kolega Paša a jeho rodokmen s 12 000 osobami

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

kolega Paša a jeho rodokmen s 12 000 osobami

Příspěvekod Zora » čtv dub 27, 2017 7:01

Myslela jsem si, že jste začátečník, u kterého by bylo třeba omlouvat chyby, nedodržování pravidel a podávat opakovaně pomocnou ruku..... ha, ha, ha

Váš poslední příspěvek - viewtopic.php?f=9&t=35462&p=163368#p163368

žádost o přečtení zápisu o narození Karla Noska zaměstnal několik kolegů z fóra,admina, vložil jste ho dvakrát a snažil jste se vydolovat naprosto přesné znění s odůvodněním, že neumíte německy, nemůžete opsat ani příjmení, obce, považujete to za zbytečné, potýkáte se čtením....
U starších příspěvků nepovažujete za vhodné vložit VYŘEŠENO, nebo se Vám záhadně "ztrácí"....


K mému údivu jsem dnes zcela náhodně zjistila, že máte na myheritage rodokmen s více než 12 000
osobami
, pokud správně vidím.

https://www.myheritage.cz/site-individu ... %ADt+osobu

a hlavně, celou rodinu výše zmíněného Karla Noska - včetně jeho vlastní osoby - tam máte zaznamenanou, tedy všechna příjmení manželek, babiček, dědečků otce, matky, prvního manžela matky atd. a všechny dohledatelné starší (i mladší) generace Nosků,. a dalších příjmení.

https://www.myheritage.cz/person-170003 ... r-nosek-ii


Přijde mně ne naprosto nefér, že fórum (a především čas nás všech) využíváte na to, abyste získal pouze a jenom přesné znění zápisu , který jste samozřejmě přečetl - nebo Vám byl přečten jinde, protože všechny údaje znáte. Sám nepřidáte ani žádný podstatný - už dříve zjištěný údaj.

Ani nechci dohledávat, zda máte všechny informace i u dalších osob, kterých se týkaly Vaše příspěvky.
Jak jste se dopracoval k údajům u takového množství osob nechci domýšlet, (když neumíte německy, čtení Vám dělá problémy....)

Vůbec už nechápu, proč jste pokládal níže uvedený dotaz na to, kdo je otcem Karla Noska

Je mě divné, že Matuška zemřel 1887 a Karel se narodil až 1889 ??? To legitimizoval Karel vlastního syna ?
Předem jste přece znal okolnosti narození....
Musel jste se bavit, jak jsem sedla na lep a dala se do vysvětlování..., moje blbost.

Snažíme si pomáhat navzájem a současně se učit, abychom zvládli co nejvíce sami a mohli pomoc oplácet. U Vás se jedná o něco zcela jiného.
Promiňte, ale mně se to nelíbí..

Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: kolega Paša a jeho rodokmen s 12 000 osobami

Příspěvekod zedir » čtv dub 27, 2017 19:39

Paša tu nejen duplikuje, ale i triplikuje dotazy, sám jsem jej na to upozorňoval - a výtka zůstala bez odpovědi. Tazatelovo opakované napomínání ohledně dodržování pravidel a následné opětovné nedodržování už tu bylo řešeno mnohokrát, stačí si projet historii příspěvků. Je to jednak nenadepsání témat VYŘEŠENO, ačkoliv zde mu bylo výslovně i s obrázky ukázáno, jak témata uzavírat, jednak absence snahy. Nato paša slíbil, že se bude snažit témata uzavírat dle návodu. Tady ale paša opět nevěděl, jak se téma jako vyřešené označí.

Kapitola sama pro sebe jsou požadavky na "přeložení/přečtení celého textu, doslovné znění, podrobný přepis", aniž bychom viděli viditelnou snahu nejdříve z tazatelovy strany. A jak již byl tazatel v jednom dotazu upozorňován, přečíst a přeložit není to stejné, takže ani jazykový argument neobstojí. S písmem jako takovým tazatel problém nemá, zde jeho přepis českého záznamu. Z toho více než jasně vyplývá, že u německých textů jeho snaha chybí ne kvůli nemožnosti a neumění je přečíst, ale kvůli tomu, že cíleně snahu ani neuvádí a čeká/doufá, že někdo jiný vše doplní. Tím vším mě méně překvapuje, že se tu dotazuje na vztahy a předky, o nichž již všechny podstatné informace má.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: kolega Paša a jeho rodokmen s 12 000 osobami

Příspěvekod duros » čtv dub 27, 2017 20:42

Uvazoval som, ako nazvat takehoto cloveka tak, aby som nebol povazovany za hulvata. Napokon som si to rozmyslel. Ak je taky "Paša", nech mu radia v jeho hareme a prispevok pani Zory by som pripol na zaciatok subfora "Cteni starych materialu", aby vsetci vedeli, ze ho maju ignorovat.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků