Rozrod rodu Holtzinger/Ortcigr, Plzeňsko

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Rozrod rodu Holtzinger/Ortcigr, Plzeňsko

Příspěvekod kolsi » pát dub 01, 2016 22:03

Nevím, jestli dát toto téma do Hledá se, nebo do Příjmení v rodokmenech. Nakonec jsem spandul do kompletního sepsání celého příbuzenstva v dědově linii a stále tam mám spoustu mezer a lidí, co se mi ztratili a nikde je nedokážu dohledat. Pokud se tu vyskytuje někdo, kdo pátrá na severním Plzeňsku a okolí, tak kdyby náhodou měl toto příjmení ve svém rodokmenu, nebo při pátrání na někoho náhodou narazil, tak by mi to pomohlo. Hlavně asi v letech cca 1690-1830.

Hodně jmenovců jsem našel kolem r. 1700 u Podbořan (vesnice Mory, Buškovice) a v okolí Toužimi (Gosmová, Políkno, Radyně). Hodně Holzingerů lze nalézt např. i v Praze, ale ty už mě moc nezajímaj (resp. jsem u nich nezjistil příbuznost).

Zde je kompletní rozrod od nejstaršího předka nalezeného na severním Plzeňsku:
Obrázek

Žlutě jsem označil osoby, u nichž mám jejich narození, ale dále už o nich není ani zmínka.
Modře+zeleně jsou osoby, u nichž naopak nemám záznam o narození.

U těch zelených je navíc problém, že se vyskytují v obci Bohy, kde jsou matriky až od r.1784, takže tam nevím, co s tím. Jestli je vůbec nějaká šance o nich něco zjistit. Tajně doufám, že se do Bohů nepřesunuli všichni, co jsem ztratil a neumžřeli dřív, než se tam začaly vést matriky. Jako jedinou možnost jsem nalezl archivní fond Farní úřad Kozojedy 1610-1946, ale bohužel není přístupný pro nahlížení. A nemám s tím žádnou zkušenost, tak nevím, zda by byla aspoň malá šance v tom něco najít - soupis rodin v letech 1770-1784.

-------
Oranžové jsou ženy Tomáš Holtzigera, u kterých jsem nedohledal jejich úmrtí. S první ženou má poslední dítě v r.1739 a v r.1741 už se znovu žení jako vdovec. Ale úmrtí ženy nikde. Našel jsem sice úmrtí "Dorota H." v Oboře, ale až několik měsíců po druhé svatbě. Obec/mlýn, kde se narodil Tomáš jsem také stále nedohledal a to už jsem snad prolezl všechno, co jde.

Nalezl jsem fond Farní úřad Obora, který by měl obsahovat doklady k matrikám oddaných. Myslíte, že je aspoň teoretická šance, že by v něm bylo něco, co není v matrice? Ohledně místa narození Tomáše, jestli tedy tenkrát v r.1741 nějaké doklady existovaly. Případně pak ještě fond Farní úřad Potvorov, pod kterým proběhla jeho první svatba v r.1724. Má s tím někdo zkušenosti?

(Nevím, jak zkopírovat odkazy na fondy z http://aplikace.mvcr.cz/archivni-fondy-cr/)

-------
Růžově je vyznačen Anton, kterého jsem našel v pražských policejních přihláškách, ale už jsem nikde nenašel jeho svatbu ani úmrtí.
http://digi.nacr.cz/prihlasky2/?action= ... &folium=65
http://digi.nacr.cz/prihlasky2/?action= ... &folium=66

V PPP jsem dále našel Sebastiana Ortzigera, *1883 Těny, okr. Rokycany, kde se také jedna větev rodiny vyskytuje. Ale v matrikách žádný Sebastian není a v r.1883 se tam narodil pouze Václav Orcígr.
http://digi.nacr.cz/prihlasky2/?action= ... folium=876

V indexu pro matriku Praha II jsem pak nalezl narození dvou dětí Kateřiny Orziger/Orzingrové, ale online je bohužel pouze index, tak nedokážu ověřit, jestli jde o příbuznou nebo ne.
http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/per ... D&scan=269
Naposledy upravil kolsi dne ned lis 06, 2016 19:17, celkově upraveno 2
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Pátrání po rodu Holtziger/Ortcigr, sev. Plzeňsko

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát dub 01, 2016 23:21

wow, to je teda velká rodina (to příjmení Vám nezávidím.)

ohledně farních archivů tady je fakt "článek" od kolegy Kirvina, který se tomu zřejmě hodně věnuje (a dokonce na Rokycansku)- víceméně se tam toho dá najít dost, jak jsem díky němu pochopila
viewtopic.php?f=13&t=10732&p=50526&hilit=farn%C3%AD+archivy#p50526
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Pátrání po rodu Holtziger/Ortcigr, sev. Plzeňsko

Příspěvekod kolsi » sob dub 02, 2016 8:31

U toho příjmení je problém, že dost často komoleno, takže se nedá vůbec spolehnout na indexy. Některé osoby jsem dohledal až když jsem projel matriky záznam po záznamu včetně svědků, kmotrů atd. Navíc jsem nepochopil, když v r.1770 byl vydán zákaz měnit příjmení, jak tedy mohlo u nich docházet ke změně příjmení ještě i v druhé polovině 19. stol. a to tak, že každý ze sourozenců používal jinou formu příjmení.

Téma o farních archivech už jsem procházel. Něco takového by se hodilo, akorát tam píše až o novějších záznamech. Já bych potřeboval 18.stol. a to nevím, zda mám vůbec šanci. Zkusím mu napsat, a pak případně napsat i do archivu Plzeň-sever, jestli mají aspoň tušení, co fond obsahuje. Farář v Oboře byl v té době docela pečlivý, psal krasopisně a dost údajů včetně datumů ohlášek, místa pohřbení atd., narozdíl od okolních far, kde je to dost odfláknuté.

Uloženo v archivu: Státní okresní archiv Plzeň-sever se sídlem v Plasích
Místo vzniku fondu (sbírky): Obora (Plzeň-sever, Česko)
Časový rozsah: 1736-1949
Metráž: 0 bm zpracováno (z toho 0 bm inventarizováno), 1,1 bm nezpracováno
Přístupnost: Archivní soubor není přístupný pro nahlížení
Původce fondu(sbírky): [Farní úřad Obora]; Farní úřad Obora, Obora (vlastník: Biskupství plzeňské, IČO 45334439)
Tematický popis: Správa náboženské obce. Doklady k matrikám oddaných (7 kartonů), doklady k matrikám zemřelých - pouze ohledací lístky (1 karton).

Název fondu (sbírky): Farní úřad Kozojedy
Uloženo v archivu: Státní okresní archiv Plzeň-sever se sídlem v Plasích
Místo vzniku fondu (sbírky): Kozojedy (Plzeň-sever, Česko)
Časový rozsah: 1610-1946
Metráž: 0 bm zpracováno (z toho 0 bm inventarizováno), 1,98 bm nezpracováno
Přístupnost: Archivní soubor není přístupný pro nahlížení
Původce fondu(sbírky): [Farní úřad Kozojedy]; Farní úřad Kozojedy, Kozojedy (vlastník: Biskupství plzeňské, IČO 45334439)
Tematický popis: Seznamy duší, kniha výtahů arcibiskupských nařízení, knihy úředních nařízení, soupis rodin, knihy ohlášek bohoslužeb, funkční kniha, kniha biřmovaných, knihy ohlášek snoubenců, protokoly o zkouškách snoubenců, kniha katechezí, kniha nadací a odsloužených nadačních mší, inventář kostela a fary v Kozojedech, inventář filiálního kostela ve Všehrdech, kostelní účty, pokladní kniha, rejstříky výsevu, sklizně a výmlatu, kniha desátků, platební knižka, index výtahů arcibiskupských nařízení. Podací protokoly. Spisy (korespondence, biřmovací lístky, notový materiál ...). Doklady k matrikám oddaných (2 kartony).


Ještě je fond Velkostatek Plasy, pod který v té době Bohy patřily. Ten je částečně přístupný, ale zase obsahuje 135 bm materiálu:

Název fondu (sbírky): Velkostatek Plasy
Uloženo v archivu: Státní oblastní archiv v Plzni
Místo vzniku fondu (sbírky): Plasy
Časový rozsah: 1565-1945
Metráž: 135,7 bm zpracováno (z toho 135,7 bm inventarizováno), 0,98 bm nezpracováno
Přístupnost: Archivní soubor je částečně přístupný pro nahlížení
Původce fondu(sbírky): [Velkostatek Plasy; ([1144] - ); úřad patrimoniální (do roku 1850) a hospodářské správy velkostatku Plasy]; Správa velkostatku Plasy - Velkostatek spravoval vrchnostenský úřad (do roku 1850); tzv. zastupitelství (Anwaltschaft, po roce 1850); - Knížecí Metternich-Winnenburgských vrchní úřad lesní a ředitelství panství (po roce 1870), později název úřadu změněn na Knížecí Metternich-Winneburgské ředitelství panství co lesní úřad - Knížete z Metternich-Winneburgů lesní úřad Plasy (od roku 1935).
Tematický popis: Fond obsahuje písemnosti velkého velkostatku v SV části Západočeského kraje. Cenný je pro poznání hospodaření velkostatku v 19. a 20. stol.. Cenným pramenem je především rozsáhle zachovaný účetní materiál. Ve větší míře je zastoupen materiál podávající obraz o vývoji pozemkového majetku (inventáře, různé soupisy a ocenění majetku, pronájmy), o důlním a hutním podnikání na velkostatku. Existují též prameny k dějinám jednotlivých škol, far a kostelů na panství.
Archivní pomůcky:

MAREŠOVÁ M.-STEINBACHOVÁ V.: VELKOSTATEK PLASY, 1565 - 1945(1949). Inventář, 1974, s. 196, ev.č. 236.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Pátrání po rodu Holtziger/Ortcigr, sev. Plzeňsko

Příspěvekod Karolina Vernerova » sob dub 02, 2016 19:37

Ty nepřístupné fondy jsou obtíž, že? V jednom archivu mi do fondu vlézt dovolili- nejdřív jsem tam byla pro něco "běžného" a protože jsem nenašla, dohodli jsme se, že se podívám i do nezinventarizovaného fondu- archivář byl spokojený, že za 100 let se našel někdo, kdo to chtěl vidět :-)
Ale Velkostatek Plasy bude dobrý zdroj taky...
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Pátrání po rodu Holtziger/Ortcigr, sev. Plzeňsko

Příspěvekod kolsi » pát dub 08, 2016 14:20

Tady vpravo: http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... =565&h=268 ... Ze Sedlice, dne 1 Juny (1724), dítě jménem Jan

Dá se z levé kolonky vyčíst něco více, nebo to "Plassy ??? apud opilionem" značí jenom, že byl ovčákem poddaným k Plasům?
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Pátrání po rodu Holtziger/Ortcigr, sev. Plzeňsko

Příspěvekod kolsi » pát dub 15, 2016 18:30

Tak v archivech jsem bohužel neuspěl, byť nějaké tipy jsem dostal, tak k výsledku mi to asi nepomůže :(

Část odpovědi z archivu Plzeň-sever:
Ve fondech far jsou doklady k matrikám až od 19. st. . Zaměřil bych se na to, že pocházel z některého z lichtenštejnských panství a podle záznamu z roku 1724 byl jeho otec chalupníkem ve vsi "Stouzema" (asi se jedná o zkomoleninu, otázka jestli Toužim, Stožec nebo Studená).


Sranda je, že to příjmení moc rozšířené nebylo, ale zrovna se vyskytovalo jak v Toužimi, tak kousek od Stožce (jediný uvedený v GR k Berní rule) :-D

Část odpovědi z archivu Nepomuk-klášter:
...musím bohužel sdělit, že ani průzkum archiválií fondu velkostatek Luhov, který obsahuje také písemnosti ke statku (panství) Líšťany, s nímž byl během své existence nějakou dobu spojen, nepřinesl pozitivní výsledek. Žádná vesnice na panství ležící neměla německý název Waschmühle, ani žádný mlýn (Mühle), v případě, že by šlo o záměnu chybyou zapisovatele matričního vkladu, tak není označován. Ve fondu Velkostatek Plasy je to podobné, protože zde pochází naprostá většina materiálu až z doby po roce 1800. Ze staršího období jsou pouze pozemkové knihy. Napadá mne tedy už jen jediné - zda nešlo o nějakou lokalitu mimo české země ležící na panství jménem Lichtenstein. Šlechtické sídlo téhož jména se nachází v Horním Rakousku, jiné zase v Sasku.


Další větev rodiny objevena v obci Všesulov, okr. Rakovník pod jménem Ortcykr.
Tak teď aspoň zjistit, kde se narodil Sebastian uvedený na pražské policejní přihlášce.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Pátrání po rodu Holtziger/Ortcigr, sev. Plzeňsko

Příspěvekod Karolina Vernerova » sob dub 16, 2016 6:28

Občas se zamyslím na Vašimi předky- jak se tu zjevují....
V Hřešihlavech/ách
je jich docela dost
vidím i toho Antonína (na prvním odkazu, téměř prvního)
a je tam i poznámka, že jsou tam i s příjmením Holtzinger (zřejmě tím myslí, že všechny sepsali pod O)
http://portafontium.cz/iipimage/3006259 ... =287&h=125
http://portafontium.cz/iipimage/3006259 ... 6_0220-rst
http://portafontium.cz/iipimage/3006259 ... =281&h=122
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Pátrání po rodu Holtziger/Ortcigr, sev. Plzeňsko

Příspěvekod kolsi » sob dub 16, 2016 8:23

Matriky Hřešihlav už znám skoro nazpaměť :D už jsem je projížděl asi tisickrát, ale přesto jsem v nich předevčírem našel úmrtí toho Antonína. Z policejní přihlášky jsem rozluštil, že měl svatbu u sv.Petra, ale tam matrika není online. Druhou jeho svatbu jsem pak našel v Chrudimi a je u něj zapsáno, že byl člen kočujícího divadla. Takže se mi to krásně rozrůstá.

Akorát mi přijde, že čim víc hledám, tím víc nacházím jmenovců, které nejsem schopen dohledat v matrikách. Např. sčítání lidu pro stát Illinois - Joseph Ortciger, narození otce: Czechoslovakia... nebo indexy v AHMP, pro které nejsou matriky.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Pátrání po rodu Holtziger/Ortcigr, sev. Plzeňsko

Příspěvekod Karolina Vernerova » sob dub 16, 2016 9:46

U Prahy to chce kus trpělivosti, věřím, že jednoho dne bude Praha celá digi a to pak pofičí všechno- každý najdeme ty ztracené z venkova přišlé .-)
Ono z vašeho dotazu není moc jasné, zda hledáte konkrétní větev nebo všechny- asi jsem ztratila nit.... jmen je spousta a směr žádný....
(a nejlepší je těch milión verzí jména .-))
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Pátrání po rodu Holtziger/Ortcigr, sev. Plzeňsko

Příspěvekod kolsi » sob dub 16, 2016 10:17

Cílem je zmapovat celý rod, tzn. všechny mužské potomky/jmenovce Tomáše z Plzeňska (resp. bych chtěl i dál do minulosti, ale to už pomalu ztrácim naději). A stále jich tam je spousta, u kterých mám narození a dál o nich není ani zmínka. Jak kdyby se vypařili :D
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Pátrání po rodu Holtziger/Ortcigr, sev. Plzeňsko

Příspěvekod Karolina Vernerova » sob dub 16, 2016 10:23

Možná se někteří raději přejmenovali (po chalupě) :-)
No mrzí mne, že zrovna v tomhle kraji (asi jako jediném) moc nejsem- takže Holtzingery nemám v oku....
K.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Pátrání po rodu Holtziger/Ortcigr, sev. Plzeňsko

Příspěvekod kolsi » sob dub 16, 2016 12:15

Tak já zatím počítám hlavně s variantou, že se přestěhovali do jiných oblastí a až se někdy někomu objeví v rodokmenu, tak třeba narazí i na moje téma :)

Třeba výskyt jedné rodiny na Podbořansku jsem objevil jenom díky tomu, že v teplické matrice bylo úmrtí p.Holcingrové, která odtamtud pocházela. Pak tam byla ještě jedna, ale ta pocházela z Mnichova.
Tato rodina měla pak také velký počet potomků, kteří tam žili ještě i počátkem 20. stol. Bohužel se mi už ale nepodařilo najít souvislost s mojí rodinou, přestože místa výskytu jsou od sebe docela kousek (cca 30 km vzdušnou čarou).
http://digi.ceskearchivy.cz/cs/54363/8/1925/3132/29/0

Kolikrát se pak ptám, jaká je u takovýchto příjmení pravděbodobnost, že jmenovci z různého místa budou blízcí příbuzní.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Pátrání po rodu Holtziger/Ortcigr, sev. Plzeňsko

Příspěvekod Karolina Vernerova » sob dub 16, 2016 13:03

No já na to taky věřím- na praotce rodu (u méně častých příjmení).
Třeba u té mojí židovské větve je obrovská pravděpodobnost, že všichni Metzlové (tátova linie) pochází z oblasti kolem Pelhřimova, z Častrova a Choustníku, tam je pak už jen jedna rodina, ale už se k ní asi nikdy nepřipojíme- prostě nejsou data, která by to spojila (židovské matriky před rokem 1784 nebyly povinné). Praotec Jakub Metzl nar. kolem 1702 v Choustníku je prostě jen virtuální předek. Co já bych dala za gruntovnice a soupisy poddaných....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Pátrání po rodu Holtziger/Ortcigr, sev. Plzeňsko

Příspěvekod kolsi » sob dub 16, 2016 14:07

Občas mi to přijde jak naschvál :D Pro tu rodinu na Podbořansku - Velkostatek Mory jsou digitalizované soupisy poddaných od r.1692 až do r.1834 s téměř roční periodou, takže lze krásně sledovat vývoj rodiny a dokonce i věk osob sedí. Přitom to byl takový zapadákov a pro takové panství jako byly Plasy není dochováno nic. Před r.1800 prý pouze gruntovní knihy, ale v nich ohledně ovčáků (hamelknecht) stejně asi nic nebude. Takže jediný zdroj je SPPV a tam se na Plzeňsku ani v okolí (Manětín, Líšťany) v té době nevyskytuje nikdo.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Pátrání po rodu Holtziger/Ortcigr, sev. Plzeňsko

Příspěvekod Karolina Vernerova » sob dub 16, 2016 14:36

No jo ovčáci.... onehdá tu byl případ, kdy se taky nedali najít- a pak se ukázalo, že žili za Vltavou u Slap a prostě šli po břehu (nahoře na skále nad řekou) a každé dítě se jim narodilo v další vesnici na cestě- mosty nebyli, řeka hluboká....to bylo dobrý.
S těma gruntovnicema a důležitostí a nedůležitostí ovčáků: kdosi tady poznamenal, že vrchní ovčák, obecní ovčák, byli vlastně dost důležití, že to nebyli "skorožebráci"- že si je považovali- i když často nebyli spojeni s nemovitostí.....
Ale jinak je to asi stejné hledání jako židovská větev .-)

Jo, a tady jste byl? Zanechal stopu?
https://sites.google.com/site/mlynarsti ... a-plzensku

a časem, až postoupí digitalizace, mrkněte sem- PP Plzně (taky PPP)
http://aplikace.plzen.eu/archivprihlasky/
(zatím A až En)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Další

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků