Archiv Opava

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Archiv Opava

Příspěvekod Dawid » úte čer 13, 2017 13:40

A co prosím znamená "zeleně/červeně podtržený archiv"? Že je zeleně/červeně podtržený jenom ten jeden, zatímco všechny ostatní mají vždycky opačnou barvu? Nebo že všechny jsou vždycky zeleně a jen ten jeden měníte? Nebo jsou všechny červeně a jen ten jeden měníte?
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Re: Archiv Opava

Příspěvekod Míla » úte čer 13, 2017 15:45

Kliknu na křižek-zrušim označení-mam všechno podtrženo červený. Vyberu databázi kliknutím na sčítání-mam kněde poločko zeleně podtrženo. Kliknu na Opavský archiv-mam bílépolíčko zeleně podtržené-0 záznamů. Když mam všechny archivy podtrženy zeleně a jen Opavský červeně tak najdu co hledám.Takhle to funguje i u třídních výkazu. jinak musim archiv mít podtrženy zeleně.Je to zavádějící.
Míla
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř říj 02, 2013 9:09
Oblast pátrání: okres Frýdek Místek

Re: Archiv Opava

Příspěvekod Dawid » úte čer 13, 2017 16:12

Dobrá, prozradíte prosím, o kterou lokalitu se jedná?
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Re: Archiv Opava

Příspěvekod Míla » úte čer 13, 2017 16:24

Pohybuji se v okrese Frýdek Místek,konkretně Obce krásná, Morávka a okolní obce.Ted konkretně brouzdám v třídních výkazech Morávky. I když mám vyznačeno jedno slovo,objeví se mi první Malá Morávka v Jesenikách,k te své se musim posunout. Ja vím, že se v tomasi neorientuju,stará verze vyhledáváni byla jednodušší.
Míla
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř říj 02, 2013 9:09
Oblast pátrání: okres Frýdek Místek

Re: Archiv Opava

Příspěvekod Jan » úte čer 13, 2017 16:30

V nové verzi je nahoře ikona ?. Spusťte si ji a je tam video návod na obsluhu celé aplikace. Tady nic nevyřešíte.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: Archiv Opava

Příspěvekod Dawid » úte čer 13, 2017 17:42

Míla píše:Pohybuji se v okrese Frýdek Místek,konkretně Obce krásná, Morávka a okolní obce.Ted konkretně brouzdám v třídních výkazech Morávky. I když mám vyznačeno jedno slovo,objeví se mi první Malá Morávka v Jesenikách,k te své se musim posunout. Ja vím, že se v tomasi neorientuju,stará verze vyhledáváni byla jednodušší.
Aha, tak sčítací operáty ani třídní výkazy pro Morávku a Krásnou (tu v Beskydech) ale nejsou uloženy v Opavě, ty jsou v Místku. Čili jediný archiv, jehož okénko si musíte pohlídat (= mít zeleně), je SOkA Frýdek-Místek. Ostatní archivy můžete mít, jak chcete, to na výsledek nemá žádný vliv.
(Respektive jenom ten, že Vám to případně kromě správné Morávky vyhledá i tu druhou, Malou Morávku, která je v SOkA Bruntál - takže si můžete dát Bruntál červeně, ať ho vyloučíte.)

Jinak řečeno, jestli tomu správně rozumím, prostě jen hledáte ve špatném archivu...
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Re: Archiv Opava

Příspěvekod Míla » úte čer 13, 2017 18:59

Když jsem měla zatrženy Frýdecký archiv tak jsem taky nenašla nic., a v Opavském ano. Zkoušela jsem a zkouším různé verze. Nikdo mě nepřesvědčí o tom že to je přehledné, a už to vzávám.
Míla
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř říj 02, 2013 9:09
Oblast pátrání: okres Frýdek Místek

Re: Archiv Opava

Příspěvekod Dawid » úte čer 13, 2017 20:03

Tož na to už tež nevím, co Vám odpovědět :)
Tak aspoň ještě vložím jeden názorný obrázek správného nastavení na sčítací archy z Morávky (takhle by to prostě fungovat mělo). Třeba Vám pomůže přijít na to, co jste dělala jinak.
Obrázek
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Re: Archiv Opava

Příspěvekod Jan » stř čer 14, 2017 8:32

Pokud chcete aby se zobrazily pouze digitalizované přílohy musíte zapnout vpravo nahoře vypínač (musí být zelený) "POUZE S DIGITALIZOVANÝMI PŔÍLOHAMI", co je zelené je funkční.
Pokud ten vypínač není zelený zobrazí se všechno i to co není digitalizováno.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: Archiv Opava

Příspěvekod Míla » stř čer 14, 2017 9:40

Díky vám všem za rady,budu zkoušet dál, někdy se mi to povede,někdy ne.Je mi jasné, že pro počitačové odborníky je to hračka.
My už se hůř učime nové věci, tak se omlouvám. M
Míla
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř říj 02, 2013 9:09
Oblast pátrání: okres Frýdek Místek

Re: Archiv Opava

Příspěvekod Zora » stř čer 14, 2017 10:59

Inu, já se vademecu snažím vyhýbat ....

Naprostý souhlas s Mílou.
Už naprostý začátek na staré verzi - označit - odznačit je úžasný.


Uživatelské prostředí je pro mě naprosto nevyhovující. Bez silných brýlí ani nerozliším slovo ODZNAČIT - OZNAČIT.

Závidím ale moc zveřejněné materiály a jejich rozsah.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Archiv Opava

Příspěvekod filmovymaniak » sob čer 24, 2017 10:48

Dobrý den,
velkým + je možnost vyhledávání podle příjmení ve Sčítacích operátech
jenomže já mám tu smůlu, že mí předkové přišli do této oblasti až po 2. s.v.
tenhle systém bych uvítal na celém území ČR

U těch Třídních výkazů je problém, že novější zřejmě zveřejňovat nebudou, mají je digitalizované do roku 1953,
je tam prý dost citlivých údajů o žijících lidech, takže prý některé museli stahovat.

A stejně nemají všechny střední školy(učiliště) v oblasti.
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2346
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: Archiv Opava

Příspěvekod zeter » ned zář 03, 2017 18:40

v Digitálním archivu upřesnili, u kterých měst a obcí proběhlo vytěžení osob a č.p. ze sčítacích operátů - takže to fulltextové vyhledávání jména zatím podle všeho funguje jen na vybrané lokality...

http://www.archives.cz/vademecum-resour ... kality.pdf
zeter
 
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Archiv Opava

Příspěvekod zeter » pon lis 20, 2017 9:12

digi archiv má komplet novou stránku s nápovědou

http://digi.archives.cz/da/napoveda.jsp
zeter
 
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Archiv Opava

Příspěvekod zedir » pát úno 09, 2018 0:39

Chci se zeptat, jestli je to u opavského archivu normální, že velmi často při (i chvilkovém) překliknutí do jiného panelu a poté při opětovném navrácení do archivu se obraz matriky rozdlaždicuje (či jak to nazvat) a také, že v podstatě každé posunutí obrazu způsobí jeho nové načítání a doostřování (většinou řádově zlomky vteřin nebo několik vteřin, ale poměrně často obraz zůstává zčásti zaostřený a zčásti ne a je pak nutné celou stranu aktualizovat). Jsou to docela drobnosti, pokud se stanou párkrát, ale když už to je po sté a po tisící, je to už velmi iritující. Co se týče prohlížeče, používám Chrome.
Přílohy
Clipboard01.jpg
Clipboard02.jpg
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků