Chvojka,Hrdý - Chrudim a okolí

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Chvojka,Hrdý - Chrudim a okolí

Příspěvekod jirkabj » sob lis 03, 2007 6:56

Hledám cokoli o jménu
CHVOJKA
(Chrudim,Kočí,Orle,Nabočany.Holín.Kovářov U Bojanova,Nasavrky,Seč )
Nejstarší co mám - Barbora Chvojková,dělnice v Holíně u Kovářova kolem r.1860,syn František Chvojka.žil v Kočí u Chrudimi.
-----------------------------------
HRDÝ
František Hrdý kolem r.1860,pekař v Chrudimi,Filištínská ul:
/syn František(?1905-1930),dcera Marta (1910-1969)vdaná Chvojková-žila v České Lípě
-jeho bratr Jaroslav odešel do U.S.A.,Chicago,Illinois.
-----------------------------------
Děkuji za každou zprávu
Jiří Chvojka / email - bluejeansjirka@seznam.cz
Naposledy upravil jirkabj dne pát úno 22, 2013 3:17, celkově upraveno 1
jirkabj
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned říj 28, 2007 5:59

Příspěvekod pavelsvoboda » čtv dub 07, 2011 16:31

V Chrudimi žije můj strýc Přemysl Hrdý,ročník 1927.Pokud by jsi měl zájem,dám Ti na něj adresu.
pavelsvoboda
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 05, 2011 14:38
Bydliště: Znojmo

jéno Hrdý z Chrudimi

Příspěvekod jirkabj » pát dub 08, 2011 7:38

Ahoj Pavle.Dík za zprávu o tvém strýci z Chrudimi.Můj pradědeček se jmenoval Hrdý a měl v Chrudimi pekařství.
Jeho bratr odeěel do USA do Chicaga někdy na začátku 20tého století.
Moje babička se jmenovala Marta Hrdá a vzala si Karla Chvojku z Kočí u Chrudimi.
V r.1945-6 přišli do České Lípy tam zemřeli.
Myslím že Hrdých v Chrudimi nebylo moc a že to byla jedna rodina.
Kdybys mohl od strýce sehnat nějaké údaje.Je to trochu problém se staršíma lidma protože nepoužívají počítač
ale hodně jich už zemřelo takže když se chceš něco dozvědět o historii tak musíš rychle než tihle pamětníci zmizej.Pak je to všechno jen někde v matrikách ale tenkrát byly dost divoký časy a války takže ty papíry chybějí nebo jsou v čudu.Kdyby ses mohl něco od strejdy dozvědět byl bych rád.Tak díky za zprávu Jrka Chvojka
jirkabj
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned říj 28, 2007 5:59

Příspěvekod pavelsvoboda » pon dub 11, 2011 9:11

Ahoj Jirko,tak jsem se ptal strýce na to pekařství v Chrudimi,tak nikdo z jejich rodiny to nebyl.Jeho rod pochází z Vlčnova u Chrudimi a neví,že by měl někdo od nich pekařství nebo někdo odešel do USA.Je mi líto,že jsem Ti nijak nepomohl a přeju Ti úspěch v dalším bádání.Ahoj Pavel .
pavelsvoboda
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 05, 2011 14:38
Bydliště: Znojmo

poděkování od Jirky

Příspěvekod jirkabj » pon dub 11, 2011 20:22

Pavle díky za zprávy.Jirka
jirkabj
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned říj 28, 2007 5:59

Hrdý a Chvojka

Příspěvekod anoli » pon dub 25, 2011 17:22

Dobrý den,

dcera má předky Hrdé - kolem roku 1800 žili v Bošově, sňatkem Jana Hrdého s dcerou chrasteckého ponocného se v roce 1876 dostávají do Chrasti.

Můj zatím nejstarší Chvojka Jan se ženil v roce 1755 v Trhové Kamenici a pocházel ze Všeradova
ANOLI
Uživatelský avatar
anoli
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 04, 2006 16:20
Bydliště: Chrudim

Re: Chvojka,Hrdý - Chrudim a okolí

Příspěvekod jirkabj » stř říj 24, 2018 0:06

Anoli díky za zprávičku.Jirka Chvojka
jirkabj
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned říj 28, 2007 5:59

Re: Chvojka,Hrdý - Chrudim a okolí

Příspěvekod shr3k » pon lis 05, 2018 12:52

pavelsvoboda píše:Ahoj Jirko,tak jsem se ptal strýce na to pekařství v Chrudimi,tak nikdo z jejich rodiny to nebyl.Jeho rod pochází z Vlčnova u Chrudimi a neví,že by měl někdo od nich pekařství nebo někdo odešel do USA.Je mi líto,že jsem Ti nijak nepomohl a přeju Ti úspěch v dalším bádání.Ahoj Pavel .

Nebude Váš strýc Přemysl Hrdý vnukem Josefa Hrdého a Anny Hejdukové https://www.myheritage.cz/site-family-t ... lyTreeID=1 ?
Hrdých ve Vlčnově a okolí samozřejmě bylo víc (Cibulkovic statek, Pluhařovi, bratři František a Čeněk resp. Vincenc byli šafáři na různých statcích FJA a stěhovali se po nich), rodina pochází z Bošova.
Uživatelský avatar
shr3k
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv kvě 12, 2016 20:59
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Slatiňany, Chrudim, Pardubice, Sezemice, Holice, Hroubovice, Chrast, Žumberk, Čankovice, Čechticko, Humpolecko, Sedlice, Želiv, Hořovice, Postoloprty, Třeboň, Dürnkrut, Střední Pováží, Wien, Frankstadt (Nový Malín), Lomigsdorf (Dlouhomilov)

Re: Hrdý a Chvojka

Příspěvekod shr3k » pon lis 05, 2018 13:00

anoli píše:Dobrý den,

dcera má předky Hrdé - kolem roku 1800 žili v Bošově, sňatkem Jana Hrdého s dcerou chrasteckého ponocného se v roce 1876 dostávají do Chrasti.

Můj zatím nejstarší Chvojka Jan se ženil v roce 1755 v Trhové Kamenici a pocházel ze Všeradova

To je IMO větev Hrdých z Bošova 6 a předtím 18 https://www.matrikyonline.cz/signatura/6897/#o=50, ve Vlčnově byla větev z Bošova 17 http://www.matrikyonline.cz/signatura/1066/#o=184
Naposledy upravil shr3k dne úte lis 06, 2018 11:33, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
shr3k
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv kvě 12, 2016 20:59
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Slatiňany, Chrudim, Pardubice, Sezemice, Holice, Hroubovice, Chrast, Žumberk, Čankovice, Čechticko, Humpolecko, Sedlice, Želiv, Hořovice, Postoloprty, Třeboň, Dürnkrut, Střední Pováží, Wien, Frankstadt (Nový Malín), Lomigsdorf (Dlouhomilov)

Re: Chvojka,Hrdý - Chrudim a okolí

Příspěvekod shr3k » pon lis 05, 2018 13:33

jirkabj píše:Anoli díky za zprávičku.Jirka Chvojka

Marta Anna *1910 https://www.matrikyonline.cz/signatura/6999/#o=81
svatba 1906 https://www.matrikyonline.cz/signatura/7000/#o=163
otec František * 1880 https://www.matrikyonline.cz/signatura/3662/#o=201 ve Slavicích 1, to byl hosp. dvůr FJA
praděd Václav byl čeledín v Nasavrkách 1, taky majetek FJA
Uživatelský avatar
shr3k
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv kvě 12, 2016 20:59
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Slatiňany, Chrudim, Pardubice, Sezemice, Holice, Hroubovice, Chrast, Žumberk, Čankovice, Čechticko, Humpolecko, Sedlice, Želiv, Hořovice, Postoloprty, Třeboň, Dürnkrut, Střední Pováží, Wien, Frankstadt (Nový Malín), Lomigsdorf (Dlouhomilov)

Re: Chvojka,Hrdý - Chrudim a okolí

Příspěvekod jirkabj » stř lis 07, 2018 6:36

shr3k díky moc vy jste našel moji babičku Martu
jirkabj
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned říj 28, 2007 5:59

Re: Chvojka,Hrdý - Chrudim a okolí

Příspěvekod shr3k » stř lis 07, 2018 9:27

jirkabj píše:shr3k díky moc vy jste našel moji babičku Martu

Není zač, :D ten Václav Hrdý, čeledín na nasavrckém dvoře, byl bratr mého praprapraděděčka Josefa Hrdého. :wink: Vše rod Hrdých z Bošova 17. Takže jsme bratranci přes 5. koleno.
Uživatelský avatar
shr3k
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv kvě 12, 2016 20:59
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Slatiňany, Chrudim, Pardubice, Sezemice, Holice, Hroubovice, Chrast, Žumberk, Čankovice, Čechticko, Humpolecko, Sedlice, Želiv, Hořovice, Postoloprty, Třeboň, Dürnkrut, Střední Pováží, Wien, Frankstadt (Nový Malín), Lomigsdorf (Dlouhomilov)


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků