Ústecký kraj :: SOA Litoměřice

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Ústecký kraj :: SOA Litoměřice

Příspěvekod venusev » pon úno 15, 2016 14:49

Sagitarius píše:Začínám mít pocit, že Litoměřický admin/programátor musí být rafinovaný sadista, úchyl, nebo absolutní mimoň. Jako trochu pochopení pro šifrování linků bych ještě měl, i když archiv umožňuje stahování jednotlivých listů i přímé linkování. Třeba chtěl zabránit hromadnému stahování. (i když čert ví proč, a navíc dost marně, viz předchozí příspěvky)
Ale že má pravděpodobně buď nějak divně nastavené, nebo zablokováné kešování, a celá stránka se při sebemenším posunutí načítá znova (ano, včetně toho co už vidíte na vlastním monitoru), většinou dokonce několikrát (předpokládám že v případě, že některá dlaždice se nestihne načíst včas, kolik je to sekund jsem neměřil, hodně málo) to zcela staví na hlavu smysl toho dělení na dlaždice, které se dělá pro minimalizaci přenášených dat. Tady mi to přijde jako by spíš chtěl dosáhnout přesného opaku. :-( Ne že by to v dnešní době rychlých linek kapacitní problém, ale neustálé rozostřování/zaostřování, poskakování obrazu, náhodné zvětšování/zmenšování mi nedělá moc dobře na oči. (nově zvolená bílá barva pozadí také moc ne, ale to může být individuální)

Ještě mě napadlo, jestli to není jen na mém prohlížeči. Používám Chrome. Pokud to má nějak optimalizované jen pro IE, asi mám smůlu, ten na svém počítači nemám. :-(
Jdu otestovat ten váš stahovák, dokud to nezablokují. :-)


Tak já používám FF a to neustále doostřování a posunování textu mi dělá stejné potíže jako Vám. Kromě toho ta bílá mi také vadí, stejně to má i AHMP.
Venuše (i v křestním listu)
Uživatelský avatar
venusev
 
Příspěvky: 539
Registrován: čtv lis 26, 2009 21:24
Bydliště: CHOMUTOV
Oblast pátrání: Kladno, Slaný, Mělník
jižní Čechy - Strakonicko

Re: Ústecký kraj :: SOA Litoměřice

Příspěvekod Sagitarius » pon úno 15, 2016 15:14

Takže v tom nejsem sám. Už jsem se bál že chyba je mezi židlí a klávesnicí. :-)

Každopádně už jsem se trochu uklidnil na práci offline. Teď už jen přemýšlím, jestli má smysl měnit všech pár set uložených linků, jestli systém opět nezmění dřív než to dokončím. ;-)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Ústecký kraj :: SOA Litoměřice

Příspěvekod Sagitarius » pon úno 15, 2016 16:07

Hm, vida. Že by i autor sezdal, že ta nová verze ještě není to pravé ořechové? Teď zrovna mi začala fungovat i stará verze jejich stránek, včetně linků.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Ústecký kraj :: SOA Litoměřice

Příspěvekod carlos » pon úno 15, 2016 17:23

Linky jsem dávno pro jejich nespolehlivost opustil. Protože mám z Litoměřic za ta léta staženo zatím vše co potřebuji (zatím 312 matrik), píši si do poznámek číslo matriky/číslo obrázku/číslo folia ze svého adresáře.
Uživatelský avatar
carlos
 
Příspěvky: 833
Registrován: čtv kvě 10, 2007 15:39
Oblast pátrání: Liberecko, Semilsko
http://www.genealogieglaser.euweb.cz/index.html
http://vlach.webz.cz
http://zds-rochlice.webz.cz/
R1b - R-Y19469 - R-F2610
https://www.yfull.com/tree/R-Y19469/
https://www.yfull.com/mtree/H3p/

Re: Ústecký kraj :: SOA Litoměřice

Příspěvekod royt » úte úno 16, 2016 8:37

Nyní mně šla otevřít stará verze, velký rozdíl s novou.Nechápu jak někdo spouští něco horšího.
royt
 
Příspěvky: 787
Registrován: sob kvě 12, 2012 13:08
Bydliště: Neratovice
Oblast pátrání: Sedlčansko,Boleslavsko,Podřipsko,

Re: Ústecký kraj :: SOA Litoměřice

Příspěvekod Sagitarius » úte úno 16, 2016 13:56

carlos píše:Linky jsem dávno pro jejich nespolehlivost opustil. Protože mám z Litoměřic za ta léta staženo zatím vše co potřebuji (zatím 312 matrik), píši si do poznámek číslo matriky/číslo obrázku/číslo folia ze svého adresáře.


Tak popis ukládám také, ale je to občas pohodlnější na jeden klik si zobrazit konkrétní stránku.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Ústecký kraj :: SOA Litoměřice

Příspěvekod venusev » pát úno 19, 2016 10:08

:roll: A neporadil by mi někdo, jak se zbavím toho ukládání hledání v tom vyhledávacím formuláři, bez toho abych musela čistit historii prohlížeče? :-/ Nemůžu se toho zbavit a když chci přeskočit z matrik na sčítací operáty, tak buď musím vymazat historii prohlížení nebo si najít ten přímý odkaz, co sem dávala Monika.
Venuše (i v křestním listu)
Uživatelský avatar
venusev
 
Příspěvky: 539
Registrován: čtv lis 26, 2009 21:24
Bydliště: CHOMUTOV
Oblast pátrání: Kladno, Slaný, Mělník
jižní Čechy - Strakonicko

Re: Ústecký kraj :: SOA Litoměřice

Příspěvekod Sagitarius » stř dub 13, 2016 15:35

Netušíte někdo, jestli v Litoměřicích plánují zdigitalizovat druhopisy z obcí, k nimž nejsou originály? Mám jednu větev od Chomutova, a narození pro r. 1825 matrika není. :-(
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Ústecký kraj :: SOA Litoměřice

Příspěvekod Sagitarius » úte kvě 03, 2016 13:13

Nějak to tu usnulo. Snaha o automatizované stahování byla vzdaná? Fakt by se to občas hodilo, z neustálého poskakování a rozostřování stránek už mě často bolí dost oči, zlatá stará verze. :-(
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Ústecký kraj :: SOA Litoměřice

Příspěvekod kolsi » úte kvě 03, 2016 17:50

Sagitarius píše:Nějak to tu usnulo. Snaha o automatizované stahování byla vzdaná? Fakt by se to občas hodilo, z neustálého poskakování a rozostřování stránek už mě často bolí dost oči, zlatá stará verze. :-(


Zatím posílám pouze soukromně. Nechce se mi to zveřejňovat, protože stahování pořád funguje a poslední dobou nemám moc času, abych to v případě nefunkčnosti předělával.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Ústecký kraj :: SOA Litoměřice

Příspěvekod venusev » čtv kvě 05, 2016 12:04

Monika píše:Napadlo mě, jestli za to poskakování a rozostřování opravdu může litoměřické vademecum. Ono mi to totiž začalo poskakovat a rozostřovat se i v ebadatelně SOA Praha a ta používá úplně jiné programové vybavení.
Začalo to po jedné z nedávných aktualizací Firefoxu, takže si spíš myslím, že za to může prohlížeč. Nevím, třeba nějak jinak pracuje s jQuery?


Mě se rozostřuje i v Exploreru :-/
Venuše (i v křestním listu)
Uživatelský avatar
venusev
 
Příspěvky: 539
Registrován: čtv lis 26, 2009 21:24
Bydliště: CHOMUTOV
Oblast pátrání: Kladno, Slaný, Mělník
jižní Čechy - Strakonicko

Re: Ústecký kraj :: SOA Litoměřice

Příspěvekod Sagitarius » čtv kvě 05, 2016 13:46

venusev píše:
Monika píše:Napadlo mě, jestli za to poskakování a rozostřování opravdu může litoměřické vademecum. Ono mi to totiž začalo poskakovat a rozostřovat se i v ebadatelně SOA Praha a ta používá úplně jiné programové vybavení.
Začalo to po jedné z nedávných aktualizací Firefoxu, takže si spíš myslím, že za to může prohlížeč. Nevím, třeba nějak jinak pracuje s jQuery?


Mě se rozostřuje i v Exploreru :-/


Myslím že jsem to psal už na začátku, mě to skáče i v Chrome a obstarožní Opeře.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Ústecký kraj :: SOA Litoměřice

Příspěvekod kolsi » pon kvě 09, 2016 18:42

Nemá někdo zkušenosti, že by se v SOA Litoměřice nacházely soupisy poddaných? Konkrétně mi jde o panství Chlumec... na webu mají informaci, že digitalizace soupisů byla zahájena už v r.2014, ale než jim napíšu, tak jestli s nimi už o tom někdo nekomunikoval :?:
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Ústecký kraj :: SOA Litoměřice

Příspěvekod Sagitarius » pon srp 15, 2016 11:00

Hm, že by se blýskalo na lepší časy? Na FB stránce Zámrsku píšou, že SOA Litoměřice hledají od 1.9. nového správce IT :-)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Ústecký kraj :: SOA Litoměřice

Příspěvekod hanucha » úte pro 06, 2016 21:54

Zdravím, dostala jsem se momentálně do Litoměřického archivu, obvykle se pohybuju v Zámrsku a Třeboni, a nedokážu se vůbec zorientovat :-(
Celkem to jede, ale nedaří se mi rozšifrovat index a přiřadit ho k matrice.. Jde o index sig. L41/A • I-N, I-O, I-Z • 1800 - 1850 - Hodkovice nad Mohelkou. Hledám narození Josefa Burdy, podle čísla domu jsem ho v matrice nenašla, i když jsem ji prošla celou.
Tady v indexu je Josefů Burdů dost, ale já nevím, co znamenají ty písmena Aa, Bb, Cc... poradíte někdo? K jaké matrice se to vztahuje?
http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... an=3#scan4 - tady na té stránce po číslo 68 jde o index k matrice Narozených 1800-1820 pro Hodkovice, ale na těch následujících stranách jsem se k ničemu nedopátrala :-( - tam to pro ty Hodkovice nesedí..
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků