Soupis příjmení v mém rodokmenu-aktualizace 2

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Soupis příjmení v mém rodokmenu-aktualizace 2

Příspěvekod krasan » ned črc 23, 2017 18:24

Jiří Duchek píše:Dobrý den, mám hodně Duchků z Plzeňska (Plzeň-jih - Měčín, Žinkovy a okolí). Odkud pochází Váš Duchek?

Dobrý den, omlouvám se za opožděnou odpověď. Já mám Duchkovi až od roku cca 1660 a to z Lednice (Plzeň sever)
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: Soupis příjmení v mém rodokmenu-aktualizace 2

Příspěvekod krasan » ned črc 23, 2017 18:26

Stoupa2000 píše:Dobrý den,
v rodokmenu máme zdá se více shod. Mě by zajímali hlavně Čechovi (nejdál jsem u Jana 1731-1791, manž. Barbora 1731-?), poslední Čech v mě linii je Vojtěch 1844 - 1909) s manželkou Marií roz. Prusíkovou a dcerou Annou. Nejstarší Plitze mám Josefa s Alžbětou a pak se tam najde ještě pár jmen okolo, hlavně kolem Chrášťovic a Sedlece :-)

Díky za zprávu! :-)

Omlouvám se za pozdní odpověď, nevšiml jsem si :-(.
Bohužel jsem zjistil, že mapovaná větev, kde byli i Čechovi není správná a musel jsem začít znovu a nyní Čechovi už nemám...
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: Soupis příjmení v mém rodokmenu-aktualizace 2

Příspěvekod krasan » ned črc 23, 2017 18:27

Meghan píše:Zdravím,
moji přímí příbuzní jsou Jindrovi z obce Pláně, také Vidunovi a znám jednoho Motise z Kaznějova (manžel sestřenice) :)

Tak to je máme společné :D
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: Soupis příjmení v mém rodokmenu-aktualizace 2

Příspěvekod krasan » stř srp 02, 2017 8:30

K soupisu příjmení jsem přidal odkaz na webové stránky, kde jso všichni z mého rodokmenu. Tak se můžete kouknout a případně mi napsat
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Předchozí

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků