Rodokmen - grafická podoba

Než se začnete ptát na tomto fóru, nebo než začnete s genealogií, přečtěte si tyto rady a postřehy, které pro vás sepsal Milan Wölfl.

Rodokmen - grafická podoba

Příspěvekod Milan Wölfl » úte lis 06, 2012 19:56

Každý se dříve nebo později dostane do situace, kdy by si chtěl svou práci shrnout a například darovat někomu z blízkých.
Jenže jak na to? Buďto můžete použít program MyHeritage Family Tree Builder, který rodokmen vytvořit dovede. Nedovede ale všechny osoby v něm pěkně srovnat do tradičního "stromu"...
Anebo se vrhnete do vlastnoruční tvorby, postaru, se všemi přednostmi i nevýhodami.
Pro ty, kteří by si chtěli ušetřit čas s tvorbou grafické podoby stromu zde uveřejňuji svou grafickou podobu tzv. rodového vývodu, tedy pokrevních linií předků po pět generací.
Grafika je přizpůsobena formátu A3. Diagram lze ale vytisknout i ve formátu A2. Po vytištění už jen doplňujete předky a jejich údaje.
V souboru PDF je vektorová kresba, kterou lze libovolně (bez ztrát na kvalitě) tisknout, zmenšeně i zvětšeně.
vzor.jpg
Náhled prázdného diagramu
vzor.jpg (84.37 KiB) Zobrazeno 18471 krát

zaznam.jpg
Náhled vyplňování
zaznam.jpg (150.84 KiB) Zobrazeno 18471 krát

stáhnout soubor PDF (3.80MB), heslo: "rodokmen"
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Rodokmen - grafická podoba

Příspěvekod duros » úte lis 06, 2012 20:51

Tomuto som neporozumel: "Nedovede ale všechny osoby v něm pěkně srovnat do tradičního "stromu"..." Pokial viem, vsetky osoby zvladaju len maloktore programy, aj to je chaos.
Ak ide o rady na zaciatok, tak odporucam viac skompletizovat tuto temu a vybrat niekolko navrhov aj z tejto temy (je tam viac vhodnych adeptov na vystup):
viewtopic.php?f=2&t=1182&start=15
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Re: Rodokmen - grafická podoba

Příspěvekod Milan Wölfl » úte lis 06, 2012 21:00

duros píše:Tomuto som neporozumel: "Nedovede ale všechny osoby v něm pěkně srovnat do tradičního "stromu"..." Pokial viem, vsetky osoby zvladaju len maloktore programy, aj to je chaos.
Ak ide o rady na zaciatok, tak odporucam viac skompletizovat tuto temu a vybrat niekolko navrhov aj z tejto temy (je tam viac vhodnych adeptov na vystup):
viewtopic.php?f=2&t=1182&start=15

Strom v MyHeritage je podivně pozicován, když máte někoho s delším jménem, celá osoba se posune do strany a tím pádem posune i celou větev.
Rady samozřejmě může psát kdokoliv a předpokládám, že začátečník si starší témata projde.
Díky za doplnění odkazu na grafické generátory - také jsem je zkoušel, ale export mi nevyhovoval, tak jsem se před Vánoci pustil do vlastní tvorby :-)
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Rodokmen - grafická podoba

Příspěvekod Rimidalvakiz » sob dub 09, 2016 16:57

Už je to smazaný... (?)

vl.zika
Rimidalvakiz
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob dub 09, 2016 16:36
Oblast pátrání: Benešovsko, Vlašimsko

Re: Rodokmen - grafická podoba

Příspěvekod pdmlynek » pon dub 18, 2016 8:24

Byl jsem mile překvapený jak je dobrý automatický program ne Myheritage, ale samozřejmě že to nestačilo.

Udělal jsem si to na PowerPoint, kde jsem si nasadil velikost stránky maximum. Udělal jsem si 2 stránky, pak je zmenčil na jen jednu stranu, pak to převedl na .pdf, a poslal do tiskárny. Nakonec ten rodokmen byl 2,5 m × 1 m.
pdmlynek
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned dub 10, 2016 2:58
Bydliště: Moorestown, New Jersey, USA


Zpět na Rady do začátku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník