Potomci Františka Vladislava Heka - vyřešeno

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Potomci Františka Vladislava Heka

Příspěvekod Zora » sob srp 27, 2016 9:59

já večer zkusím pohledat něco kolem příjmení těch příbuzných.
Na jakous,i (zatím neověřenou ) stopu jsem už narazila. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Potomci Františka Vladislava Heka

Příspěvekod Zora » sob srp 27, 2016 10:21

http://dspace.upce.cz/bitstream/handle/ ... sequence=3

Podle rodinné legendy pocházel rod Beerů z Velké Británie, do Čech se údajně dostal
aţ v průběhu 18. století. Aloisův otec, Jan Beer, se ovšem narodil ve Znojmě. Pracoval
postupně v několika pivovarech, ale posléze koupil statek nedaleko Dobrušky a zřídil při něm
hospodu. Nedařilo se mu a tak se zakrátko i s manželkou, rozenou Ježkovou, přestěhoval do
domku v Dobrušce a živil se povoznictvím. Aloisova matka byla vzdálenou příbuznou kupce
Františka V. Heka, který se stal předobrazem hlavní postavy Jiráskova románu F. L. Věk.
Beerovi měli tři děti, Františka, Josefu a Aloise, narozeného 27. února 1833
v Dobrušce…“Alois Beer Dobrušťan, otec z Moravy a děda Angličan; matka z Josefova a
děda Ježek z Dobrušky z rodu Potštýn a Veselic majetníků.“

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Potomci Františka Vladislava Heka

Příspěvekod Menya » sob srp 27, 2016 11:25

Našla jsem další kousek skládačky:

Obrázek

Vojtěch Paulus a Irena Vlachová jsou dětmi Vojtěcha Pauluse a Marie roz. Soukalové, ale jak do toho zapadají Ludmila Katničová a Ing. Otakar Šebelík?

Obrázek
Uživatelský avatar
Menya
 
Příspěvky: 324
Registrován: čtv úno 18, 2016 14:35
Bydliště: Letohrad
Oblast pátrání: Poličsko
Rodokmen online: https://ogy.de/v4af

Re: Potomci Františka Vladislava Heka

Příspěvekod Zora » sob srp 27, 2016 17:16

tady je zmínka o příjmení Šebelík

www.ceskatelevize.cz/pub/reporterict/20 ... 4-0024.doc

....Vladimír ŠEBELÍK, potomek F. V. Heka
--------------------
No, mám to od svého otce, který kromě jiných věcí po Hekovi měl i tuto minci.

--------------------------


redaktor
--------------------
A je to skutečně on?

ˇ
-------------------------------------
Šebelík a Katničová - to mohly být děti z prvního manželství nebo potomci dalšího dítěte. Manželé zřejmě už byli ve věku, kdy měli nejen děti, ale třeba i vnuky a při koupi domu nemusely už všechny jejich děti bydlet společně s rodiči. Jen možnost .
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Potomci Františka Vladislava Heka

Příspěvekod Menya » sob srp 27, 2016 17:26

Už jsem psala p. Wolnerovi z "reportérů" jestli by mi mohl dát kontakt.
Myslím, že Šebelík a Katničová nejsou potomky JUDr. E. Soukala. To by dědili jen oni a ne další širší příbuzenstvo.

Tak jsem "opoznámkovala" graf, aby bylo vidět, kde při pátrání asi "pšenka nepokvete". Teda dělat rodokmen pozpátku, to je na mašli.

Obrázek
Uživatelský avatar
Menya
 
Příspěvky: 324
Registrován: čtv úno 18, 2016 14:35
Bydliště: Letohrad
Oblast pátrání: Poličsko
Rodokmen online: https://ogy.de/v4af

Re: Potomci Františka Vladislava Heka

Příspěvekod Zora » sob srp 27, 2016 17:56

Ve Vašem článku s píše o manželech Soukalových a jejich dvou dětech.
Jejich jediný syn Emilián ale zemřel v 1. sv. válce.
Z toho bych usuzovala, že buď měli ještě dvě holky, nebo tedy zemřelého syna a jednu dceru.
Je otázkou, zda syn Emilián nepadl již jako ženatý.

JInak - Irena Vlachová přikoupila 1941 čtvrtinu Vojtěcha Pauluse.
Nechápu k čemu přikoupila, když v roce 1941 nic nevlastnila.
Svůj podíl darovala synovi a dceři v roce 1938, takže už "nic nevlastnila. Ale to je zřejmě jen nepřesná volba slov.
Z,
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Potomci Františka Vladislava Heka

Příspěvekod Menya » sob srp 27, 2016 18:04

No jooo, to jsem přehlédla. Takže logicky mi vychází, že by to byla dcera provdalá Šebelíková a ta měla syna Otakara a dceru Ludmilu provd. Katničovou. Ale stejně je to divné, že po Emiliánovi dědily i děti od jeho sestry.
Uživatelský avatar
Menya
 
Příspěvky: 324
Registrován: čtv úno 18, 2016 14:35
Bydliště: Letohrad
Oblast pátrání: Poličsko
Rodokmen online: https://ogy.de/v4af

Re: Potomci Františka Vladislava Heka

Příspěvekod Zora » sob srp 27, 2016 18:36

Ke grafu:

Někam se zatoulalo aspoň jedno dítě manželů Emiliana a Antonie. V roce 1910 kupovali dům a bydleli tam se dvěma dětmi.

U Emiliana ml. víte s jistotou, že nebyl ženatý? ¨



Pokud ale oba manželé zemřeli bez dědiců, je možné, že po Emilianovi, který zemřel jako vdovec, dědilo opravdu širší příbuzenstvo. Pak je ale otázka, kdo ho tvořil, zda Emilián neměl kromě uvedené Marie Soukalové další sestru, (možná bratra) - to by vysvětlovalo, proč byly čtyři dědické podíly se čtyřmi různými příjmeními. (resp. zda sestra Marie neměla více dětí).

Bohužel Zámrsk naprosto neumím, takže hledat v matrikách nebudu :-(

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Potomci Františka Vladislava Heka

Příspěvekod Menya » sob srp 27, 2016 18:44

Přelouč ještě není digitalizovaná. Měla by být na přelomu září a října, tak uvidím, co se ještě dá objevit. Ale víc do současnosti už asi nedořeším, protože to asi bude v živých matrikách. Pověřila jsem našeho místostarostu, aby to dohledal prostřednictvím služby MNČR "Zprostředkování kontaktu". Uvidíme, co se z toho vyloupne. Konečně máme šanci dostat se k nějakým žijícím potomkům.
Uživatelský avatar
Menya
 
Příspěvky: 324
Registrován: čtv úno 18, 2016 14:35
Bydliště: Letohrad
Oblast pátrání: Poličsko
Rodokmen online: https://ogy.de/v4af

Re: Potomci Františka Vladislava Heka

Příspěvekod Zora » sob srp 27, 2016 19:02

Zkusím se ještě podívat do Lehmanova adresáře na Štolovského, měl zemřít ve Vídni 1898, nenašla jsm ho zatím ani v policejních přihláškách, ani na hřbitovech.

Sestra Marie Soukalová, se narodila v Novém Bydžově, zemřela v Praze, ale děti rodila v Pardubicích, podle toho, co máte v grafu, takže otec Marie a Emiliána - František, se sice narodil někde? , ale jeho děti už zjevně ne. Možná by se daly hledat event. další děti Marie Soukalové rovněž v Pardubicích., ty jsou mimo ochrannou lhůtu.
Zkusila jste hledat na biliongraves? Pražské hřbitovy tam jsou, je pravděpodobné, že Marie zemřela u některého ze svých, dnes zcela jistě také zemřelých dětí.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Potomci Františka Vladislava Heka

Příspěvekod Menya » sob srp 27, 2016 19:11

Hřbitovy pražské i biliongraves jsem zkoušela. Kde se narodil František Soukal nevím. Mám jen datum sňatku z Johanidesovy knihy, ale v matrikách Chrudimi se mi to potvrdit nepodařilo. To už je podruhé, kdy má sňatek psán v určitém místě a přitom se konal jinde. Takže kde se brali, netuším.
Uživatelský avatar
Menya
 
Příspěvky: 324
Registrován: čtv úno 18, 2016 14:35
Bydliště: Letohrad
Oblast pátrání: Poličsko
Rodokmen online: https://ogy.de/v4af

Re: Potomci Františka Vladislava Heka

Příspěvekod Zora » sob srp 27, 2016 19:39

zkuste hledat Mariiny event. další děti především v Pardubicích.

Zkoušela jsem hledat Štolovský ve Vídni, příjmení se tam vyskytuje, zvolila jsem ale omylem nevhodný rok 1899 (úmrtí1898), zkusím ještě dřívější roky.

zde rok 1899
http://www.digital.wienbibliothek.at/wb ... zoom/85282
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Potomci Františka Vladislava Heka

Příspěvekod Menya » sob srp 27, 2016 19:50

Zora píše:zkuste hledat Mariiny event. další děti především v Pardubicích.

Zkoušela jsem hledat Štolovský ve Vídni, příjmení se tam vyskytuje, zvolila jsem ale omylem nevhodný rok 1899 (úmrtí1898), zkusím ještě dřívější roky.

zde rok 1899
http://www.digital.wienbibliothek.at/wb ... zoom/85282


Tenhle se taky hodí. Podle mne to je Josef Alois Václav * 1840, co se 1894 ve Vídni ženil. Byl poštovním úředníkem, takže to sedí. Chápu dobře, že bydlel v XVIII. obvodu Schulgasse 34?
A ten Karel by taky mohl patřit do rodiny. * 1835 a doteď se o něm nevědělo nic dalšího.
Děkuji.
Uživatelský avatar
Menya
 
Příspěvky: 324
Registrován: čtv úno 18, 2016 14:35
Bydliště: Letohrad
Oblast pátrání: Poličsko
Rodokmen online: https://ogy.de/v4af

Re: Potomci Františka Vladislava Heka

Příspěvekod Zora » sob srp 27, 2016 19:51

Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Potomci Františka Vladislava Heka

Příspěvekod Menya » sob srp 27, 2016 20:12

Skvělé, předčila jste p. Johanidese. ten nevěděl, kam se kluci Štolovských poděli :-)
Uživatelský avatar
Menya
 
Příspěvky: 324
Registrován: čtv úno 18, 2016 14:35
Bydliště: Letohrad
Oblast pátrání: Poličsko
Rodokmen online: https://ogy.de/v4af

PředchozíDalší

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků