Přijmení Diviš, Petr, Rojík a další - západní Čechy

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Přijmení Diviš, Petr, Rojík a další - západní Čechy

Příspěvekod Monty » pon led 12, 2015 12:49

milanmaskaluk píše:Dobrý den. Můj děda se jmenoval Rojík a pocházel z Mlýnského Struhadla. Možná je nějaká vazba na Rojíky z Bližanov, které hledáte.


Hezký den,
to asi bude, z Mlýnského Struhadla pochází dost značná část mé rodiny (ze strany mého dědečka).
Přímo v rodokmenu mám Kateřinu Křížovou, roz. Rojíkovou - kde se narodila nevím, ale její dcera Marie, která se provdala za mého prapradědečka se narodila v Bližanovech. Klidně může tedy být i ze "Struhádla". :D
Monty
 
Příspěvky: 130
Registrován: ned dub 01, 2012 16:38
Oblast pátrání: Nepomucko, Klatovsko, Blatensko, okolí Zdíkova

Re: Přijmení Diviš, Petr, Rojík a další - západní Čechy

Příspěvekod Kanta » čtv zář 24, 2015 1:37

Zdravím. Jsem příjmím Kanta a je to 20 let co jsem dával dohromady rodokmen Kantů z Haberska a Klatovska a malinko jej dnes oprašuji a doplňuji. Předky znám až k Bílé hoře, s tím, že u prvních mám doloženu linii jen z dědictví gruntu. Prvním je Jan toho příjmení. Dostali se mi indície, že před ním pocházeli ze Sušicka , ale po dlouhém hledání jsem to vzdal. Kdyby jste měl(a) povědomí o čemkoli co by mohlo posunout hledání do 16. století byl bych nesmírně potěšen.
Kanta
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 24, 2015 1:06
Oblast pátrání: Klatovsko, Habersko, Hruboskalsko, Lom u Mostu, Lubenec

Re: Přijmení Diviš, Petr, Rojík a další - západní Čechy

Příspěvekod Monty » pát říj 02, 2015 19:14

Kanta píše:Zdravím. Jsem příjmím Kanta a je to 20 let co jsem dával dohromady rodokmen Kantů z Haberska a Klatovska a malinko jej dnes oprašuji a doplňuji. Předky znám až k Bílé hoře, s tím, že u prvních mám doloženu linii jen z dědictví gruntu. Prvním je Jan toho příjmení. Dostali se mi indície, že před ním pocházeli ze Sušicka , ale po dlouhém hledání jsem to vzdal. Kdyby jste měl(a) povědomí o čemkoli co by mohlo posunout hledání do 16. století byl bych nesmírně potěšen.


Tak to bohužel neporadím, zatím jsem se nikdy nedostala dál než na začátek 17. století.
Kantovy mám v rodokmenu v přímé linii, nejstarší zatím dohledaný předek je Jan Kanta (cca 1751 - + 1814) z Petroviček č. p. 2 a jeho manželka Dorota Kantová, roz. Axamitová z Habartic.
Monty
 
Příspěvky: 130
Registrován: ned dub 01, 2012 16:38
Oblast pátrání: Nepomucko, Klatovsko, Blatensko, okolí Zdíkova

Re: Přijmení Diviš, Petr, Rojík a další - západní Čechy

Příspěvekod Kanta » pát říj 23, 2015 23:45

Tak to bohužel neporadím, zatím jsem se nikdy nedostala dál než na začátek 17. století.
Kantovy mám v rodokmenu v přímé linii, nejstarší zatím dohledaný předek je Jan Kanta (cca 1751 - + 1814) z Petroviček č. p. 2 a jeho manželka Dorota Kantová, roz. Axamitová z Habartic.

Jan(4.5.1754-3.8.1814) měl dle mého za manželku Dorotu Lejskovou z Habartic 6 (cca 1771 - 1.3.1841), oddáni byli 23.4.1780. Jeho otec byl Václav Kanta /sedlák/ (28.9.1706 - 7.1.1764), matkou byla Magdalena Karhanová z Petrovic(cca 1706 - 17.12.1791), oddáni byli 7.11.1734. Václavovi rodiče byli: Vít Kanta z Petroviček jenž mělo později č.p. 10 (cca 1655 - 1.4.1750) a Anna Pithartová z Třebišova, oddáni byli 16.11.1698. S největší pravděpodobností měl sestru Kateřinu (*19.4.1646). Z dědictví gruntu se dá vysledovat, že Vítův otec byl Jan a jeho dědeček Petr Kanta neustále na gruntě s pozdějším č. p. 10. Poslední údaje jsou z archivu z podkladů pro Berní rulu. Zdravím, Kanta Richard.
Kanta
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 24, 2015 1:06
Oblast pátrání: Klatovsko, Habersko, Hruboskalsko, Lom u Mostu, Lubenec

Re: Přijmení Diviš, Petr, Rojík a další - západní Čechy

Příspěvekod Monty » pon říj 26, 2015 11:37

Kanta píše:Tak to bohužel neporadím, zatím jsem se nikdy nedostala dál než na začátek 17. století.
Kantovy mám v rodokmenu v přímé linii, nejstarší zatím dohledaný předek je Jan Kanta (cca 1751 - + 1814) z Petroviček č. p. 2 a jeho manželka Dorota Kantová, roz. Axamitová z Habartic.

Jan(4.5.1754-3.8.1814) měl dle mého za manželku Dorotu Lejskovou z Habartic 6 (cca 1771 - 1.3.1841), oddáni byli 23.4.1780. Jeho otec byl Václav Kanta /sedlák/ (28.9.1706 - 7.1.1764), matkou byla Magdalena Karhanová z Petrovic(cca 1706 - 17.12.1791), oddáni byli 7.11.1734. Václavovi rodiče byli: Vít Kanta z Petroviček jenž mělo později č.p. 10 (cca 1655 - 1.4.1750) a Anna Pithartová z Třebišova, oddáni byli 16.11.1698. S největší pravděpodobností měl sestru Kateřinu (*19.4.1646). Z dědictví gruntu se dá vysledovat, že Vítův otec byl Jan a jeho dědeček Petr Kanta neustále na gruntě s pozdějším č. p. 10. Poslední údaje jsou z archivu z podkladů pro Berní rulu. Zdravím, Kanta Richard.



Děkuji za informace, je to zajímavé, Dorotu jsem opravdu v matrikách našla jako Axamitovou. Ovšem není to poprvé, co se mi u jedné a té samé osoby objevují dvě příjmení, ovšem nesedí tam data narození; pokud byli oddáni roku 1780, těžko bude narozena 1771. U Doroty nemám data, u Jana Kanty data souhlasí, resp. úmrtí jsem našla, narození zatím ne. Možná byla Dorota vdova, u vdov se někdy užívá příjmení rodné a někdy vyvdané. Ovšem číslo popisné u Jana Kanty v Petrovičkách mám 2.
Jinak moje větev je od dcery Jana Kanty a jeho manželky Doroty Marie, nar. cca 1793, zemř. 28. 5. 1863. Marie Kantová se provdala za Vavřince Maška z Mlýnského Struhadla č. 14. Kromě Marie, která je moje příbuzná v přímé linii jsem našla ještě dceru Josefu, provd. Hulcovou (manžel Vojtěch Hulec ze Střebišova č. 16), dceru Kateřinu, provd. Brašnovou (manžel Tomáš Brašna z Mlýnského Struhadla č. 4) a Barboru, provd. Ulmovou (manžel František Ulm, Mlynářovice č. 7). Nenašla jsem zatím žádné jiné potomky, takže mám v rodokmenu pouze potomky těchto čtyř dcer.
Monty
 
Příspěvky: 130
Registrován: ned dub 01, 2012 16:38
Oblast pátrání: Nepomucko, Klatovsko, Blatensko, okolí Zdíkova

Re: Přijmení Kanta - západní Čechy

Příspěvekod haninavalent » stř kvě 15, 2019 9:19

Dobrý den,
hledám příslušníka Finanční stráže na Chebsku (konkrétně Mühlbach) před válkou v r. 1938 Václava Kantu nar. 9.6.1912 v Klatovech. Prosím, pomozte. Jde o podklady ke knize o situaci na Chebsku před Mnichovem.
Děkuji předem
Hana Krátošková
haninavalent
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 15, 2019 9:02
Oblast pátrání: západní Čechy

Předchozí

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků