Lánové rejstříky

Pro ty, kteří často bádají v konkrétních lokalitách, archivech či matrikách, zabývají se specifičtějšími odvětvími genealogie a historie a nabízí svou pomoc ostatním. Není určeno pro komerční prezentace, ale můžete samozřejmě požadovat pomoc na oplátku.

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod koldatom » pon led 09, 2017 12:00

Dobrý den, jestli bych tedy mohl požádat, tak bych měl zájem o příjmení Kolář a Kříž pro oblast jihu Moravy.
Děkuji, Tomas
koldatom
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon led 09, 2017 8:32

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod Kulda » pon led 09, 2017 19:10

koldatom píše:Dobrý den, jestli bych tedy mohl požádat, tak bych měl zájem o příjmení Kolář a Kříž pro oblast jihu Moravy.
Děkuji, Tomas

Dobrý den,

techto prijmi je zde hodne, prosim blizsi specifikaci, jestli vite....obec ci panstvi.
Kulda
 
Příspěvky: 250
Registrován: čtv bře 06, 2014 14:57
Oblast pátrání: Severni a jizni Morava, Teplicko, Nemecko, Polsko

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod kessler » úte led 10, 2017 22:37

Jestli můžu rovněž poprosit, tak by mě zajímal Hanák – Ivanovice na Hané
Hledám Hanáky, Janáky a Pekaře z Ivanovic na Hané (Eiwanowitz) v cizích matrikách.
kessler
 
Příspěvky: 57
Registrován: ned úno 15, 2015 13:33

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod Karla55 » stř led 11, 2017 1:21

kessler píše:Jestli můžu rovněž poprosit, tak by mě zajímal Hanák – Ivanovice na Hané


Hanák Matěj - s - čtvrtláník - 107/2v - Ivanovice na Hané město - panství Ivanovice na Hané
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod kuchy68 » úte led 17, 2017 15:08

Dobrý den,

neodolám se nezeptat na příjmení Kuchařík.
Zničeho nic se mi objevili v Zárubicích u Třebíče, ale od někud došli a já nevím odkud.

Děkuji
Petr K
kuchy68
 
Příspěvky: 59
Registrován: úte kvě 12, 2015 11:37
Oblast pátrání: Třebíčsko, Hrotovicko, Mor. Krumlovsko, Znojemsko,
příjmení Kuchařík, Jonáš, Otoupal, Ramach

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod ATUM » úte led 17, 2017 17:16

Dobrý večer, osměluji se Vás také poprosit o vyhledání, a to příjmení Kudrfalec, Kuderfalz atp. Přišel do Brtnice a v roce 1811 se ve
Střížově oženil. Všichni tohoto příjmení v republice jsou jeho potomky. V rejstříku k Berní rule není. Moc děkuji za Váš čas. A.T.
ATUM
 
Příspěvky: 676
Registrován: čtv úno 06, 2014 9:49
Oblast pátrání: Okolí Brtnice, Dolní Cerekve, Batelova, Třeště, Telče, Dačic, Kunžaku,
Žirovnice, Písku

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod Karla55 » úte led 17, 2017 21:25

kuchy68 píše:Dobrý den,

neodolám se nezeptat na příjmení Kuchařík.
Zničeho nic se mi objevili v Zárubicích u Třebíče, ale od někud došli a já nevím odkud.

Děkuji
Petr K
Přílohy
Kuchařík LV.JPG
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod Karla55 » úte led 17, 2017 21:29

ATUM píše:Dobrý večer, osměluji se Vás také poprosit o vyhledání, a to příjmení Kudrfalec, Kuderfalz atp. Přišel do Brtnice a v roce 1811 se ve
Střížově oženil. Všichni tohoto příjmení v republice jsou jeho potomky. V rejstříku k Berní rule není. Moc děkuji za Váš čas. A.T.


V GR LV tato příjmení nejsou.
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod ATUM » úte led 17, 2017 22:12

Moc Vám děkuji. Nezbývá než pátrat někde v cizině.
ATUM
 
Příspěvky: 676
Registrován: čtv úno 06, 2014 9:49
Oblast pátrání: Okolí Brtnice, Dolní Cerekve, Batelova, Třeště, Telče, Dačic, Kunžaku,
Žirovnice, Písku

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod Stewart » sob led 28, 2017 15:39

Dobrý den, mohla bych poprosit o příjmení Ruda,ev.Ruta na panstvi Rohozec u Turnova?
Vesnice Frýdštejn,Jenišovice,Voděrady,Vodolenovice (dnes Odolenovice).

V berní rule jsem nepořídila.
Děkuji předem
Stewart
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned lis 06, 2016 22:54
Oblast pátrání: Sobotka,Český ráj,východní Čechy

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod Stewart » sob led 28, 2017 15:45

Tak beru zpět,omlouvam svou neznalost. Na Moravě bych nic nepořídila .
Stewart
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned lis 06, 2016 22:54
Oblast pátrání: Sobotka,Český ráj,východní Čechy

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod Karla55 » sob led 28, 2017 17:39

Stewart píše:Dobrý den, mohla bych poprosit o příjmení Ruda,ev.Ruta na panstvi Rohozec u Turnova?
Vesnice Frýdštejn,Jenišovice,Voděrady,Vodolenovice (dnes Odolenovice).

V berní rule jsem nepořídila.
Děkuji předem


Jak to, že jste v Berní rule nepořídila?
Na viewtopic.php?f=19&t=27862&start=45 jsem Vám dopodrobna vypsala údaje z GR BR, SPPV a z BR pro Boleslavsko.
Nevím, jak daleko do minulosti jste se zatím dostala, ale uvědomte si, že i naši předkové se různě stěhovali, v rámci různých panství téže vrchnosti třeba i do dost vzdálených míst. Anebo také sbíhali z gruntů, stěhovali se se souhlasem vrchnosti (výhostní list) na panství jiné vrchnosti apod. V BR jsou údaje z r. 1654, v Soupisu poddaných podle víry z r. 1651.

http://www.obec-frydstejn.cz/historie/ :
….. Opětovné konfiskace, tentokráte uprostřed již probíhající třicetileté války, učinily majitelem dubského a frýdštejnského panství císařského plukovníka hraběte Jana Ludvíka Isolaniho. Jeho dvě dcery se sice ujaly dědictví, když v roce 1640 zemřel, ale jedna z nich, hraběnka Regina Isolaniová odkázala své jmění v r. 1653 klášteru sv.Augustina ve Vídni. V církevním držení pak setrvalo frýdštejnské i dubské panství do roku 1838, kdy je koupil kníže Kamil Rohan……
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod Stewart » sob led 28, 2017 20:14

Tento Ruda se oženil v roce 1802 v Čálovicích, nebyl odtud, je o něm zmínka v jedné z matrik, že pocházel z Jenišovic a že to byl voják 18. pluku Stuart.
Ve vojenském archivu v Pze jsem nepořídila, ptala jsem se na kmenový list.
Prošla jsem matriky narození ,výpočtem 1776 v Jenišovicích a okolních obcích,ale nenašla ho. Tak se nemůžu pohnout z místa.
Stewart
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned lis 06, 2016 22:54
Oblast pátrání: Sobotka,Český ráj,východní Čechy

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod Zora » sob led 28, 2017 23:10

Stewart píše:Tak beru zpět,omlouvam svou neznalost. Na Moravě bych nic nepořídila .


Z matrik vím, že se příjmení Ruda vyskytovalo ve Vámi uváděné době v matrikách Nové Město na Moravě a Bystřice nad Pernštejnem, možná i dalších..
Pokud znáte nějaké další podrobnosti, hlavně jméno, a zda víte s jistotou, o které Jenišovice by se mělo jednat, třeba by se něco dalo vypátrat. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Lánové rejstříky

Příspěvekod Karla55 » sob led 28, 2017 23:56

Stewart píše:Tento Ruda se oženil v roce 1802 v Čálovicích, nebyl odtud, je o něm zmínka v jedné z matrik, že pocházel z Jenišovic a že to byl voják 18. pluku Stuart.
Ve vojenském archivu v Pze jsem nepořídila, ptala jsem se na kmenový list.
Prošla jsem matriky narození ,výpočtem 1776 v Jenišovicích a okolních obcích,ale nenašla ho. Tak se nemůžu pohnout z místa.


Dívala jste se i na roky před a po r. 1776? Tehdy se na přesnost moc nedbalo. Také se mohl narodit v jiné vsi ve farnosti či na panství a později se s rodiči přestěhovat do Jenišovic.
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

PředchozíDalší

Zpět na Nabízím pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků