Pár lidí z Roudnicka, 18. stol.

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Pár lidí z Roudnicka, 18. stol.

Příspěvekod kolsi » stř črc 05, 2017 20:11

Rád bych poprosil, kdyby náhodou někdo narazil na pár lidí, které se mi nedaří dohledat.
V jejich záznamech v matrikách (ani u dětí, potomků...) ani pozemkových knihách bohužel nejsou žádné informace, kterých by se dalo chytit.

Jedná se o oblast panství Roudnice nad Labem zhruba v 2. pol. 18. stol.

Svatba Jan Vobořil + Anna - domkář z Vražkova 41
Jan se narodil v Lužci nad Vltavou 4.8.1741 Jiřímu a Kateřině Vobořilovým. Od r. 1765 se jim narodilo pár dětí v Lužci, od r. 1769 se pak přestěhovali do Vražkova. Svatba bohužel nikde, ani u narození dětí není nic, odkud by mohla být manželka.

Svatba Jiří Fujera + Dorota - domkář ze Straškova 36
V pozemkové knize je zápis až na vdovu Dorotu Fujerovou. U jiného gruntu je záznam "Po Kateřině Ripkové: Dorotě Fujerové", z toho se dalo vysledovat, že Dorota Fujerová, roz. Ripková se narodila v Straškově v r.1748, ale svatba tam není. Odkud byl Jiří nevím. Fujerovi pocházeli z Kozlovic, Záluží, Dobříně, ale žádný Jiří tam nepřebývá. Svatbu předpokládám kolem r. 1775.

VYŘEŠENO: Václav Pšenička - domkář z Ledčic 63, narozen okolo r. 1765
U jeho první svatby uvedeno "Woráč z Lužce", ale v Lužci nad Vltavou jsem ho nenašel. Rodina Pšeničků bydlela ve Vodochodech, ale není tam žádný Václav, který by pasoval.

VYŘEŠENO: Alžběta Titěrová - dcera Matěje Titěry ze Ctiněvsi
Narozena pravděpodobně někdy kolem 1760. V září 1748 se Matějovi sice dcera Alžběta narodila, ale ta v r. 1750 zemřela.

Hledal jsem v matrikách celého panství (Roudnice, Černouček, Račíněves, Lužec atd.) a i ve farnostech v sousedství (a občas i dál), ale bez výsledku.

Děkuji za jakýkoli tip :-)
Naposledy upravil kolsi dne čtv čer 06, 2019 13:37, celkově upraveno 2
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Pár lidí z Roudnicka, 18. stol.

Příspěvekod Věra Mátlová » čtv črc 06, 2017 20:16

Asi Vám to nepomůže, je to mělnické panství - mám Vobořilovy v Blatech a v Tuhani, kmotři jejich dětí ze Všetat. Ale třeba by se tam nějaké vztahy s tím vaším Janem našly. U Blatského Antonína Vobořila taky nemůžu najít ani jeden z jeho sňatků, před 1754 resp. 1758.
U těch Titěrů - předpokládám, že jste hledal v evagelických matrikách?
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Re: Pár lidí z Roudnicka, 18. stol.

Příspěvekod kolsi » pát črc 07, 2017 8:59

Těch Vobořilů je v okolí docela hodně. Předpokládám, že společný předek tam bude. Já mám nejstaršího Matěje Vobořila, který nastoupil na grunt v Lužci v r.1654.
Jednoho Antonína Vobořila jsem viděl myslím v Malešově, ale ten asi nebude mít nic společného s tím vaším.

Titěrovi jsem hledal pouze v normálních matrikách. Evangelické (pokud myslíme ty stejné - Ledčice) jsou až od r. 1784. Další děti Matěje Titěry v té matrice jsou uvedené, jedině ta Alžběta chybí. Takže buď se mu narodila někde na "návštěvě", nebo ji zapomněli zapsat do matriky. Měla se narodit kolem r. 1760 a ve stejně době zemřela i Matějova první žena a oženil se podruhé, takže nedokážu řict, která z nich byla matka Alžběty.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Pár lidí z Roudnicka, 18. stol.

Příspěvekod kolsi » pát črc 07, 2017 10:56

kolsi píše:Svatba Jiří Fujera + Dorota - domkář ze Straškova 36
V pozemkové knize je zápis až na vdovu Dorotu Fujerovou. U jiného gruntu je záznam "Po Kateřině Ripkové: Dorotě Fujerové", z toho se dalo vysledovat, že Dorota Fujerová, roz. Ripková se narodila v Straškově v r.1748, ale svatba tam není. Odkud byl Jiří nevím. Fujerovi pocházeli z Kozlovic, Záluží, Dobříně, ale žádný Jiří tam nepřebývá. Svatbu předpokládám kolem r. 1775.


Tak v tomto případě to vypadá, že zapisující udělal chybu. Našel jsem tuto svatbu: http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... =89#scan89
29.7.1770 Georgius Kubat ex Bezděkov cum Dorothea filia Martini Ribka ex Straškov .. v Bezděkově ale žádný Kubat není, ani po svatbě v tom Straškově. Naopak je v Bezděkově jakýsi Jakub Fujera, který by mohl být otcem mého Jiřího. Má to jenom jednu malou chybu... v matrice ani v pozemkové knize žádný jeho syn Jiří uveden není :(

A ještě k těm Vobořilům - stavá se mi to často, ale neponaučím se... cca před 14 dny jsem na FamilySearch procházel pozemkovou knihu z oblasti Roudnice z doby kolem r. 1600. Konkrétní obec nevím, ale kniha neměla klasický rejstřík, ale na konci pouze seznam gruntovníků s uvedením obce, ze které původně pocházeli. Byl zde uveden i Jan Vobořil. Chtěl jsem se k tomu vrátit, až budu mít čas, ale bohužel už danou knihu nemohu dohledat. Prošel jsem snad všechny obce na panství a nic :(
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Pár lidí z Roudnicka, 18. stol.

Příspěvekod Dagmar8 » pát črc 07, 2017 11:16

A když si zadáte v počítači histoii /pokud jste ji nevymazal/ to byste měl najít, které stránky jste v té době procházel.
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Pár lidí z Roudnicka, 18. stol.

Příspěvekod royt » pát črc 07, 2017 20:09

8.9.1748 Ctiněves Alžběta rodiče Matěj Titěra a Anna - Račiněves 1747 - 1784 L 127/3

http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... =12#scan12

To je asi ta, která v roce 1750 zemřela.

10.6.1753 se narodila Alžběta, ale otec Jakub Titěra

http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... =68#scan68
royt
 
Příspěvky: 787
Registrován: sob kvě 12, 2012 13:08
Bydliště: Neratovice
Oblast pátrání: Sedlčansko,Boleslavsko,Podřipsko,

Re: Pár lidí z Roudnicka, 18. stol.

Příspěvekod kolsi » sob črc 08, 2017 8:49

Dagmar8: to máte pravdu, ale ono to ukládá každou prošlou stránku, čili je toho v té historii tolik, že není šance

royt: ano, to je ta, která zemřela. Moje chyba, že jsem horní příspěvek psal zpaměti a napsal jsem špatné datum narození.

----
Jinak ještě doplním:

Druhá svatba Matěje Titěry 12.7.1761:
http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... =59#scan59

Svatba Alžběty 18.7.1785 N.196 (Jiří Erazim + Alžběta Titěrová děvečka z Ctinovsi rozená [21 let]):
http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... =82#scan82

Narození jednoho z dětí 22.5.1799 N.64 Václav - Otec: Jiří Arazim, Matka: Alžběta dcera po +Matěj Titěra z Ctinovsi
http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... =30#scan30
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Pár lidí z Roudnicka, 18. stol.

Příspěvekod royt » sob črc 08, 2017 10:04

Také mám v rodokmenu Titěrovi z Ctiněvsi -ale končím u Ludmily * 1724 otec Tomáš.
Nevím jestli znáte tohle :
http://podripskagenealogie.euweb.cz/
royt
 
Příspěvky: 787
Registrován: sob kvě 12, 2012 13:08
Bydliště: Neratovice
Oblast pátrání: Sedlčansko,Boleslavsko,Podřipsko,

Re: Pár lidí z Roudnicka, 18. stol.

Příspěvekod kolsi » sob črc 08, 2017 10:17

jo jo, ten web znám a při pátrání dost pomáhá, protože listovat v těch knihách na FS je občas dost úmorné.

Já mam Titěrovi v rodokmenu hned několikrát:
Obrázek
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Pár lidí z Roudnicka, 18. stol.

Příspěvekod royt » sob črc 08, 2017 11:25

U toho prvního Martina mám křest syna Karla roku 1651
http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... =86#scan86
royt
 
Příspěvky: 787
Registrován: sob kvě 12, 2012 13:08
Bydliště: Neratovice
Oblast pátrání: Sedlčansko,Boleslavsko,Podřipsko,

Re: Pár lidí z Roudnicka, 18. stol.

Příspěvekod kolsi » stř črc 26, 2017 7:38

kolsi píše:A ještě k těm Vobořilům - stavá se mi to často, ale neponaučím se... cca před 14 dny jsem na FamilySearch procházel pozemkovou knihu z oblasti Roudnice z doby kolem r. 1600. Konkrétní obec nevím, ale kniha neměla klasický rejstřík, ale na konci pouze seznam gruntovníků s uvedením obce, ze které původně pocházeli. Byl zde uveden i Jan Vobořil. Chtěl jsem se k tomu vrátit, až budu mít čas, ale bohužel už danou knihu nemohu dohledat. Prošel jsem snad všechny obce na panství a nic :(


Tak nakonec se jednalo o pozemkovou knihu pro Račiněves
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1918632

Na začátku je uveden seznam poddaných a pod č.13 je uveden "Hanß Wobořil auß der Kaißelicher Herrschaft auß Junger? Colin". Takže pravděpodobně půjde pouze o shodu jmen.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Pár lidí z Roudnicka, 18. stol.

Příspěvekod mechyn » pon pro 11, 2017 21:56

Řeknu Vám, samé chuťovky i pro zkušené znalce místního prostředí...

1. K té Dorotě Fujerové bych uvedl pouze tolik (není to má pra..., jen se mi připletla do záznamů).

U Doroty Rybkové dcery Martina Rybky z Lužce a Kateřiny Kučerové (sňatek 1741) ze Straškova mám poznámku: "snad provdaná Kubátová (?=toto potvrzuje sňatek 1770), možná tam uvedena v PK STraškov snad i jako Fujerová (nebo to byla nějaká jiná ?)". Jejího bratra Martina se pak asi týká svatba "22.5.1781 vdovec Martin Rybka domkář ze Straškova s Alžbětou dcerou Jana France sedláka ze Straškova".

Žádného Jiřího FUjeru, který by tam pasoval nemám. Jediní 2 jsou obsazeni... první Jiří z Dobříně svatba až 1781 s Kateřinou Rybářovou z Roudnice. A druhý zálužský od 1773 s Roháčkovou v Horních Počaplech.

V soupise poddaných p. Roudnice z 1803 je ve Straškově patrně jeho rodina... (tak hledat před 1803 jeho úmrtí ... věk atd.).
36 po Jiřím Fujerovi
žena Dorota 55 domkářka
Václav 22 ve Vražkově u Karla Macha v Ledčicích č. 32 ve Straškově č. 30
Jan 16 dtto in V.
Kateřina 14 dtto in V., ve Vražkově č. 24 doma

Jakub Fujera z Dobříně *cca 1679 podružil v Bezděkově 1726, možná od něj by mohli pocházet místní Fujerové (i když ze soupisu 1726 měl jen 4 dcery, nevylučuje to, že se ještě později nenarodili další děti). Bězděkov moc zpracovaný nemám. Nemohl by být Kubát jen alias pro Fujeru (stává se) ? O žádných Kubátech na Bezděkově také nevím.

V račiněvské matrice se už v 1775 objevují děti s Jiřím Fujerou...
264 1775-10-02 Straškov č. 25 Anna Jiří Fujera podruh Dorota Anna žena Václava Pružiny šenkýře, Veronika Pokorná, Jan Šmejkal - všichni ze Straškova poddaní p. Roudnice
277 1778-05-05 Straškov č. 25 Anna Jiří Fujera podruh Dorota Anna žena Václava Pružiny šenkýře, Mariana Smejkalová, Josef Ponnert - všichni ze Straškova poddaní p. Roudnice
294 1781-12-22 Straškov č. 36 Václav Jiří Fujera domkář Dorota Václav Kabriel domkář, Jan Smejkal, Jan Richter - všichni ze Straškova poddaní p. Roudnice
305 1784-05-30 Straškov č. 36 Jan Nepomucký Jiří Fujera domkář Dorota Jan Smejkal krejčí ze Straškova, Václav Kabriel domkář, Anna Richtrová dcera šenkýře -

Co úmrtí ve STraškově/Bezděkově před 1775 není tam Jiří Kubát ? Resp. kde jsou nějaké děti 1770-1775 ? V račiněvské matrice žádný Jiří ať už jakéhokoliv příjmení s ženou Dorotou žádné děti nemá.

2. U Jana Jiřího Vobořila *1741 sice nemám jeho další osudy, tedy ani svatbu (rozhodně z těch bližších není ve f. Lužec, Hostín, Černouček, Račiněves, Roudnice,Vliněves, ani Vepřek, možná bych zkusil Vrbno, tam mé přepisy oddavků končí 1753, nebo Citov), ale zato mám jeho předky... (až k Matějovi co má zápis na grunt v 1654), kdyby byl zájem. Jestli tito mají něco společného např. s malešovskými či račiněvskými Vobořily na Roudnicku, jsem nezjistil. Zde zmiňovaný soupis nově osazujících ves Račiněves obsahuje Jana Vobořila pocházejícího z císařských statků z Kolína "Hanß Woboržil auß der kayßerliches Herrschaft aus Junger Colin." V PK je uveden i původ jeho ženy a děti jeho i její z prvních manželství. Tento Jan se v Račiněvsi objevuje nejpozději 1658 (křest dítěte v roudnické matrice).

3. U Pšeničky se nechytám. Krátkou epizodou v Lužci byl František z Vodochod - svatba do Lužce 1764, do pár let mrtev a po něm jen syn František. Václavů mám v záznamech dost, ale žádného odpovídajícího. Ti z Vodochod se dostali i do Libkovic, Horních Počapel. Nemám je ale nijak důkladně zpracované, a tu a tam se vynořují různí jedinci - např. z Hněvic, Bezděkova, nebo úplně z neidentifikovaných vsí - např. z "Libin" 20.11.1757 (svatby f. Roudnice).

4. Ve farnosti Račiněves kromě té 1748 nic. Nějaké podrobnosti k ní ? Jestli je to ten Matěj *1718 (asi podruh, grunt dle PK Ctiněves nedržel), co měl 1.ženu Annu Titěrovou od 1739 a druhou Veroniku Pátkovou od 1761, tak neposloužím, vypsal jsem si u něj jen první 2 děti z 1.manželství. Někdy ale může být chyba prozaická - sice je v matrice nějaké jméno, ale ve skutečnosti se osoba jmenovala jinak, stalo se mi párkrát i pochybení v křestních jménech. Často i u těch úmrtí - že třeba uvedli křestní jiného dítěte z rodiny.

Tak nevím, jestli jsem nějak pomohl. Ale každý má svoji sbírku záseků, ono se to často i náhodou, tu dříve, tu později, poddá. Já takhle našel např. svatbu naprosto mimo (po více než 10 letech) - a to jen náhodným listováním indexu matriky, kterou jsem jako jedinou v širokém dalekém okolí vynechal (1777, ženich Bechlín, nevěsta Hostěnice, svatba Budyně n. O.), aniž bych tušil, že by měla být z Hostěnic (což by jinak tu Budyni evokovalo dříve).
mechyn
 
Příspěvky: 105
Registrován: stř srp 02, 2006 12:27
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Pár lidí z Roudnicka, 18. stol.

Příspěvekod kolsi » úte pro 12, 2017 9:51

Musím říct, že to máte všechno krásně zpracované :-)

1. Všechny 4 děti Jiřího Fujery, které zmiňujete by měly být potomci toho mého. Jeho původ je však stále tajemství.

Ta nalezená svatba Jiřího Kubáta a Kateřiny Rybkové by snad mohla být správná, jenže v okolí jsem žádného Kubáta nikde neviděl. Takže se klidně mohlo jednat o chybu v zápisu. Podle PK skutečně Kateřina Rybková byla provdaná Fujerová.
Pokud by ale byl z Bezděkova, tak jediný Fujera tam byl Jakub Fujera s manželkou Annou, dcerou po Janovi Novákovi, který ale podle PK měl pouze 3 dědice - Jakuba, Kateřinu a Rozarii.
Několik dalších věkově odpovídajících JF jsem nalezl i ve farnostech směrem na Mělník, ale všichni jsou obsazeni - buď zemřeli, nebo si vzali někoho jiného.

2. U Jiřího Vobořila mi chybí pouze ta svatba, abych mohl dál pátrat po předcích jeho manželky. Jeho narození 1741 i předky mám také až k Matějovi Vobořilovi. Těch Vobořilů se v 17. stol. na p.Roudnice objevuje více - teď z hlavy si pamatuju i nějakého z Rovné. Ti Malešovští se mi objevují v jiné větvi, kde jsem ale nedal dohromady situaci, kdy Anna, vdova po Janu Fouskovi, prodala grunt svému synu Matoušovi Vobořilovi (byl Jan Fousek Matoušův otec? Kde pak vzal příjmení Vobořil? Nebo to mohl být jeho otčím?)

3. Pšeničku jsem nakonec dal dohromady. Skutečně se jednalo o Františka Pšeničku z Lužce, který byl ale v zápisu zapsán jako Štěnička, tak jsem ho nejdříve přešel. V pozdějších letech je ale Václav zapsán mezi svědky jako syn +Františka. Tím jsem se dostal až k Pavlovi Pšeničkovi z Chlumce. Tam už ale v té době nejsou matriky.

4. Skutečně by se mělo jednat o Matěje *1718, syna Jana Titěry. Pravděpodobně zde půjde zase o nějakou chybu. Několikrát jsem si totiž v této oblasti všiml, že narození odkazuje na osobu, která zemřela v dětském věku a žádné jiné dítě stejného jména se už nenarodilo. Takže buď zapisující zapomněl dopsat křest, nebo naopak zapsal úmrtí jiného dítěte. Zde je jediný problém, že věk u svatby Alžběty odkazuje do roku, kdy byl Matěj ženatý s druhou ženou a věk u úmrtí do roku první ženy. Takže není jistota, která byla pravá matka. I tak jsem ale díky PK dal rod Titěrů dohromady až do roku 1598, kdy ve Vodochodech nastoupil na grunt Šimon Titěra propuštěný z Vrutice panství Encovanského. V té době je nějaký Šimek Titěra psán i v PK ve Střížovících, ale souvislost jsem zatím nezkoumal.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Pár lidí z Roudnicka, 18. stol.

Příspěvekod mechyn » úte pro 12, 2017 14:14

K 1. více z toho ze svých materiálů nevydoluju, je třeba se ponořit i do matrik a případně PK, co nemám vypsané.

K 2. Já jsem to risknul (všechny děti přiřazuju zatím k Fouskovi)..., jenže ono počátkem 17.století těžko dělat mnohdy něco jiného než posuzovat různé pravděpodobnosti a případně čekat na nějaký křížový odkaz (v těch je problém, že ty se občas popírají...). Tito Vobořilové jsou také moji pra... Takže má poznámka k Janovi Fouskovi, která asi moc nepomůže: držel od 1586 v Malešově, v 1611 po něm převzala vdova Anna (dcera Adama Hanzla z Malešova) a zůstali po něm děti Matouš, Martin, Mikuláš (umřel), Tomáš (umřel), Šimon a Vít - ten syn Matouš však vystupuje v 1616 jako ujímatel toho gruntu s příjmením Vobořil (Matouš Vobořil), pak by i další ze synů Vít mohl být vlastně tím Vítem Vobořilem (=ano to je potvrzeno 1676), za roky 1617 a 1618 v 1619 však pokládala Anna Vobořilová (!) - ten Matouš, resp. Anna Vobořilová grunt prodala už v 1619 Matějovi Farlíkovi. Vdova Anna po Janovi Fouskovi se provdala ještě jednou za Jana Hataše.

Určitá zajímavost pro mne je, že Martin Fousek-Vobořil měl asi jen dceru Alžbětu (i když někdy vydávána za Annu), což by měla být 3. manželka mého pra... Víta Vodochodského (asi v letech 1653-4). To odpovídá nejen PK Malešov, ale i PK Krabčice, kde je ta informace také.
U Šimona mám, že je to asi on, kdo v 1631 má zápis v Kochovicích (to hospodářství v 1654 ale pusté).

K 3. - také to už dál nemám než k Pavlovi z Chlumce, jen od jeho manželky Zemanové-Svitákové-Vrchlabské to ještě hodilo jednu generaci zpátky.

K 4. - to samé. Žádné spojení mezi střížovickými a vrutickým nemám (nejsou žádné další zdroje z té doby). Střížovičtí Titěrové evidentně vymřeli ať takoví či onací. Resp. jediná možnost je, což nemám rozhodnuté, je pokračování po přeslici do rodiny Sekerů z Malešova. (Mám u Jiřího Sekery jak Marianu Titěrovou, tak Dorotu N., ale všechny děti jsem zatím přiřadil k Dorotě N.).

Z PK střížovické:
v 1630 je rozpis dědiců po neb. Šimonovi (Šimkovi) Titěrovi v PK ve Střížovicích (vzniklý nápad 76 kop již v roce 1600, kdy tuto částku prodal Jan Dobrota sirotkům neb. Šimka Titěry) - Janovi, Tomášovi a Anně ! přitom však na témž gruntu od 1619 hospodařil Tomáš Titěra, který zemřel nejpozději 1629 a po něm měli být vdova Dorota (znovu vdaná za Tomáše Hořce) a dcery Mariana, Eva, Mandelina a Anna

Šimek (Šimon) Titěra měl grunt na foliu 298, kde v 1605 doplatil, v 1608 se uvádí, že JIŘÍK (!) prodal grunt Janovi pastorku svému (Jiřík byl asi manžel vdovy po Šimonovi Titěrovi) a Jan pokládal nejdříve Jírovi, posléze po Jírovi nápadníkům Havlovi a Lidmile; v 1656 prodal Jan Titěra Kryštofovi Šivrovi

Šimon Titěra na gruntu 311 zemřel v 1597 a po něm zůstali Kateřina vdova, dcera z první ženy Anna z Tuhaně (žena Matěje Dielka v Tuhani), děti s druhou ženou Jan v 6 letech (1608 zakoupení sobě učinil - tj. ujal grunt, Tomáš v 3 letech (v 1610 řemeslu tkalcovskému se učí, v 1612 zakoupení sobě učinil - tj. ujal grunt) a Anna "v ruce" (v 1613 vdaná do Strachal), vdova Kateřina se znovu vdala za Jiříka Titěru - ten zemřel před 1629 a po sobě zanechal sirotky Havla a Lidmilu (Havel ujal grunt na foliu 311/8)
mechyn
 
Příspěvky: 105
Registrován: stř srp 02, 2006 12:27
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Pár lidí z Roudnicka, 18. stol.

Příspěvekod kolsi » čtv dub 26, 2018 21:01

mechyn píše:Řeknu Vám, samé chuťovky i pro zkušené znalce místního prostředí...

1. K té Dorotě Fujerové bych uvedl pouze tolik (není to má pra..., jen se mi připletla do záznamů).

U Doroty Rybkové dcery Martina Rybky z Lužce a Kateřiny Kučerové (sňatek 1741) ze Straškova mám poznámku: "snad provdaná Kubátová (?=toto potvrzuje sňatek 1770), možná tam uvedena v PK STraškov snad i jako Fujerová (nebo to byla nějaká jiná ?)". Jejího bratra Martina se pak asi týká svatba "22.5.1781 vdovec Martin Rybka domkář ze Straškova s Alžbětou dcerou Jana France sedláka ze Straškova".

Žádného Jiřího FUjeru, který by tam pasoval nemám. Jediní 2 jsou obsazeni... první Jiří z Dobříně svatba až 1781 s Kateřinou Rybářovou z Roudnice. A druhý zálužský od 1773 s Roháčkovou v Horních Počaplech.

V soupise poddaných p. Roudnice z 1803 je ve Straškově patrně jeho rodina... (tak hledat před 1803 jeho úmrtí ... věk atd.).
36 po Jiřím Fujerovi
žena Dorota 55 domkářka
Václav 22 ve Vražkově u Karla Macha v Ledčicích č. 32 ve Straškově č. 30
Jan 16 dtto in V.
Kateřina 14 dtto in V., ve Vražkově č. 24 doma

Jakub Fujera z Dobříně *cca 1679 podružil v Bezděkově 1726, možná od něj by mohli pocházet místní Fujerové (i když ze soupisu 1726 měl jen 4 dcery, nevylučuje to, že se ještě později nenarodili další děti). Bězděkov moc zpracovaný nemám. Nemohl by být Kubát jen alias pro Fujeru (stává se) ? O žádných Kubátech na Bezděkově také nevím.

V račiněvské matrice se už v 1775 objevují děti s Jiřím Fujerou...
264 1775-10-02 Straškov č. 25 Anna Jiří Fujera podruh Dorota Anna žena Václava Pružiny šenkýře, Veronika Pokorná, Jan Šmejkal - všichni ze Straškova poddaní p. Roudnice
277 1778-05-05 Straškov č. 25 Anna Jiří Fujera podruh Dorota Anna žena Václava Pružiny šenkýře, Mariana Smejkalová, Josef Ponnert - všichni ze Straškova poddaní p. Roudnice
294 1781-12-22 Straškov č. 36 Václav Jiří Fujera domkář Dorota Václav Kabriel domkář, Jan Smejkal, Jan Richter - všichni ze Straškova poddaní p. Roudnice
305 1784-05-30 Straškov č. 36 Jan Nepomucký Jiří Fujera domkář Dorota Jan Smejkal krejčí ze Straškova, Václav Kabriel domkář, Anna Richtrová dcera šenkýře -

Co úmrtí ve STraškově/Bezděkově před 1775 není tam Jiří Kubát ? Resp. kde jsou nějaké děti 1770-1775 ? V račiněvské matrice žádný Jiří ať už jakéhokoliv příjmení s ženou Dorotou žádné děti nemá.


Trochu si to tu oživím, protože mou teorii, že v nalezené svatbě v r.1770 udělal zapisující chybu narušil zápis v soupisu poddaných 1803 - Bezděkov: Georg Kubat 58 let Soldat, weib Dorothea 53 let, čili pár uvedený u svatby opravdu v Bezděkově žil: https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=2624448

Navíc nesedí v PK Straškov zápis:
1772 dělení po Neb. Kateřině Rybkovej
- Martinovi Synu
- Dorotě Kubatovej (to se shoduje s nalezenou svatbou i se Soupisem poddaných)

Na všech následujících stranách už ale je:
Po neb. Kateřině Rybkovy; totiž
- Martinovi Synu
- Dorotě ženě Jiříka Fujery

Je tedy Dorota Rybková -> Kubatová -> Fujerová ta stejná osoba? Jiří Kubat a Jiří Fujera jsou stejný člověk (oba podle věku stejně staří), nebo první a druhý manžel? Proč by ale první (tedy asi zemřelý) manžel byl zapisován v SP ještě i 30 let po smrti? Protože byl Soldat/voják a zapisující nevěděl, že zemřel? V matrice jeho úmrtí není. Jiří Fujera ze Straškova zemřel v r. 1793. Je to nějaké zapeklité.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Další

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků