Lexikon nedotknutelných - kniha je už vrácena

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

Re: Lexikon nedotknutelných

Příspěvekod Paca » čtv led 07, 2016 10:46

Dobrý den.Chtěl bych se zeptat,zdali neni v lexikonu zmínka o biřičích Studených z jižních Čech.Děkuji za odpověď .
Uživatelský avatar
Paca
 
Příspěvky: 189
Registrován: čtv říj 21, 2010 18:07
Bydliště: Kutná Hora
Oblast pátrání: Kolínsko,Jičínsko,Třeboňsko

Re: Lexikon nedotknutelných

Příspěvekod Tomsa » sob led 09, 2016 21:00

Dobrý den, mohu požádat také Kollingery (především ty z Příbrami).
A pokud by tam byla nějaká zmínka o Pohanech (ti asi nebyly sníženým rodem, ale přiženili se mi ke Kollingerům).
Velice děkuji za info.
Uživatelský avatar
Tomsa
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon črc 31, 2006 17:10
Bydliště: CZ, Nučice

Re: Lexikon nedotknutelných

Příspěvekod pazve » pon led 11, 2016 14:55

zdravím,
o rodu Kollingerů je tady zmínka - zítra to vyfotím a pošlu.
Pavel
pazve
 
Příspěvky: 167
Registrován: pon srp 20, 2012 7:36
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Luže, Střemošice, Radhošť, Horní Jelení, Holohlavy, Hradec Králové, Čibuz, Barchov, Rybná n. Zdobnicí, Ktová, Poniklá, Praha a okolí, Nedanice a okolí, Sebranice a okolí

Re: Lexikon nedotknutelných

Příspěvekod tomanka » stř led 13, 2016 11:16

Dobrý den. Mohu se zeptat jestli je v knize zmínka o katovi Johanidesovi-Johanedisovi z Ústí nad Orlicí? Děkuji
tomanka
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř led 13, 2016 11:09
Oblast pátrání: Nový Hrádek,Ústí nad Orlicí,Trutnov,Brandýs nad Labem

Re: Lexikon nedotknutelných

Příspěvekod pazve » stř led 13, 2016 21:08

Johanides se tam vyskytuje, pošlete mi mail a já to pošlu. Jsou dokonce spřízněni s mým rodem.
Pavel
pazve
 
Příspěvky: 167
Registrován: pon srp 20, 2012 7:36
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Luže, Střemošice, Radhošť, Horní Jelení, Holohlavy, Hradec Králové, Čibuz, Barchov, Rybná n. Zdobnicí, Ktová, Poniklá, Praha a okolí, Nedanice a okolí, Sebranice a okolí

Re: Lexikon nedotknutelných

Příspěvekod tomanka » stř led 13, 2016 22:39

Děkuji. Zpráva zaslána. Hanka
tomanka
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř led 13, 2016 11:09
Oblast pátrání: Nový Hrádek,Ústí nad Orlicí,Trutnov,Brandýs nad Labem

Re: Lexikon nedotknutelných

Příspěvekod pazve » čtv led 14, 2016 20:22

poslal jsem mail.
Pavel
pazve
 
Příspěvky: 167
Registrován: pon srp 20, 2012 7:36
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Luže, Střemošice, Radhošť, Horní Jelení, Holohlavy, Hradec Králové, Čibuz, Barchov, Rybná n. Zdobnicí, Ktová, Poniklá, Praha a okolí, Nedanice a okolí, Sebranice a okolí

Re: Lexikon nedotknutelných

Příspěvekod Jojin » ned led 08, 2017 22:42

pazve píše:opět mám k dispozici Lexikon nedotknutelných - asi na měsíc, takže jestli někdo z Vás potřebuje nějaké informace, rád je poskytnu.
Pavel

Rád bych využil Vaší nabídky vyhledání příslušníků rodů tzv. snížených. Jedná se o rod Altů ze Skutče kde působili jako pohodní, soudní zřízenci a kati. První zmínky jsem nalezl v roce 1776 kdy se Antonín Alt pohodný ve Skutči oženil s Annou Habalovou. Uveden je jako syn Antonína Alta pohodného, bohužel bez dalších podrobností o původu. Bylo by možno nahlédnout do zmiňované publikace a pokusit se najít odkud tento rod do Skutče přišel případně kde jeho další větve působily?
Petr Heyduk
Jojin
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned zář 19, 2010 15:07
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Oblast pátrání: Praha a Středočeský kraj, Královohradecký kraj - Nechanicko, Moravskoslezský kraj - Štramberk a okolí

Re: Lexikon nedotknutelných

Příspěvekod Sagitarius » pon led 09, 2017 11:45

Jojin píše:
pazve píše:opět mám k dispozici Lexikon nedotknutelných - asi na měsíc, takže jestli někdo z Vás potřebuje nějaké informace, rád je poskytnu.
Pavel

Rád bych využil Vaší nabídky vyhledání příslušníků rodů tzv. snížených. Jedná se o rod Altů ze Skutče kde působili jako pohodní, soudní zřízenci a kati. První zmínky jsem nalezl v roce 1776 kdy se Antonín Alt pohodný ve Skutči oženil s Annou Habalovou. Uveden je jako syn Antonína Alta pohodného, bohužel bez dalších podrobností o původu. Bylo by možno nahlédnout do zmiňované publikace a pokusit se najít odkud tento rod do Skutče přišel případně kde jeho další větve působily?
Petr Heyduk


Viz klub rody snížené. Antonín Alt ze Skutče se narodil v Havlíčkově (tehdy Německém) Brodě, ale jeho otec (také Antonín, kat) přišel z nějakého zatím neidentifikovaného Starého města. Takže trochu rozšiřuji váš dotaz, jestli v lexikonu není původ tohoto staršího Antonína (a jeho otce Kristiana právního posla)?
S díky Sagitarius
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Předchozí

Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků