prosím o přečtení -

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

prosím o přečtení -

Příspěvekod davidhochvald » sob bře 21, 2009 22:26

Prosím o přečtení zápisu ženicha Johana Nováka a Jenofevy Sedláček.Měl by to být syn Libora Nováka řezníka v Myslejovicích a Mariany Hu'ťařové.Nevěsta-Jenofeva Sedláček z Podivic.Dcera Stefana Sedláčka z Podivic a jeho manželky Barbory...?

http://img.enter4u.eu/Beznazvubklq.JPG

Bohužel z toho více nepřečtu.Jestli by se někdo našel,děkuji.
davidhochvald
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát bře 06, 2009 20:38

Příspěvekod Galadwen » ned bře 22, 2009 10:49

Newogitz N. 22
Johann Nowak, Wirthhausbesitzer aus dem zue Herrschaft Butschowitz gehoerige Dorfe Newogitz, des Libor Nowak Fleischhauer von Misliowitz und der Mariana geboren Hodersch dessen Eheweibes ehelicher Sohn. (Huťař u matky to určitě není)
28 Jahren
N. 54
Jenovefa Sedlaček des Stefan Sedlaček Viertler von Podiwitz und der Barbara gebornen Kutiga nebo Kutiza (??? - nevím jistě) dessen Eheweibes eheliche Tochter
Pak tam patrně je svolení otce nezletilé nevěstě, ale toho je jenom půlka, pokračuje zjevně na další straně.
Galadwen
 
Příspěvky: 286
Registrován: úte dub 01, 2008 10:45

Příspěvekod davidhochvald » ned bře 22, 2009 18:49

Děkuji za odpověd. Moc mi pomohla. U tohoto předka je to trochu složitější.Našel jsem jeho datum narození, jeho svatbu ne/v jeho rodné vesnici/.Po svatbě se vrátil zase domů, ke svým rodičům, kde se mu narodily dvě děti/ podle toho jsem našel datum svatby a odkud je jeho manželka/.Později si koupil svůj domek, do kterého se odstěhoval i se svým bratrem.Dále jsem jeho stopu ztratil, protože jsem ho nenašel v matrice zemřelých. Domek přepsal na svého bratra. Díky vaší pomoci zkusím prohledat matriky kde žil před svatbou.Jestli se tam později náhodou nevrátil. Takže ještě jednou děkuji. Jěště maličkost-WIRTHHAUSBESIZER-je to něco jako domkař, nebo spís hospodský.Ještě jsem se stímto výrazem nesetkal.
davidhochvald
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát bře 06, 2009 20:38

Příspěvekod Galadwen » ned bře 22, 2009 20:41

Já jsem si to vysvětlovala jako majitel hospody, tedy hostinský, ale nejsem úplně expert na němčinu :wink:
Galadwen
 
Příspěvky: 286
Registrován: úte dub 01, 2008 10:45

Příspěvekod davidhochvald » ned bře 22, 2009 21:10

Díky.Já nerozumím německy vůbec, ale podle slovníku bych to asi taky tak hádal.
davidhochvald
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát bře 06, 2009 20:38


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků