Grafické zobrazení výskytu příjmení

Máte nějaký nápad o kterýse chcete podělit, nebo radu kterou chcete přispět ostatním v jejich genealogickém úsilí? Můžete ji napsat sem.

Grafické zobrazení výskytu příjmení

Příspěvekod Duke of York » stř kvě 18, 2011 13:59

S kolegou jsme vytvořili takový prográmek, který z databáze, která se dá stáhnout na stránkách MVCR zjistí, ve kterých okresech se dané příjmení vyskytuje a daný okres vybarví podle četnosti příjmení.

Stáhnout si ho můžete zde http://www.fit.vutbr.cz/~rozmanj/SurnameMapAnalyzer.zip

Měl by normálně fungovat ve windows, ale nejspíš budete muset nainstalovat i ten Access..., potřeba asi taky bude nějaký .NET framework.
Duke of York
 
Příspěvky: 116
Registrován: ned kvě 08, 2011 6:33

Příspěvekod Jan » čtv kvě 19, 2011 8:24

Funguje to parádně, ale k dokonalosti tomu schází stupnice barev.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Super

Příspěvekod layosh1 » čtv kvě 19, 2011 12:21

Super věc!
Pokud sbíráte náměty na vylepšení, pak by bylo pěkné, kdyby to někde vypisovalo i do tabulky na boku počty podle pověřených obcí, legenda k barvičkám a možnost nastavení si počtu barev by bodlo:-) a jako bombonek by bylo hezké kdyby to umělo hledat najednou mužské i ženské tvary příjmení (jako na zpob.chram.net )
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Příspěvekod powery » čtv kvě 19, 2011 12:34

Taky musím pochválit :wink:
Uživatelský avatar
powery
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte led 04, 2011 8:31
Oblast pátrání: Pelhřimov, Louka, Ostojkovice, Lažínky, Lhotice, Mladoňovice, Stračovská Lhota, Jackov, Podolí - Jemnice, Moravské Budějovice, Slavíkovice, Ilnice (Il'nycja), Počátky, Kdousov, Vranín

Příspěvekod Duke of York » čtv kvě 19, 2011 14:56

Diky za pochvaly, predam hlavnimu autorovi :-)

Co se tyce tech nametu na vylepseni, znamenam si je, ale ten programek vznikl spis jako takova hura akce, takze uvidime... Napriklad nastavit hranice pro jednotlive barvy tak, aby to fungovalo pro 35tis. Novaku i pro 15 nejakych jinych lidi je celkem problem.

Ciste teoreticky by melo jit zadat naraz vice prijmeni, kdyz je oddelite strednikem, ale moc jsem to netestoval, tak nez tomu zacnete verit, tak to radeji vyzkousejte.

Jeste me napadlo, ty stranky zpob.chram.net delal kdo? Treba by tam sel ten nas programek zakomponovat.
Duke of York
 
Příspěvky: 116
Registrován: ned kvě 08, 2011 6:33

Příspěvekod Jan » čtv kvě 19, 2011 15:00

Ono by možná stačilo něco jako tohle:
Obrázek
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Sk

Příspěvekod Ewka » čtv kvě 19, 2011 18:29

Vážně skvělé. Díky! :D
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Příspěvekod ozana » čtv kvě 19, 2011 19:43

Zoom je fajn, ale nedá se s mapou hýbat do stran, abych si zazoomoval na východní okraj republiky ...
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Příspěvekod Sagitarius » čtv kvě 19, 2011 20:03

Hm, jsem jediný komu s tím nejde scrolovat? Když si mapu zoomnu, tak ukazuje pouze na geometrický střed... :-(
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Příspěvekod Sagitarius » čtv kvě 19, 2011 20:04

ozana píše:Zoom je fajn, ale nedá se s mapou hýbat do stran, abych si zazoomoval na východní okraj republiky ...


Ha, vida. To je tím, že jsem to dlouho zkoušel, a nerefrešnul si stránku. :-)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Příspěvekod Duke of York » pát kvě 20, 2011 0:01

zkuste na mapu kliknout pravým tlačítkem myši...
Duke of York
 
Příspěvky: 116
Registrován: ned kvě 08, 2011 6:33

Příspěvekod hanucha » pát kvě 20, 2011 23:50

To je nadhera! fakt super, zrovna nedavno jsem premyslela, jak toto presne udelat! teda ani nevita jakou mam radost, pac nejsem programator, tak jsem uz i uvazovala, ze kdyz mi to nikdo nenaprogramuje, tak si to snad budu cmarikovat pastelkama nebo co :lol:
Da se to treba i ulozit jako obrazek? Nebo klasika printscreen?
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Příspěvekod Duke of York » sob kvě 21, 2011 9:15

ukladat to nejde, takze jedine printscreen a pak Malovani :)

bursica.d poslal jsem Vam dve zpravy, ale pokazde me to napsalo, ze se nepodarily odeslat, tak ted nevim, na cem jsem...
Duke of York
 
Příspěvky: 116
Registrován: ned kvě 08, 2011 6:33

Příspěvekod sHImi » sob kvě 21, 2011 19:07

Parádní program, možná by nebylo od věci udat tu škálu a nebo do jednotlivých okresů vypsat počet nalezených lidí. Ale to je už jen taková perlička.
Pro ostatní: Nezapomínejte že pokud chcete obě pohlaví Nováků tak musíte zadat:
Kód: Vybrat vše
Novák;Nováková
Uživatelský avatar
sHImi
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon led 31, 2011 9:39
Bydliště: Přelouč
Oblast pátrání: Pardubický kraj - Přeloučsko, Chlumec nad Cidlinou, Převážně fary: Vápno, Chlumec nad Cidlinou, Lovčice.

Příspěvekod Duke of York » ned kvě 22, 2011 18:15

tak jinej kamos vyrobil tohle, takze uz nemusite nic instalovat... http://www.kdejsme.cz
Duke of York
 
Příspěvky: 116
Registrován: ned kvě 08, 2011 6:33

Další

Zpět na Nápady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků