Soupis příjmení a míst - Přímí předci

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Soupis příjmení a míst v mém rodokmenu

Příspěvekod Honza C. » úte zář 02, 2014 12:27

Pokud vaši Malíkové pocházejí z jižních Čech, nebo šlo o vojáky, rád bych se s vámi spojil.
Honza C.
 
Příspěvky: 88
Registrován: stř črc 21, 2010 8:07
Oblast pátrání: Českobudějovicko, Hlubocké panství

Re: Soupis příjmení a míst v mém rodokmenu

Příspěvekod PZronek » úte říj 21, 2014 21:22

Dobrý den, ve Vašem seznamu jmen figuruje příjmení Zronek. Rád bych se dozvěděl bližší informace, spojitost. Děkuji Zronek
PZronek
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 25, 2013 21:50

Re: Soupis příjmení a míst v mém rodokmenu

Příspěvekod PZronek » stř říj 22, 2014 21:56

Nevím, zda Vám odešly mé zprávy (odpověď), tak raději píši i zde, že rád bych si s Vámi vyměnil více informací,
prosím kontaktujte mě na mé e-mailové adrese PZronek[a]seznam.cz. Děkuji předem Zronek
PZronek
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 25, 2013 21:50

Re: Soupis příjmení a míst v mém rodokmenu

Příspěvekod jtks » úte lis 04, 2014 10:27

Dobrý den,
Hradily máte odkud?
jtks
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon lis 05, 2007 21:38
Bydliště: Mořice

Re: Soupis příjmení a míst v mém rodokmenu

Příspěvekod kevin » čtv lis 06, 2014 15:23

Dobrý den,
ve Vašem soupisu mně zajímá jméno Bílek- původem z Blažkova a okolí okres Žďár nad Sázavou a sice potomci následujících osob: Josef Bílek nar. 23. 5. 1848-obec Telecí č.37, otec František Bílek nar 1811 v Blažkově a matka Anna B. roz. Ondráčková - Německé-nyní Sněžné František Bílek 13.10.1850 - ,, = ,, ,, = ,,
Antonín Bílek 25.11.1860 ,, = ,, ,, = ,,
Josef Bílek nar. 16.7.1886 ,, = ,, a matka Anna B. roz Tlustošová- Novosady 48 (Blatiny)
Tento Josef se oženil přibližně v letech - 1919 až 1921 v Blažkově. s Anežkou rozená Halačková v Blažkově č. 34. Josef v této době pracoval
jako dělník ve vojenském skladišti v Brně Kopečná ulice č. 37.
O výše popsaných osobách jsou uvedené údaje přesné a doložitelné,ale dál je pro mně nemožné pokročit a tak bych uvítal jakékoliv informace
od každého kdo by nějakými disponoval. Samozřejmě mně zajímají informace o dalších Bílcích,kterých mám v seznamu celou řadu a nemohu je
zařadit. Děkuji za jakoukoli informaci,každá mně potěší a za každou budu vděčný.Můj e-mail bilek.jaro[a]seznam.cz
kevin
 
Příspěvky: 137
Registrován: ned říj 06, 2013 14:12

Re: Soupis příjmení a míst - Přímí předci

Příspěvekod KristýnaA » sob kvě 16, 2015 10:16

Zdravím,
Vidím u Vás napsáno příjmení Hike, otec od mé mamky a jeho rodina se tak jmenovali, ale jeho rodina Hieke a mu do rodného listu napsali příjmení špatně, takže se psal Hicke. Celá jeho rodina i on pocházeli z Čech. Pokud by Vám to sedělo, klidně mi napište.
KristýnaA
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob kvě 16, 2015 9:18
Oblast pátrání: Ostrava, Havířov, Radvanice, Polsko (Otmuchov), Albrechtice, Frýdlant, Šenov, Bruntál, Louny,

Re: Soupis příjmení a míst - Přímí předci

Příspěvekod Zora » sob kvě 16, 2015 18:09

http://digiarchiv.brno.cz/results
Zkuste sčítání v Brně, jsou tam dvě stránky výsledků pro sčítání v roce 1900. Dá se předpokládat, že mnozí z nich budou mít uvedeno místo narození, rok narození a domovskou obec. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Soupis příjmení a míst - Přímí předci

Příspěvekod Alena H. » úte srp 04, 2015 14:35

Dobrý den, mám údaje o příjmení Javorský ( ze Zdebořic u Klatov, Chlístov a Tržek). Kašpar Javorský (1876-1947) odešel v roce 1900 do Ameriky, kde si vzal mojí příbuznou Marii Maxovou. Můj e-mail alenahurychovakettnerova[a]seznam.cz.
Alena H.
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned zář 19, 2010 7:24

Re: Soupis příjmení a míst - Přímí předci

Příspěvekod kaiserj » pon zář 21, 2015 11:28

Mám Krištofovi a Kafkovi - Domažlice
Můj rodokmen: http://www.domazlicedva.hys.cz/
Pár rodokmenů z oblasti Sudet: http://www.sudeten.clanweb.eu
Uživatelský avatar
kaiserj
 
Příspěvky: 180
Registrován: úte zář 01, 2009 9:09
Oblast pátrání: Plzeňský kraj, Domažlicko, Chodsko,

Re: Soupis příjmení a míst - Přímí předci

Příspěvekod hercikovaz » sob bře 05, 2016 21:25

Dobrý den, mám doma dvě pohlednice zaslané na adresu: František Kratěna toho času u pana Josefa Cvikýře Nahořany, Velká Jesenice Kdyby jste měl zájem poskytnu kopie.
hercikovaz
 
Příspěvky: 123
Registrován: pon úno 16, 2015 17:49
Oblast pátrání: okolí Mladé Boleslavi a Chotovice

Re: Soupis příjmení a míst - Přímí předci

Příspěvekod Herejk.Jaroslav » sob bře 26, 2016 6:21

Dobrý den, v mém rodokmenu se vyskytuje příjmení Domorázek z Krt, v 18. století se změnilo, zřejmě po chalupě na Tabor a příjmení Novák vulgo Matoušek z Mnichova, ženatý s Kateřinou Poduškovou taktéž z Mnichova.
*J.H.
Uživatelský avatar
Herejk.Jaroslav
 
Příspěvky: 122
Registrován: pát čer 13, 2014 1:18
Oblast pátrání: Plzeňsko, Rokycany, Nový Jičín, Strakonice, Praha-západ, Beroun

Re: Soupis příjmení a míst - Přímí předci

Příspěvekod vlhota » pát kvě 11, 2018 19:21

Dobrý den,
v mém rodokmenu mám Máchovi z Kuřiman a Marouškovi ze Skal. V.Lhota
vlhota
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát kvě 11, 2018 19:16
Oblast pátrání: Jižní Čechy,Vysočina, jižní Morava

Re: Soupis příjmení a míst - Přímí předci

Příspěvekod Zora » pát kvě 11, 2018 22:48

Autor tohoto příspěvku zde byl naposledy
Poslední návštěva: úte kvě 19, 2015 17:09

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Soupis příjmení a míst - Přímí předci

Příspěvekod rodokmenjira » pon kvě 10, 2021 9:04

Já mám v rodokmenu Jeníčka z Rožmitálu pod Třemšínem. Zemřel v roce 1983, Manželku měl Martu Jeníčkovou, dvě dcery Martu ( moje babička) a Marii.
rodokmenjira
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 10, 2021 8:53
Oblast pátrání: Praha ,Rožmitál pod Třemšínem, Nepomuk, Třebešín, Myštěves, Nový Bydžov, Moravský Žižkov,

Předchozí

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků