Myheritage kopírování shod

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

Myheritage kopírování shod

Příspěvekod royt » čtv dub 20, 2017 11:41

Poslední dobou jsem se setkal s tím ,že při shodě v Myheritage, si někdo přidá shodné lidi do svého rodokmenu bez kontroly (hlavně při přidání celé skupiny). Od něj to opisují ostatní i s chybami a dělají v rodokmenu pěkný "guláš". Asi jim jde jen o to mít co nejvíce lidí (skoro bezpracně), fakta je moc nezajímají.
royt
 
Příspěvky: 787
Registrován: sob kvě 12, 2012 13:08
Bydliště: Neratovice
Oblast pátrání: Sedlčansko,Boleslavsko,Podřipsko,

Re: Myheritage kopírování shod

Příspěvekod ozana » čtv dub 20, 2017 11:43

Je to tak, bohužel.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Myheritage kopírování shod

Příspěvekod Dagmar8 » čtv dub 20, 2017 12:02

také jsem to již několikrát objevila
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Myheritage kopírování shod

Příspěvekod Zuzana Jah » čtv dub 20, 2017 15:48

Mám stejnou zkušenost:-(
Zuzana Jah
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned srp 03, 2014 15:09
Oblast pátrání: Královéhradecký kraj

Re: Myheritage kopírování shod

Příspěvekod Zora » čtv dub 20, 2017 16:55

Inu, mít dnes rodokmen se stává módní záležitostí, čím více osob, tím více obdivu. Pokud to někomu chce autor rodokmenu prezentovat - třeba návštěvám, kolegům, tak je zcela jedno, co ukazuje, nikdo nemá možnost v dané chvíli nějak zkontrolovat, zda jsou údaje správné a zda na sebe matriční zápisy navazují. No a pokud mu visí v "budoáru" vytištěný rodokmen, tak tam už to nezkontroluje nikdo. Návštěvy jen stojí v němém úžasu a obdivu a netuší, že jde o slátaniny.

Bohužel.
Navíc - třeba na geni.com se propojuje úplně všechno a čím více "propojení" tím stoupá prestiž. Mě propojili dokonce s Přemyslovcem Mnatou a některým z ruských carů... mám také příbuzenské propojení do Japonska....
Zajímavé ovšem je, že tito "propojovači" neuznají a nepopraví chybu ani tam, kde kde naprosto jasně opsali špatné jméno z matriky.
Pro ty, koho to zajímá - zkuste někdy sledovat rubriky, kam se u nás píší dotazy typu - Hledám Annu Novákovou, rozmezí narození a oblast. Je zajímavé, že se tam dost často vyskytují stejní kolegové
a z "dodaných" záznamů asi vytvářejí rodokmen... Tito kolegové ovšem nemívají příspěvky nikde jinde... se všemi dalšími zádrhely si asi vědí vždy rady. :-)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Myheritage kopírování shod

Příspěvekod Twinny » čtv čer 29, 2017 15:40

Taky jsem na to párkrát narazila:

- Babička o dva roky mladší než její vnučka (zřejmě přehozený zápis úmrtí)
- Dítě starší než rodiče
- Děti jedné rodiny narozené dva měsíce za sebou
- Muž, který měl zároveň dvě ženy stejných údajů, dětí, vnoučat (zdvojený zápis rodiny)

Hlavně mít co nejvíc jmen, na pravdivosti informací přece nezáleží :roll: .
Uživatelský avatar
Twinny
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon čer 26, 2017 16:48
Oblast pátrání: Nákří, Velice, Dubenec, Dívčice, Bohunice, Hvožďany u Chelčic, Hvožďany u Bechyně aj.

Re: Myheritage kopírování shod

Příspěvekod Rozina » pát čer 30, 2017 19:31

No je to špatný. Když mě shodu pošlou emailem tak se podívám a nepotvrzuji to. Bohužel jsem přišla na to, že to je v rodokmenu aniž bych to potvdila.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: Myheritage kopírování shod

Příspěvekod royt » úte črc 04, 2017 7:05

Ty osoby se přidaly do vašeho rodokmenu na stránkách ? Nemohl je tam přidat někdo ze členů stránek (jestli to máte povoleno)?
royt
 
Příspěvky: 787
Registrován: sob kvě 12, 2012 13:08
Bydliště: Neratovice
Oblast pátrání: Sedlčansko,Boleslavsko,Podřipsko,

Re: Myheritage kopírování shod

Příspěvekod Rozina » úte črc 04, 2017 11:29

Nikdo ze členů to tam nemohl dát, já to mám blokované.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: Myheritage kopírování shod

Příspěvekod royt » úte črc 04, 2017 15:49

Tak to je divné. V žádném rodokmenu jsem se s tím nesetkal (co tam nepřidám . to tam není).
royt
 
Příspěvky: 787
Registrován: sob kvě 12, 2012 13:08
Bydliště: Neratovice
Oblast pátrání: Sedlčansko,Boleslavsko,Podřipsko,

Re: Myheritage kopírování shod

Příspěvekod duros » čtv črc 06, 2017 7:16

Ja nemam rodokmen na MyHeritage a aj tak som s hrozou zistil, ze niekto kompletne obslahol rodokmen z mojich webovych stranok (teda to, co sa mu hodilo), pochopitelne aj s chybami :-)
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Re: Myheritage kopírování shod

Příspěvekod Zora » čtv črc 06, 2017 8:23

Už jsem psala, v naivitě jsem poskytla údaje o společných předcích z otcovy strany, v soukromé mail-poště pak i údaje o mě a mé rodině.
Obratem se vše objevilo na netu, včetně soukromě poskytnutých dat. Další den se objevila data mých předků z matčiny strany a to i s chybami, vzniklými špatným přepisem (neznalostí češtiny), neb dotyčný začal pátrat po mých dalších předcích!!!!!!! -

Lovec dat a "spojovatel" každého s každým.

Už nikdy více nic veřejného.
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Myheritage kopírování shod

Příspěvekod Rozina » čtv črc 06, 2017 8:41

Já už jsem kdysi na to upozorňovala. Mně se jeden přihlásil jako příbuzný a až když jsem na to přišla tak byl ještě sprostý. A do dnes se mě objevují s ním shody. Navíc jak sem měla nového člena, tak se přihlásil u něj. Někde v minulosti to zde bude.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: Myheritage kopírování shod

Příspěvekod zedir » čtv črc 06, 2017 18:03

Psal jsem to tu nedávno, že svůj My Heritage jsem úmyslně přestal už dávno doplňovat právě kvůli takovým sběratelům dat, kteří jen vypočítavě a zadarmo stohují dohromady práci, kterou vykonal někdo jiný. Když mi vyjíždí shody na MH, které mi přichází většinou nejvíce po několika dnech a často se neustále opakují nebo se objevují s drobnými úpravami a aktualizacemi, dostal jsem se do fáze, kdy výchozím stavem k jakékoliv nové informaci je nedůvěra, protože ony rodokmeny jsou plné chyb, a to mluvím i o těch, které obsahují například jen 100 osob, natož o těch tisícových. Abych informacím začal věřit, musím si je ověřit v matrice.

Asi týden zpátky jsem se díval blíže na spoustu shod s novými informacemi vedoucími k novým předkům, které jsem chtěl někdy v budoucnu prověřit a stalo se to, co jsem čekal - objevil jsem plejády chyb, ze kterých bylo naprosto zřejmé, že mnoho správců rodokmenů vůbec nekontroluje správnost, například pradědova sestra měla jiné rodné příjmení než on a větev, která se od ní odvíjela, byla očividně špatně, data u více předků se lišila i o několik desítek (!) let a přitom se v daných mylných letech nenarodil žádný jmenovec, se kterým by byla možná záměna, nacházel jsem spoustu údajů s přesnými daty a místy, ale v matrikách žádný takový záznam není, u pradědy bylo v jednom rodokmenu psáno určité místo úmrtí, jiný rodokmen měl zase jiné a přitom špatně byla obě, protože pravé místo znám přímo z pradědova úmrtního listu atd. Když jsem kontroloval shody, stejně jsem často na profilech společných předků zjistil, že mnoho lidí jako zdroj svých tvrzení citovali můj My Heritage, takže se ani nejedná o opravdovou shodu, ale jen o zkopírování toho, co tvrdím já (a nejsem si stoprocentně jistý, jestli jsem v nadšených a hektických počátcích své genealogie, kdy jsem MH vedl, neudělal někde chybu).

Nedávno jsem našel shody, ze kterých jsem měl opravdu obrovskou radost, protože manžel matčiny sestřenice přidal fotografie, které jsem nikdy neviděl, jedna z nich byla i pradědova, kterého jsem dosud nikde nespatřil a je to jeho jediná fotografie, kterou mám, ale nemám důvod o autenticitě pochybovat, protože i z dosud neznámých fotografií prababičky, pratet a prastrýců bylo zřejmé, že se opravdu jedná o ně. Proč to ale píšu - nikdo z nich na MH fotografii neměl a jen pár dní poté, co byly tyto fotografie přidány, se okamžitě objevily u jiných rodokmenů a právě těch tisícových sběratelů, kteří pro svou odloučenost od drtivé většiny jedinců svých webů nemají jak potvrdit, že fotografie jsou správné - a to je zase ten princip, na kterém fungují. Není důležitá kvalita, ale kvantita, a tím jen nekritické přejímání. Škodolibě mám velkou chuť vybrat jakoukoliv anonymní fotografii (třeba takovou cimrmanovskou), kterou najdu a k nějakému předku ji přiřadit a jen čekat, kdo se chytne a jak bude jeden kopírovat od druhého.

Při procházení na My Heritage jsem si myslel, že velké weby jsou ty, které mají kolem 10-15 tisíc jednotlivců, ale našel jsem jeden, u kterého jsem si myslel, že špatně vidím, protože obsahoval 180 tisíc jmen. Už vidím, jak správce osobně vytáhl z matrik stovky tisíc záznamů narození, sňatků a úmrtí. Já se nedávno pustil do rodokmenů svých hlavních příjmení po praprarodiče a než jsem vytáhl a zpracoval 900 záznamů jen jednoho z nich (a to je opravdu jen rodokmen, nikoliv rozrod), bylo to šíleně práce, kterou mě ještě čeká dosadit do stromu, který je ten hlavní důvod, proč jsem se do práce vůbec pustil. 180 tisíc lidí a od nich se odvíjející počet záznamů je prostě za hranicemi lidských možností. Tam se kopírovalo o sto šest... A od něčeho takového opravdu co nejdále.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Myheritage kopírování shod

Příspěvekod Zora » čtv črc 06, 2017 18:42

A pak sem přijde nový kolega (nedávno) a chce přesné čtení, přesný překlad, objasňovat legitimizaci a diví se, proč se matka jmenuje jinak .... a to má chudák "jen" 12 000 osob, které "dal dohromady s pomocí kamarádů"
Co víc dodat.....
Nikdo nejsme neomylný a je pravděpodobné, že i v našich rodokmenech je možná nějaká chyba. Ale tohle, co se děje stále více a více, je hrůza, začíná to připomínat náhodně sebraná (někdy snad vymyšlená data osob ...aby rodokmen "vypadal"
Zvlášť podivné je to s židovskými rodokmeny, kde je jedna správná osoba a u ní do minulosti i do současnosti jakási směsice dat a jmen - skoro vždy - co jsem mohla posoudit- naprosto nesprávné.
Viděla jsem "dalšího " sourozence Alfonse Muchy - asi se hodilo být z přízně s tím malířem...
Někdy se zkuste podívat na geni.com.

Kdysi jsem napsala jednomu přepisovači, že mohl mít data asi 100 osob, pokud by se zachoval slušně - myslela jsem jeho přímé předky.
On se mně vysmál s tím, že na stovce mu vůbec nesejde, počítá ve stotisících...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Další

Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků