Soka Rakovník a možná i Soka Beroun 30 ledna

Pro ty, kteří často bádají v konkrétních lokalitách, archivech či matrikách, zabývají se specifičtějšími odvětvími genealogie a historie a nabízí svou pomoc ostatním. Není určeno pro komerční prezentace, ale můžete samozřejmě požadovat pomoc na oplátku.

Soka Rakovník a možná i Soka Beroun 30 ledna

Příspěvekod JahoMi » pát led 13, 2017 10:02

Nabízím ofocení, vyhledání u jedné položky v soka Rakovník a dvou v Soka Beroun. Napište o co se jedná. Osobně budu mít půjčený v soka Rakovník sčítací operáty obce Svatá a v Soka Beroun sčítací operáty Králův Dvůr. Pokud i tam máte někoho kdo vás zajímá tak napište. Pokud víte kromě jména i číslo popisné tak to půjde rychleji.
TY Michal
JahoMi
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon čer 22, 2015 14:07
Bydliště: Králův Dvůr
Oblast pátrání: Chrudim, Polička, Klenice, Dohalice, Mžany, Králův Dvůr, Beroun, Hudlice, Mořina, Mořinka, Josefova Huť u Plané, Mnichov u Mariánských Lázní, Škvořetice a okolí Blatné.

Re: Soka Rakovník a možná i Soka Beroun 30 ledna

Příspěvekod JanaVi » pon led 16, 2017 19:50

Prosím, z jakého roku budete mít sčítací operáty pro Králův Dvůr? A co přesně vám zapůjčí? Vloni jsem se ptala na sčítací operáty Berouna, ale vyhledali mi pouze přihlášky k pobytu přesně pro tři osoby.
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 243
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: Soka Rakovník a možná i Soka Beroun 30 ledna

Příspěvekod JahoMi » stř led 18, 2017 18:07

Tak nakonec do Soka Beroun pojedu asi jindy, ten Rakovník 30 ledna platí. Ještě dvě položky mám volné.

Pro Králův Dvůr předkládají operáty z roku 1921. Jsou kompletní, tuším že to jsou tři svazky, jsou ve velmi salátovým stavu, ale stále čitelný. Pokud máte nějaký konkrétní požadavek na operátu z Králova Dvora (nebo i vesnice v okolí) tak klidně napište, dostanu se tam jindy, mám to 5 km od domova.
TY Michal
JahoMi
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon čer 22, 2015 14:07
Bydliště: Králův Dvůr
Oblast pátrání: Chrudim, Polička, Klenice, Dohalice, Mžany, Králův Dvůr, Beroun, Hudlice, Mořina, Mořinka, Josefova Huť u Plané, Mnichov u Mariánských Lázní, Škvořetice a okolí Blatné.

Re: Soka Rakovník a možná i Soka Beroun 30 ledna

Příspěvekod JanaVi » čtv led 19, 2017 15:13

Já jsem z Berouna, takže bych neměla problém tam zajít. Jen jsem se zajímala o to, co vám z KD půjčí, protože jsem vloni získala dojem, že sčítací operáty z Berouna se nezachovaly.
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 243
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: Soka Rakovník a možná i Soka Beroun 30 ledna

Příspěvekod JahoMi » sob led 21, 2017 10:59

IMG_20170121_104708.jpg
IMG_20170121_104154.jpg
Sčítací operáty se zachovaly: http://repo.bach.cz/mrimage/soapraha/pr ... 1921BE.pdf

Cituji: Kromě sčítání lidu 1921 jsou ve Státním okresním archivu Beroun k dispozici i
některá další sčítání lidu. Na konci fondu Okresní úřad Beroun 1850-1945 se nacházejí sčítací operáty ze sčítání 1880, 1890,1900 a 1910. První dvě jsou dochovány poněkud hůře, zejména v případě Berouna a Hořovic, zbylé dvě téměř v úplnosti. Ze starších sčítání zbyla jen torza: fond Archiv města Beroun (dodatky) obsahuje archy ze sčítání roku 1857.
Takže existují, otázka je jestli je ještě půjčují, asi budou dost v salátovém vydání, soudě podle sčítání z Králováku. Nezbývá než tam napsat.
TY Michal
JahoMi
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon čer 22, 2015 14:07
Bydliště: Králův Dvůr
Oblast pátrání: Chrudim, Polička, Klenice, Dohalice, Mžany, Králův Dvůr, Beroun, Hudlice, Mořina, Mořinka, Josefova Huť u Plané, Mnichov u Mariánských Lázní, Škvořetice a okolí Blatné.

Re: Soka Rakovník a možná i Soka Beroun 30 ledna

Příspěvekod JanaVi » ned led 22, 2017 13:37

Děkuji za ukázku inventáře a kde přesně ho hledat. V archivu jsem byla začátkem září 2015 a půjčili mi pouze přihlášky k pobytu a to jen pro osoby, které jsem přesně sepsala v mailu několik dní předem (babička, její sestra a rodiče). Zkusím na základě vašich informací další návštěvu.
Našla jsem v babiččině pozůstalosti fotografie, na kterých jsou kromě jejího tatínka i jeho 4 sestry (podoba je zřetelná), ovšem babička vždy mluvila jen o 3 sestrách - jejích tetách. Nikdo žijící v rodině o 4 sestře nikdy neslyšel, už po tom pátrám několik let. V matrikách jsem 4 sestru našla, ale jen narození. Svatbu ani úmrtí už ne, takže si myslím, že se s rodiči možná nepohodla, vdala se někam daleko, kdo ví. Možná sčítání lidu by mi mohlo něco málo napovědět. Nevím, které další archivní materiály bych mohla ještě hledat.
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 243
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: Soka Rakovník a možná i Soka Beroun 30 ledna

Příspěvekod JahoMi » ned led 29, 2017 21:45

Dobrý den Jano.


Kdy se ta čtvrtá setra narodila? Jestli měla domovskou příslušnost v Berouně tak možná bude v knize v knize vydaných domovských listů. Tam se zapisovali všichni co zažádali o domovský list. I když se odstěhovala tak ho potřebovala např. při svatbě. Bude tam i poznámka kam se domovský list posílal.

Něco by mohlo být i v (1912-1940 • Propuštění ze svazu domovského) řazeno podle abecedy. Sňatkem jí přecházela domovská příslušnost do obce jejího muže.

Tak snad to pomůže. Jak to zhruba vypadá jsem dal do přílohy. Přeji hodně úspěchů.
Přílohy
IMG_20160321_115446.jpeg
TY Michal
JahoMi
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon čer 22, 2015 14:07
Bydliště: Králův Dvůr
Oblast pátrání: Chrudim, Polička, Klenice, Dohalice, Mžany, Králův Dvůr, Beroun, Hudlice, Mořina, Mořinka, Josefova Huť u Plané, Mnichov u Mariánských Lázní, Škvořetice a okolí Blatné.


Zpět na Nabízím pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků