Kmenové vojenské listy

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

Kmenové vojenské listy

Příspěvekod Michael » úte dub 10, 2007 8:25

Na rodopisných mormonských stránkách ze Salt Lake City je také odkaz na GRUNDBÜCHBLATTER DIVERSE, což jsou vlastně staré vojenské kmenové listy jednotlivých vojáků někdejší rakouské armády. Správce jménem Bladgett nebo nějak podobně mně svého času poslal e-mailem asi 6 ofocených listů lidí, o které jsem se zajímal. Nyní na stejnou moji žádost mne odkázal na jejich střediska u nás - v Praze na Špejchaře a v Brně - stránky s kontakty jsou na Intenetu - jmenují se Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů. Pokud se na ně obrátíte a dáte jim číslo filmu (to najdete na amerických stránkách), objednají film pro Vás ve Frankfurtu z jejich evropské centrály a budete si jej moci u nich prohlédnout, až budou mít prohlížečku. Zasvěceně o tom hovořil jejich spolupracovník pan Čaněk.
Michael
 
Příspěvky: 229
Registrován: čtv říj 19, 2006 15:27
Bydliště: Klatovy

Re: Kmenové vojenské listy

Příspěvekod koldez » čtv dub 12, 2007 20:00

Michael píše:Na rodopisných mormonských stránkách ze Salt Lake City je také odkaz na GRUNDBÜCHBLATTER DIVERSE, což jsou vlastně staré vojenské kmenové listy jednotlivých vojáků někdejší rakouské armády. Správce jménem Bladgett nebo nějak podobně mně svého času poslal e-mailem asi 6 ofocených listů lidí, o které jsem se zajímal. Nyní na stejnou moji žádost mne odkázal na jejich střediska u nás - v Praze na Špejchaře a v Brně - stránky s kontakty jsou na Intenetu - jmenují se Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů. Pokud se na ně obrátíte a dáte jim číslo filmu (to najdete na amerických stránkách), objednají film pro Vás ve Frankfurtu z jejich evropské centrály a budete si jej moci u nich prohlédnout, až budou mít prohlížečku. Zasvěceně o tom hovořil jejich spolupracovník pan Čaněk.


Má zkušenost z února je následující : pan Steve Blodgett mne odkázal na mormonské středisko v Praze na Špejchaře. Tam mne velmi slušně a přívětivě přijal mladý muž jménem Joe Palmer, který se představil jako kompetentní ve věcech knihovních a historických. O GRUNDBÜCHBLATTER DIVERSE neměl ponětí a odkázal mne na výše jmenovaného pana Čaňka.
Ten rovněž nevěděl, kde se tyto filmy nachází, ale ochotně mi slíbil se přeptat v mormonském středisku ve Freibergu (mezi Saskou Kamenicí a Drážďany). Dal mi na ně kontakt. Poslal jsem jim žádost 21.března, zatím ale bez odpovědi.
Mohl by mi někdo dát kontakt na frankfurtské mormonské centrum?
Zkusil bych svůj dotaz poslat tam.
Předpokládám, že originály těchto kmenových listů jsou v Kriegsarchivu ve Vídni. Podle pracovnice vojenského archivu v Praze stojí tam vyhledání jednoho kmenového listu 30 EUR.

Děkuji za každou odpověď ,
Vladimír Klen
koldez
 
Příspěvky: 66
Registrován: stř led 24, 2007 18:39
Bydliště: Šumperk
Oblast pátrání: Pecka a okolí

Příspěvekod Gabriel » ned říj 14, 2007 13:50

próóósííím. Je mi jedenadvacet a myslím si tedy, že patřím do generace počítačově gramotné...i tak m google nic nevyhodil a výsledek mého hledání je ten, že toho vím o mormonech víc než kdokoli z vás... :shock: :D
Nemohli byste sem prostě hodit přesnej odkaz na tu stránku s těma listama...i přes upozornění na problémy se získáváním filmů bych to rád zkusil (mám v rodině alespoň čtyři vojáky K. u. k.).

Jinak dííík za výborný point a prosím teda o tu přesnou adresu..

Gabriel
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou

Příspěvekod Michael » pon říj 15, 2007 16:00

Cítím, že bych se měl ještě jednou ozvat. Odkaz na ty mormonské údaje se mi objeví kdykoli, když do vyhledavače Google zadám Grundbuchsblätter diverse (1780-1930). Jinak jsem se dostal shora popisovanou cestou (asi vzkazem od pana Čaňka) také na to středisko v bývalé NDR. Sehnal jsem nějaké telefonní číslo i na to to tamní středisko rodinného hledání" nebo jak to přeložit. Mluvil jsem s nimi několikrát a ujistili mne, že moji žádost evidují a že se mi ozvou. Vím že jsem neměl problémy ani s nalezením dalších jejich středisek v Evropě podle anglického překladu názvu té církve "Církev Ježíše Krista svatých posledních dnů", tedy "he Church of Jesus Christ of Latter-day Saints".
Michael
 
Příspěvky: 229
Registrován: čtv říj 19, 2006 15:27
Bydliště: Klatovy

Příspěvekod Gabriel » pon říj 15, 2007 20:28

Tak to je asi chyba mezi židlí a počítačem...Mě se při doslovném zadání tohoto údaje objeví pouze odkaz na Geneu cz...No nic. I tak děkuji za odpověď i když mi asi na nic není, protože alespoň v té genei je napsáno, že je to soupis vojáků K. u. k. narozených do roku 1865 (což tedy nechápu, co znamenají ta data v závorce, ale to je jedno...), což znamená, že by ten voják musel jít na frontu jako 49ti letý a více, což si myslím, že je dost přehnaný věk i na domobranu, natožpak na frontovho vojáka. Zkrátka žádný můj předek v tomto věku za války nesloužil...aha, teď mi to docvaklo, ono je to asi dobré i na jiné věci, než jen na padlé za války, že,...no nic. Ještě jednou děkuji za snahu. Tak do hloubky genealogie jsem ještě nepronikl... :roll: snad za pár let... :D
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou

Příspěvekod Pavel Hrneček » úte říj 16, 2007 11:15

to Michael:

kde konkrétně je prosím odkaz na GRUNDBÜCHBLATTER DIVERSE
Uživatelský avatar
Pavel Hrneček
 
Příspěvky: 180
Registrován: pon zář 11, 2006 19:12
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Příspěvekod Michael » úte říj 16, 2007 15:23

Omlouvám se, jestli to nějak komplikuji. To, co já běžně nacházím na Internetu,(ať už u Mormonů přímo nebo třeba na té Genea), je pouhý seznam příjmení českých C.k. vojáků. Je u nich VAULT a tuším nějaké numerko a to je právě ten klíč ku hledání filmu, o kterém se tady bavíme. Přes Mormony byste se pak pomocí toho čísla měli dostat k filmu, který se dá prohlížet na nějaké mašině, která v Čechách zatím není a nebude a musí se kvůli ní cestovat do mormonských středisek v Německu či jinde. Až by jim film tam pro Vás přišel objednaný film z Ameriky, měli by Vás k sobě do toho střediska pozvat, zastrčit film do mašiny a Vy byste si v něm prohlédli všechny kmenové listy vojáků s požadovaným příjmením. Takhle tomu rozumím já a omlouvám se, pokud se mýlím.
Michael
 
Příspěvky: 229
Registrován: čtv říj 19, 2006 15:27
Bydliště: Klatovy

Kmeňové listy

Příspěvekod erik » úte srp 02, 2011 15:58

Ahoj, je tu niekto kto už bádal u mormonov mikrofilmy Grundbuchblätter Diverse ?
erik
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř črc 14, 2010 11:44

Příspěvekod TKempny » úte srp 02, 2011 20:03

ja jsem si o kmenovy vojensky list po svem prapradědečkovi žádal u Vojenského Archivu v praze, napsal jsem email a za 14 dní mi přišla obálka s xerokopií, žádné poplatky, žádné čekání.
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Příspěvekod Zdenek » úte srp 02, 2011 20:13

Mohu poprosit o adresu na kterou jste to poslal? Zkusím to taky. :wink:
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod bursica.d » úte srp 02, 2011 20:19

Zdenek píše:Mohu poprosit o adresu na kterou jste to poslal? Zkusím to taky. :wink:


Žádost o kmenový list svého předka můžete poslat ie-mailem na tuto adresu: podatelna@vuapraha.cz
Do e-mailu napište všechna známá data svého předka. Xerokopie kmenového listu Vám přijde poštou,proto uveďte i svou poštovní adresu.
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Příspěvekod Zdenek » úte srp 02, 2011 20:43

Děkuji. Odesláno. :wink:
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

re

Příspěvekod Pavel M. » úte srp 02, 2011 20:47

Také musím pochválit činnost Vojenského archivu v Praze, výborná domluva přes mail obrovská ochota personálu.

Ještě jsem jim pomohl vnést světlo do nesrovnalostí ohledně dat a osob z mého rodu (ze dvou legionářů se stal jeden).

Xerokopie dorazily cca za 14 dní, vše zdarma, pěkně ofocené. Paráda.
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

Příspěvekod stanley4 » stř srp 03, 2011 6:54

Prácu a ochotu Vojenského archívu v Prahe musím pochváliť aj ja. Odpoveď prišla síce negatívna (kmeňové listy niektorých ročníkov boli zoskartované), ale podľa čísla pluku poradili literatúru, kde sa dá dozvedieť viac... :)
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Příspěvekod duros » stř srp 03, 2011 14:12

TKempny píše:ja jsem si o kmenovy vojensky list po svem prapradědečkovi žádal u Vojenského Archivu v praze, napsal jsem email a za 14 dní mi přišla obálka s xerokopií, žádné poplatky, žádné čekání.


Myslite, ze by sa tam mohli najst udaje aj o vojakoch uhorskej armady - nemyslim tym iba 1. svetovu vojnu, ale aj normalna vojenska sluzba povedzme od pol. 19. stor?
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Další

Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků