Svatba 1861 němčina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Svatba 1861 němčina

Příspěvekod krebla » stř bře 20, 2013 22:03

Prosím o pomoc s přečtením textu, je v němčině - pro mě nepochopitelný jazyk :)

podařilo se mi jen přelouskat:
Ženich
Josef Křížek, též Neuwirth,…..v Reispitz, syn Uršuly, manželské dcery Bartolomeuse Křížek,familiant v Friedrichsdorf a Johanny…..

Nevěsta
Františka Kučera, nemanželská dcera Maria Kučera, dcera Franz Kučera z Reispitz a Anna, dcery Jakoba ....


Bohužel mám jen jeden snímek přímo z matriky, snad bude dostatečně čitelný.

děkuji moc
Blanka
krebla
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte bře 19, 2013 21:51

Re: Svatba 1861 němčina

Příspěvekod gorilino » stř bře 20, 2013 22:08

Nějak zde nevidím ani odkaz ani obrázek. Nevím jestli je chyba jen u mne.
Uživatelský avatar
gorilino
 
Příspěvky: 820
Registrován: ned črc 29, 2012 20:54

Re: Svatba 1861 němčina

Příspěvekod krebla » stř bře 20, 2013 22:22

krebla
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte bře 19, 2013 21:51

Re: Svatba 1861 němčina

Příspěvekod zrnka písku » čtv bře 21, 2013 7:03

krebla píše:Ženich
Josef Křížek, též Neuwirth, halblähner/pololáník v Reispitz, unehelicher/nemanželský syn Uršuly, manželské dcery Bartolomeuse Křížek,familiant v Friedrichsdorf und dessen eheweibes Maria geboren Johann Nowak, ganzlähner in Kleinpantschen, die Mutter kath. religion und am Leben als Wittwe nach Laurenz Neuwirth, lähner in Reispitz / a jeho manželky Marie rozené Jan Novák, sedlák (celoláník) z Hřišic; matka katolička, vdova po Vavřinci Neuvirtovi, láníku z Hřišic
Nevěsta
Františka Kučera, [b]dienstmagd in Reispitz / děvečka z Hřišic[/b] nemanželská dcera nach der verstorbenen ladigen / po zemřelé svobodné Maria Kučera, dcera Franz Kučera ausgedingers / výměnkáři z Reispitz a dessen Eheweibes /jeho manželky Anny, dcery Jakoba Žahourek, Zimmermann / tesař in ?, alle kath. religion / všichni katolíci


vítejte na fóru :-)
Uživatelský avatar
zrnka písku
 
Příspěvky: 1988
Registrován: sob led 08, 2011 22:41
Bydliště: Bílovecko

Re: Svatba 1861 němčina

Příspěvekod krebla » čtv bře 21, 2013 7:48

To je rychlovka,díky moc....můžete se prosím podívat i na tu poznámku pod ženichem, jedná se o legalizaci otcovství?
krebla
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte bře 19, 2013 21:51


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků