé svatbě ještě před Světlou a třeba se nějak víc zapsaly do povědomí než krátká epizoda ve Světlé.
Teď zbývá ještě najít tu druhou svatbu Jana Koucourka a Ludmily.
ZEL
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát srp 25, 2006 10:42
Oblast pátrání: Rody Zelinků a Zelingerů
http://zelinka.genebaze.cz/zelinka.html

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » pát srp 04, 2017 23:38

ZEL píše:Ovšem úmrtí Jana nebo Ludmily Střechových 1732-36 se mi ve Světlé nepodařilo nalézt, pravděpodobně odešli někam jinam.

Mimochodem, 21.1.1755 se ve Světlé žení ras Jan Střech za Magdalenu Křížovou. Údaje o původu žádné nejsou, takže buď byl v té době jeho otec již mrtvý, nebo je to ten původní Jan od Ludmily. Ale to by se musel podruhé ženit v šedesáti. (čemuž by ale odpovídalo i to, že se tam neobjevují žádní potomci) Prohledal jsem zemřelé do 5 let před svabou, ale Ludmilu jsem žádnou nenašel. Tak čert ví...
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod ZEL » sob srp 05, 2017 10:28

Tak to je divné, Jan s Ludmilou žádného Jana neměli (aspoň podle indexu). Trochu jsem předpokládala, že ta Kateřina provdaná Stehlíková byla rozená Střechová (* 21.4.1719), ale svatba ve Světlé nebyla (stejně by byla moc mladá).
Pro mě je klíčové rodné příjmení Ludmily provdané Kocourkové a Střechové. Chtěla bych zjistit, proč se Veronika Zelingerová provdala spořádaně z rodičovského domu v Týnci, zatímco její sestra Dorota kdesi ve Světlé.
Mimochodem, nezjistil jste nějakou souvislost mezi Františkem Johanidesem z Německého Brodu, který si vzal 1720 tu Dorotu Zelingerovou ve Světlé, a Janem Johanidesem z Ronova, který si vzal 1736 Magdalénu Zelingerovou ve Zbraslavicích?
ZEL
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát srp 25, 2006 10:42
Oblast pátrání: Rody Zelinků a Zelingerů
http://zelinka.genebaze.cz/zelinka.html

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » sob srp 05, 2017 17:02

Po pravdě, na Zbraslavice jsem dosud nenarazil. Ale když říkáte že tam jsou Johanidesové, hned se tam jdu podívat. :-)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod ZEL » sob srp 05, 2017 17:41

Nejsou. Tam je ta jediná svatba 29.1.1736 Jana po zemřelém Karlovi Johanidesovi z Ronova s Magdalénou Zelingerovou, tu jsem Vám tady odkazovala.
ZEL
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát srp 25, 2006 10:42
Oblast pátrání: Rody Zelinků a Zelingerů
http://zelinka.genebaze.cz/zelinka.html

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » ned srp 06, 2017 14:13

ZEL píše:Nejsou. Tam je ta jediná svatba 29.1.1736 Jana po zemřelém Karlovi Johanidesovi z Ronova s Magdalénou Zelingerovou, tu jsem Vám tady odkazovala.


Ano, děti žádné, ale svatby tam jsou dvě. 1712 se tam oženil i Karel Johanides, syn Karla z Hamerstadtu. (dnes Vlastějovice) Vzhledem k tomu, že Karel z Ronova, otec toho Jana z 1736 v Ronově zemřel 1724 ve věku 70 let, tak si spíš myslím že by to mohli být bratři. (Jan 1736 a Karel 1712) Na to aby to mohl být otec a syn by to bylo hodně natěsno, musel by být prvorozený, a navíc otec už po smrti. A o tom vím je to, že v roce 1729 žil v Luži (zemřela mu tam žena Ludmila)
Teď jsem právě zjistil, že asi nemám v Luži projité zrovna tohle období, protože je to bez indexu. Asi se na to půjdu podívat.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » ned srp 06, 2017 15:15

ano, souhlas, Karel a Jan, kteří se ženili v Zbraslavicích, byli bratři, synové Karla Johanidese
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Rody snížené

Příspěvekod ZEL » ned srp 06, 2017 16:33

A František (s bratrem Janem), který se ženil mezi nimi 1720 ve Světlé, nebyl jejich příbuzný?
Jan z roku 1736 byl v Ronově ještě roku 1755, kdy byl za svědka na svatbě opět ve Zbraslavicích.
ZEL
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát srp 25, 2006 10:42
Oblast pátrání: Rody Zelinků a Zelingerů
http://zelinka.genebaze.cz/zelinka.html

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » ned srp 06, 2017 18:31

ZEL píše:A František (s bratrem Janem), který se ženil mezi nimi 1720 ve Světlé, nebyl jejich příbuzný?
Jan z roku 1736 byl v Ronově ještě roku 1755, kdy byl za svědka na svatbě opět ve Zbraslavicích.


Je to dost pravděpodobné, vzhledem k tomu že ta manželka Karla Ludmila zemřela v Luži, kde v té době pohodničil právě František. Pokud by byli bratři, tak mohl být na návštěvě. (od Karla tam žádné děti nejsou)
A ještě bych přidal pravděpodobnou sestru Alžbětu, která se vdávala 1724 v Ronově za Václava Zvěřinu. (zemřela 1742 ve věku 40 let)

Teď už jenom najít, kde se všichni narodili :-)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » ned srp 06, 2017 18:56

Karel ml. se narodil 1693 v Havlovicích. kde se narodili Jan a Alžběta nevím. stejně tak příbuzenství s Františkem se nám zatím objevit nepodařilo.
mimochodem v Ronově se roku 1722 vdávala i jejich sestra Helena

kde prosím zemřela Alžběta Zvěřinová?
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » ned srp 06, 2017 20:58

Ondřej Fafejta píše:kde prosím zemřela Alžběta Zvěřinová?

Posledních 6 dětí z celkově 11 porodila ve Starém Dvoře, fara také Ronov. Úplně přesně 6.6.1742 matrika 000-00127 snímek 515
Za toho Karla dík, o tom jsem ještě nevěděl.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Raven » ned srp 06, 2017 21:48

Jan Johanides, syn Karla, se narodil 12.6.1708 v Hammerstadtu.
Raven
 
Příspěvky: 205
Registrován: sob srp 12, 2006 20:08
Bydliště: Pardubice

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » pon srp 07, 2017 0:09

Vida jak se nám to tu schází :-)

Já jsem se teď trochu zamotal do analýzy sňatku Josefa Joh. syna Jana z Havlovic, a Josefy Joh. dcery Ludmily z Luźe. Je u nich uveden dispens 3. a 4. stupně, jestli to čtu správně. (31.8.1777, fara Žumberk, kniha 000-01061, snímek 380) To je docela blízko, to by měli být ve vztahu strýc-neteř, nebo teta-synovec. Ale ať to kombinuju jak chci, vychází mi maximálně ten 4. stupeň. Ta Ludmila musí být dcerou Františka, žádný jiný Johanides v té době v Luži nebyl, a věkově to sedí. (L. se narodila 22.2.1725, Josefa podle úmrtí 1793 46 let, tedy 1747, L. by ji měla v 22 letech) Takže pokud by otec Josefa Jan byl Františkův bratr, byli by snoubenci bratranec-sestřenice, tedy 4. stupeň. Jediné co by to mohlo ještě snížit, že by nemanželským otcem Josefy byl nějaký další Johanides? Nebo ta Marie manželka Jana? Nemůže to být první manželka Jana - Magdalena, viz ta svatba 1736 v Zbraslavicích, na to byla Marie příliš mladá (podle úmrtí se narodila 1732) Fakt už nevím. Chybí mi narození Josefy (v Luži je speciální oddíl pro nemanželské děti, není tam), případně svatba Jana a Marie (měli děti v Hořelci od r. 1751)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

PředchozíDalší

Zpět na Projekty a výzvy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků