Nejen jižní Čechy - víc než 22 500 osob v databázi

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Jižní Čechy

Příspěvekod namor » čtv bře 19, 2015 19:19

-
-
Databáze doplněna a přesunuta z http://www.namor.ic.cz na web http://2namor.sweb.cz/

Počet osob: 15417 (1230 naživu)
Počet mužů: 7995 (632 naživu)
Počet žen: 7422 (598 naživu)

Počet generací: 16

Stav k 17.3.2015
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

Re: Jižní Čechy

Příspěvekod Rostja » čtv kvě 21, 2015 15:41

Dobrý den, velmi by mě zajímali z Vašeho seznamu Stocker Jan a Stockerová Anna Tereza. Vzhledem k tomu, že těchto příjmení je u nás málo, jsou všichni Stockerové z jižních Čech mí přímí předkové nebo alespoň příbuzní mých předků. Od r. 1720 jsou v okolí Dačic a Telče, před tím od roku 1639 do r 1712 byli v Třeboni (mezitím zatím neznámo kde) Do Třeboně přišli pravděpodobně z Českokrumlovska. Předem díky.
Rostja
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned bře 15, 2015 17:53
Oblast pátrání: Volfířov, Dačice, Třeboň, Želetava, Telč, Horní Dubenky, Jihlávka, Zahrádky, Domašín

Re: Jižní Čechy - nejen Českobudějovicko, Českokrumlovsko ..

Příspěvekod evab » sob kvě 30, 2015 11:32

Dobrý den,
jedna větev mých předků pochází z Dobšic a okolí. Ve vašem seznamu jsem našla svého přímého předka Víta Marka (1744) a také by mě zajímala rodina Nedorostů. Zatím to nemám ještě moc propátraný, pracuju na téhle větvi teprve krátce. Díky za seznam!

Eva
evab
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv pro 26, 2013 22:51

Re: Jižní Čechy - nejen Českobudějovicko, Českokrumlovsko ..

Příspěvekod namor » ned říj 11, 2015 19:57

Databáze doplněna

Statistika rodokmenu - Horáků, Janásů, Tomešů, Berušků a rodů s nimi příbuzných

Počet osob: 16626 (1256 naživu)
Počet mužů: 8629 (648 naživu)
Počet žen: 7997 (608 naživu)

Počet generací: 16

stav k 10.10.2015
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

Re: Jižní Čechy - nejen Českobudějovicko, Českokrumlovsko ..

Příspěvekod brendamonique » stř pro 23, 2015 17:11

Dobrý den, zajímaly by mne 4 lidé uvedení na vašich stránkách - jsem jihočeška a mám rodinu Studených obsáhle ve svém rodokmenu.
Zajímala by mne více - odkud pocházel/a a datum nar. či úmrtí ?

Studená Anna
Studená Kateřina
Studená Marie
Studený v.Suk Matouš

děkuji za informace - buďto zde nebo na emailu- weakness@seznam.cz
Uživatelský avatar
brendamonique
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv říj 15, 2015 18:50
Bydliště: Kardašova Řečice (Jindřichohradecko)
Oblast pátrání: Studení (Kardašova Řečice, Stráž nad Nežárkou, Soběslav), Malinovských (Kutná Hora, Kaňk), Novotní ze Pleší, Šifferovi/Schifferovi (Třebovle, Cerhenice, Kouřim), Bradovi (Panské Dubenky, Horní Vilímeč)

Re: Nejen jižní Čechy - víc než 18 000 osob v databázi

Příspěvekod namor » stř kvě 11, 2016 12:53

Databáze doplněna

Statistika rodokmenu - Horáků, Janásů, Tomešů, Berušků a rodů s nimi příbuzných

Počet osob: 18243 (1294 naživu)
Počet mužů: 9451 (665 naživu)
Počet žen: 8792 (629 naživu)


Počet generací: 16

stav k 11.5.2016
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

Re: Nejen jižní Čechy - víc než 18 000 osob v databázi

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř kvě 11, 2016 13:02

Namore, napsal byste mi, prosím, odkud máte Sýkorovi? Ti moji jsou mezi Vimperkem a Blatnou.....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Nejen jižní Čechy - víc než 18 000 osob v databázi

Příspěvekod namor » stř kvě 11, 2016 13:41

Je to více samostatných rodů, z Bezděkova pod Třemšínem, z Borovnice u Č.B. a Jarova- fara Prádlo
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

Re: Nejen jižní Čechy - víc než 18 000 osob v databázi

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř kvě 11, 2016 14:17

Tak to jinde jsme, to je jiná vesnice.
:-) díky.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Nejen jižní Čechy - víc než 18 000 osob v databázi

Příspěvekod janamic » sob kvě 14, 2016 17:16

Namore, prosím, bylo by možné sem dát vždy jen přírůstky - nová jména? Naše lokality někde sousedí, někde se shodujeme. Jednou už jsem celou databázi porovnala, ale u takového počtu osob se mi to nechce celé opakovat.
Děkuji
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Nejen jižní Čechy - víc než 18 000 osob v databázi

Příspěvekod ladin » sob kvě 14, 2016 22:41

Dobrý den, připrohlížení Vašeho příspěvku upoutala mou pozornost shoda několika příjmení a míst, které mají vzájemnou spojitost s osobami v mém rodokmenu. Jde o přijmení Musil František a Musilová Kateřina, dle Vašeho seznamu míst, snad pocházejicí z Kardašovy Řečice a rovněž i příjmení Vohnoutek Jakub a Rosalie , z Podědrážek se prolínají i mým rodokmenem. U rodu Paleček jde zřejmě o shodu náhod. Přiženil se do této rodiny Josef, syn Františka a Kateřiny Musilovi. S pozdravem Ladin
ladin
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř zář 12, 2012 15:02

Re: Nejen jižní Čechy - víc než 18 000 osob v databázi

Příspěvekod namor » pon kvě 16, 2016 21:52

janamic píše:Namore, prosím, bylo by možné sem dát vždy jen přírůstky - nová jména? Naše lokality někde sousedí, někde se shodujeme. Jednou už jsem celou databázi porovnala, ale u takového počtu osob se mi to nechce celé opakovat.
Děkuji

Dobrý den, teoreticky by to určitě bylo možné, prakticky ale jen obtížně. Když porovnáte poslední dvě aktualizace, tak v té databázi přibylo cca 1 500 osob . Někdy jsou to celé rody, jindy se mi do některých podaří doplnit jen pár osob. Po těch sedmi měsících si ale bohužel nepamatuji které to byly. :(
Nevím v kolika rodech se spolu shodujeme, ale určitě bude jednodušší porovnat jen ty konkrétní osoby.
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

Re: Nejen jižní Čechy - víc než 18 000 osob v databázi

Příspěvekod namor » pon kvě 16, 2016 22:15

ladin píše:Dobrý den, připrohlížení Vašeho příspěvku upoutala mou pozornost shoda několika příjmení a míst, které mají vzájemnou spojitost s osobami v mém rodokmenu. Jde o přijmení Musil František a Musilová Kateřina, dle Vašeho seznamu míst, snad pocházejicí z Kardašovy Řečice a rovněž i příjmení Vohnoutek Jakub a Rosalie , z Podědrážek se prolínají i mým rodokmenem. U rodu Paleček jde zřejmě o shodu náhod. Přiženil se do této rodiny Josef, syn Františka a Kateřiny Musilovi. S pozdravem Ladin


Tak bohužel, Musilovi jsou z Kamenného Újezdu - fara Kamenný Újezd, kniha 22, snímek 124; http://digi.ceskearchivy.cz/cs/4644/124

Vohnoutkové jsou opravdu z Ponědraže čp.: 17, Vohnoutková Rozálie, dcera Jakuba, se vdala za Vojtěch Soukupa z Kolenců čp.: 10, syn Vojtěch Soukup - fara Novosedly nad Nežárkou, kniha 7, snímek 135; http://digi.ceskearchivy.cz/cs/6051/134

Palečkové jsou převážně ze starého rodu z Chlumce f.ú. Kamenný Újezd, později Radostice a Stožec, po odsunu nyní München.
Ale je tam i malý záchyt Palečků z Kolenců čp.: 11, viz Milada Marie Šafránková - fara Novosedly nad Nežárkou, kniha 7, snímek 151; http://digi.ceskearchivy.cz/cs/6051/150
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

Re: Nejen jižní Čechy - víc než 18 000 osob v databázi

Příspěvekod Dagmar8 » úte kvě 17, 2016 13:00

Namore, mám v Dehtářích Farkovi - jméno i místo jsem u vás našla
Josef Farka 1822-1896 / a jeho žena Kateřina rozená Tesárková/ a jeho potomci Václav, Jan, František, Anna, Marie, Josefa
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Nejen jižní Čechy - víc než 18 000 osob v databázi

Příspěvekod namor » úte kvě 17, 2016 13:33

Dagmar8 píše:Namore, mám v Dehtářích Farkovi - jméno i místo jsem u vás našla
Josef Farka 1822-1896 / a jeho žena Kateřina rozená Tesárková/ a jeho potomci Václav, Jan, František, Anna, Marie, Josefa


Tihle Farkové jsou z Hůrky, fara Střížov, z Hůrky čp.: 11 do Heřmaně čp.: 15, kde se narodila Kateřina - fara Doudleby, kniha 19, snímek 15; http://digi.ceskearchivy.cz/cs/3294/15

Vy ale asi máte na mysli Dehtáře fara Chvojnov a ty z mé databáze jsou z fary Pištín a tam žádní Farkové v té době nejsou
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků