Příjmení Plechatý

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Příjmení Plechatý

Příspěvekod krasan » úte dub 22, 2014 13:29

Dobrý den,
mám své předky:
Květoslava Plechatého *1913 (Nezvěstice), který se oženil s Růženou roz. Zítkovou *1917(Šťáhlavice)
Květoslav měl rodiče Josefa Plechatého - pravděpodobně z Kostelce, který měl za ženu Marii roz. Černou.
Bohužel se mi nedaří odhalit, odkud moji praprarodiče opravdu pocházeli a data narození a úmrtí taktéž neznám.
Předem děkuji za jakoukoliv pomoc.

Radek Plechatý
Sokolov
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: Příjmení Plechatý

Příspěvekod evzen kryner » pon lis 30, 2015 14:14

pane Plechatý o Plechatých bohužel nevim moji předci jsou z Plzence č.43 jan kunciter Václav kunciter kunzendörfer Matouš kunzendörfer aMatias ten se narodil v jinem dome ale také v PlzenciMatias je synem Joanese kunzendörfera a toho hledám já vím kdy se v plzenci ženil r.1742 ale nevím kdo byl jeho otec a kde se Joanes narodil nevíte náhodou? muj prapradědeček jan měl sestru Barboru a ta si vzala 9.9.1876 Vojtěcha Zítka Jan i Barbora byly vlastní sourozenci takže i my jsme příbuzní přes Václava .Marie Přibylova Libochovice
evzen kryner
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned lis 29, 2015 18:10

Re: Příjmení Plechatý

Příspěvekod evzen kryner » úte pro 29, 2015 19:05

Pane Plechatý ,našla jsem náhodně příjmení Plechatý v matrice St. Plzenec č.23 na str.31 a66 . Je tam dům č.15 u Plechatých.Doufám, že Vám to pomůže ve Vašem pátrání. s pozdravem Přibylová Marie
evzen kryner
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned lis 29, 2015 18:10

Re: Příjmení Plechatý

Příspěvekod Jardex » pát led 01, 2016 19:02

Plechatých mám v rodokmenu celkem hodně. Původně z Kralovic (od cca 1649), pak z Nebřezin, Kaznějova, Plzně, Kočína atd. Možná se někde protneme :-) a pomůžeme si navzájem. Jarda
Jardex
 
Příspěvky: 30
Registrován: pát led 01, 2016 18:22
Oblast pátrání: Kutná Hora, Bílé Podolí, Přelouč, Kaznějovsko, Plzeň, Dačice, Vídeň, Volyň, Argentina

Re: Příjmení Plechatý

Příspěvekod evzen kryner » sob led 02, 2016 9:13

Pane Radku Plechatý,v matrice St. Plzenec č.20 na str.20 najdete svatbu FR. Plechatého S pozdravem Marie.
evzen kryner
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned lis 29, 2015 18:10

Re: Příjmení Plechatý

Příspěvekod krasan » úte led 19, 2016 13:28

Děkuji všem zo odpovědi. Paradoxně jsou Plechatí i na straně mé mamky a to z Kralovic, konkrétně třeba Josef Plechatý * 5.3.1709 v Kralovicích.Větev od taťky sahá do okolí Prahy a Berouna(Hostomice)
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: Příjmení Plechatý

Příspěvekod krasan » úte led 19, 2016 13:34

evzen kryner píše:pane Plechatý o Plechatých bohužel nevim moji předci jsou z Plzence č.43 jan kunciter Václav kunciter kunzendörfer Matouš kunzendörfer aMatias ten se narodil v jinem dome ale také v PlzenciMatias je synem Joanese kunzendörfera a toho hledám já vím kdy se v plzenci ženil r.1742 ale nevím kdo byl jeho otec a kde se Joanes narodil nevíte náhodou? muj prapradědeček jan měl sestru Barboru a ta si vzala 9.9.1876 Vojtěcha Zítka Jan i Barbora byly vlastní sourozenci takže i my jsme příbuzní přes Václava .Marie Přibylova Libochovice

Dobrý den, tak to jsme došli stejně daleko u Kunciterů. Já mám také posledního nalezeného předka Jana Kuncitera a jeho manželku Annu a pak také nevím odkud se v Plzenci vzali.
Je skvělé mít v příbuzenstvu také genealožku.
Přeji hezký den
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: Příjmení Plechatý

Příspěvekod Jardex » úte led 19, 2016 15:43

Zdravím, tak toho Josefa Plechatého nar. 5.3.1709 ( manželka Kateřina ) mám v rodokmenu také. Jeho otec Václav Plechatý ( syn Václava a Zuzany ), košíkář z Kralovic a jeho manželka Polexina Marešová jsou tedy zřejmě naši společní předkové :-).
Jardex
 
Příspěvky: 30
Registrován: pát led 01, 2016 18:22
Oblast pátrání: Kutná Hora, Bílé Podolí, Přelouč, Kaznějovsko, Plzeň, Dačice, Vídeň, Volyň, Argentina

Re: Příjmení Plechatý

Příspěvekod evzen kryner » čtv led 21, 2016 9:32

Panu Radkovi Plechatému: Tak jsem snad konečně našla toho pravého Jana Kurtzenderfera .Narodil se Petrovi a Lidmille Pražákové z Plzence v r. 1705v Plzenci .Poprvé se ženil v r.1729 v Plzenci s Annou Moláčkovou a podruhé v r.1742 s Annou Alblovou.Matěje, našeho předka měl s první ženou .Matěj se ženil v r.1758 se Zuzanou Baslovou. Petr se oženil v r.1688 s Lidmillou.Dle záznamu v matrice byl Petr synem Matěje ze Štáhlav ale je tam připsáno .že je příchozí ze vsi Nejřana ,asi dnešní Nýřany.Jan zemřel v r.1783.ale připsaný věk se neshoduje s jeho narozením,jako skoro ve všech starých matrikách .Jiný Jan a Anna tam v té době nezemřeli.Dále do minulosti se u Kunciterů nedostanem.Spozdravem Marie.
evzen kryner
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned lis 29, 2015 18:10

Re: Příjmení Plechatý

Příspěvekod evzen kryner » sob led 23, 2016 9:14

Pane Plechatý ,dobrý den.Ještě něco ke Kunciterům.Chybička se mi vloudila. Matěj ,otec Petra není ze Štáhlav ,nýbrž jen z té vsi Nejřana nebo Nejřina .Jestli to dobře čtu.A Moláčková bude Muláčková. Ještě mně zajímá ve Vašem rodokmenu příjmení Šimice .Můj vnuk se jmenuje také Šimice .Hledám jeho předky a došla jsem zatím do Babiny k Bernardu Šimicemu ,který se tam přiženil v r.1819.Bral si Rozálii Rumdik nebo Rumlik.Jeho otec Gregor nebo Georg ,se ženil jako vdovec v Plasech r.1776 s Katarinou Stržkovou z Hromnice.Ale zatím nemohu najít ,ani jednoho kde se narodili.Je docela možné ,že byli s tím Vaším Šimicem také příbuzní.V okolí Plas jich nacházím hafo. Jen ty moje ne a ne najít. S pozdravem marie.
evzen kryner
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned lis 29, 2015 18:10

Re: Příjmení Plechatý

Příspěvekod Dia_linn » sob led 23, 2016 13:52

Dobrý den,
jen se tak trochu vmísím - tou vsí "Nejřana nebo Nejřina" jsou jistě myšleny "Nýřany", nebo jak tady na Plzeňsku říkáme, "Nejřany".
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí

Re: Příjmení Plechatý

Příspěvekod krasan » pon říj 24, 2016 19:25

evzen kryner píše:Pane Plechatý ,dobrý den.Ještě něco ke Kunciterům.Chybička se mi vloudila. Matěj ,otec Petra není ze Štáhlav ,nýbrž jen z té vsi Nejřana nebo Nejřina .Jestli to dobře čtu.A Moláčková bude Muláčková. Ještě mně zajímá ve Vašem rodokmenu příjmení Šimice .Můj vnuk se jmenuje také Šimice .Hledám jeho předky a došla jsem zatím do Babiny k Bernardu Šimicemu ,který se tam přiženil v r.1819.Bral si Rozálii Rumdik nebo Rumlik.Jeho otec Gregor nebo Georg ,se ženil jako vdovec v Plasech r.1776 s Katarinou Stržkovou z Hromnice.Ale zatím nemohu najít ,ani jednoho kde se narodili.Je docela možné ,že byli s tím Vaším Šimicem také příbuzní.V okolí Plas jich nacházím hafo. Jen ty moje ne a ne najít. S pozdravem marie.

Dobrý den, já se moc omlouvám, že odepisuji až teď, nějak mi nepřišla avizace na vaše odpovědi.
Já mám Šimice z Nadryb, ale bohužel hodně dávno
Karel Šimice(Karel) narozen 1625 v Nadryby, zemřel 6.12.1689 v Nadryby a byl krčmář a sedlák na gruntě Šimicovském neb Karlovském -Nadryby
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: Příjmení Plechatý

Příspěvekod krasan » čtv lis 17, 2016 16:12

evzen kryner píše:Panu Radkovi Plechatému: Tak jsem snad konečně našla toho pravého Jana Kurtzenderfera .Narodil se Petrovi a Lidmille Pražákové z Plzence v r. 1705v Plzenci .Poprvé se ženil v r.1729 v Plzenci s Annou Moláčkovou a podruhé v r.1742 s Annou Alblovou.Matěje, našeho předka měl s první ženou .Matěj se ženil v r.1758 se Zuzanou Baslovou. Petr se oženil v r.1688 s Lidmillou.Dle záznamu v matrice byl Petr synem Matěje ze Štáhlav ale je tam připsáno .že je příchozí ze vsi Nejřana ,asi dnešní Nýřany.Jan zemřel v r.1783.ale připsaný věk se neshoduje s jeho narozením,jako skoro ve všech starých matrikách .Jiný Jan a Anna tam v té době nezemřeli.Dále do minulosti se u Kunciterů nedostanem.Spozdravem Marie.

Děkuji za zprávu. Pozdě odpovídám, ale přece :-(
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: Příjmení Plechatý

Příspěvekod Václav » úte lis 22, 2016 22:34

Zdravím.
Při hledání mých předků mi padlo "voko" na zápis s příjmením Plechatý viz tento odkaz, levá strana asi uprostřed:
https://digi.ceskearchivy.cz/DA?doctree ... 1&page=118
Třeba se Vám to bude hodit. :-)
Hájek.
Václav
 
Příspěvky: 174
Registrován: ned srp 20, 2006 8:51
Bydliště: Praha

Re: Příjmení Plechatý

Příspěvekod evzen kryner » úte pro 20, 2016 9:42

Dobrý den pane Plechatý,děkuji za Vaši zprávu oŚimicových.Já jsem se zatím u těch mých nedostala dál než do r.1776.
Pokročila jsem ale u Kunciterů.Petr se narodil v Nečtinách v r.1657 otci Matzovi.Povedlo se mi konečně správně přečíst tu ves Nejřina.
Byla to Nejčina,dnešní Nečtiny.Kde se tam vzali,to nevím.Domnívám se že,tam přišli po skončení 30 leté války z Bavor.
Příjmení Kurtzenderfer nacházím v Bavorských matrikách už od roku1629.Takže naše kořeny budou asi i tam.
S pozdravem a s přáním krásně prožitých svátků Vánočních a Nového roku
Marie.
evzen kryner
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned lis 29, 2015 18:10

Další

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků