Vyhledám Berní rula Podbrdský k.+Soupis poddaných Berounsko

Tuto sekci jsem založil dle nápadu člena jtks. Zde můžete hledat a nabídnout pomoc při hledání v knihách, které máte doma nebo ke kterým máte přístup.

Vyhledám Berní rula Podbrdský k.+Soupis poddaných Berounsko

Příspěvekod Dia_linn » pát úno 08, 2013 23:01

Nabízím vyhledání v:

Berní rule - Podbrdský kraj
Soupis poddaných podle víry 1651 - Berounsko
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí

Re: Vyhledám Berní rula Podbrdský k.+Soupis poddaných Beroun

Příspěvekod krasan » stř lis 18, 2015 11:03

Dobrý den, prosím o toto příjmení zhruba okolo roku 1710. Někde se mi ztratil Martin Plechatý - kovář v Hostomicích, který se do Hostomic odněkud přistěhoval, ale netuším odkud a právě kolem roku 1710 se měl narodit.
Předem moc děkuji.
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: Vyhledám Berní rula Podbrdský k.+Soupis poddaných Beroun

Příspěvekod Dia_linn » pát lis 20, 2015 13:52

Dobrý den,

Soupis poddaných podle víry - Berounsko nemá jmenný rejstřík, nicméně projíždím celou knihu.
Příjmení Plechatý jsem našla v těchto případech (berte ovšem v potaz, že jde o záznamy z roku 1651, což je od roku 1710 dost vzáleno, navíc mnoho obyvatel v tomto soupisu zmíněných tehdy ani nemělo příjmení. Jde tedy pro Vás spíše o inspiraci, kde hledat):

1) Na rychtě hraštické - na Kozích horách: Martin Plechatej (50 let) a manželka Kateřina (49 let)
2) ves Levín: Jíra Plechatý (sedlák, 40 let), žena jeho Dorota (30 let), dcera Hedvika (24 let)

Tak snad Vám to nějak pomůže :-)
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí

Re: Vyhledám Berní rula Podbrdský k.+Soupis poddaných Beroun

Příspěvekod pazve » sob lis 21, 2015 18:09

zdravím,
prosím podívat se na jméno Jonáš v Chýňavě.
Děkuji Pavel
pazve
 
Příspěvky: 167
Registrován: pon srp 20, 2012 7:36
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Luže, Střemošice, Radhošť, Horní Jelení, Holohlavy, Hradec Králové, Čibuz, Barchov, Rybná n. Zdobnicí, Ktová, Poniklá, Praha a okolí, Nedanice a okolí, Sebranice a okolí

Re: Vyhledám Berní rula Podbrdský k.+Soupis poddaných Beroun

Příspěvekod Dia_linn » sob lis 21, 2015 21:49

Dobrý den,

musím Vás zklamat - podle mapy k soupisu přiložené již Chýňava nepatřila do Berounského kraje :-(
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí

Re: Vyhledám Berní rula Podbrdský k.+Soupis poddaných Beroun

Příspěvekod krasan » pon pro 21, 2015 18:40

Dia_linn píše:Dobrý den,

Soupis poddaných podle víry - Berounsko nemá jmenný rejstřík, nicméně projíždím celou knihu.
Příjmení Plechatý jsem našla v těchto případech (berte ovšem v potaz, že jde o záznamy z roku 1651, což je od roku 1710 dost vzáleno, navíc mnoho obyvatel v tomto soupisu zmíněných tehdy ani nemělo příjmení. Jde tedy pro Vás spíše o inspiraci, kde hledat):

1) Na rychtě hraštické - na Kozích horách: Martin Plechatej (50 let) a manželka Kateřina (49 let)
2) ves Levín: Jíra Plechatý (sedlák, 40 let), žena jeho Dorota (30 let), dcera Hedvika (24 let)

Tak snad Vám to nějak pomůže :-)


Moc děkuji za tip a přeji hezké svátky
Radek
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: Vyhledám Berní rula Podbrdský k.+Soupis poddaných Beroun

Příspěvekod janamic » pon kvě 08, 2017 9:04

Prosím o vypsání vesnic, které náležely k panství Svatý Jan pod Skalou
Děkuji
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Vyhledám Berní rula Podbrdský k.+Soupis poddaných Beroun

Příspěvekod pentagun » pon kvě 08, 2017 9:27

Svatý Jan po Skalou, Bubovice, Sedlec, Kozolupy, Hostim, Křeničná, Bojanovice, Štěchovice, Hvozdnice, Březová, Davle + panský mlýn v Hostomicích.
TY Tomáš
Uživatelský avatar
pentagun
 
Příspěvky: 350
Registrován: úte dub 01, 2014 8:04
Bydliště: Mořinka
Oblast pátrání: okres: Benešov, Beroun, Hořovice, Chrudim, Karlovy Vary, Most, Písek, Plzeň-jih, Praha, Praha-západ, Příbram, Rokycany, Ústí nad Orlicí, Vídeň

Re: Vyhledám Berní rula Podbrdský k.+Soupis poddaných Beroun

Příspěvekod janamic » pon kvě 08, 2017 11:42

pentagun píše:Svatý Jan po Skalou, Bubovice, Sedlec, Kozolupy, Hostim, Křeničná, Bojanovice, Štěchovice, Hvozdnice, Březová, Davle + panský mlýn v Hostomicích.

Děkuji moc, ta Křeničná je pro mne novinka, jdu ji prohledat J.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Vyhledám Berní rula Podbrdský k.+Soupis poddaných Beroun

Příspěvekod tjelk » pon čer 11, 2018 8:45

Dobrý den, někde se mi ztratil cestou okolo půlky 18.století narozený Mathias Sklenář ( nar. 1754 asi, dle MyHeritage) a pak nemohu najít jeho otce Daniela Sklenáře. Skončil jsem u sňatku Mathiase a Veroniky roku 1779, bohužel poté narození Mathiase ani jeho otce nemohu najít. Z průzkumu rodu Sklenářů, které se kolem Berouna hojně objevují jsem vypátral od jiných uživatelů MyHeritage, že nejstarší je z Líšně (Jan 1590), mezi tím jsem viděl něověřeně Bavoryni a poté už je většina s Chodouně. Bohužel jsem se zasekl, tak hledám všemožné zdroje. Ikdyž nemá Soupis poddaných na Berounsku rejstřík, dokázal byste pomoci?

Děkuji
tjelk
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř bře 14, 2018 10:36

Re: Vyhledám Berní rula Podbrdský k.+Soupis poddaných Beroun

Příspěvekod Dia_linn » pon čer 11, 2018 9:11

Dobrý den,

prohlédla jsem v Soupisu poddaných podle víry z roku 1651 panství Točník. V Bavoryni se tehdy vyskytoval Václav Sklenář (22 let, kat.) a jeho žena Dorota (17 let). V panstvích Žebrák a Liteň se nikdo s příjmením Sklenář neuvádí.

S přáním štěstí při hledání
Markéta
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí

Re: Vyhledám Berní rula Podbrdský k.+Soupis poddaných Beroun

Příspěvekod Kuba » úte čer 02, 2020 9:43

Dobrý den,

jsou v Berní rule nebo Soupisu poddaných nějaké informace o Jakubovi nebo Janovi Eberovi z Bubovic a jeho manželce Alžbětě?
Kuba
 
Příspěvky: 148
Registrován: úte zář 01, 2009 17:18


Zpět na Knihovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků