Prosím o pomoc o přeložení

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Prosím o pomoc o přeložení

Příspěvekod ladinek » čtv úno 12, 2009 21:13

Prosím o přeložení textu 1843 august.Začínám se trochu zajímat o historii rodu,ale ta němčina a škrabopis mi nedělají dobře.Chci se dostat trochu do zadu,tak nevím co mě čeká.Měl by to být Ferdinand Richta a Marianna.Snad jsem četl dobře,ale dál to nezvládám.Pomůžete mi někdo? :oops:
http://www.ecards.cz/ladinek3
název fotoalbum,nevěděl jsem kde to mám hodit.
Naposledy upravil ladinek dne pát úno 13, 2009 20:33, celkově upraveno 1
ladinek
 
Příspěvky: 37
Registrován: čtv úno 12, 2009 18:47
Bydliště: Opava

Příspěvekod Mirra » čtv úno 12, 2009 22:59

9 narozen/10 pokřtěn srpna 1843

Ferdinand

otec: Josef Rychta domkař z Johannesfeldu ( dnes Zadky) syn Jana Rychty domkaře z Neplachovic a jeho manželky Johany rozené Matyáš Karkušík? sedlák z Dirschkowitz (dnes v Polsku Dzierzkowice) ...? ...? - tyto poslední dvě slova nepřečtu, je to příliš malé

matka: Mariana dcera Josefa Tanzlera ...? z Johannesfeldu a jeho manželky Johany rozené ...? ...? domkaře z Lodnitz (dnes Loděnice)

v posledním sloupci jsou zapsáni kmotři

MIRRA
Mirra
 
Příspěvky: 541
Registrován: sob lis 18, 2006 14:44

Příspěvekod ladinek » pát úno 13, 2009 17:45

Tak teda to byl fofr,moc díky.Jsem rád,že jsem se trefil a poznal nějak jméno.Nehraje mi tam pár věcí.Ta jeho manželka by měla být Jeny Kratochvílová asi,pak Josef Tengler a manželka Jeny Buchal.asi.Já jsem našel jeden český dokument,dám ho zase na internet,můžete to zhodnotit?Pak je tam asi ůmrtí a něco napsáno.
ladinek :?
http://www.ecards.cz/ladinek3
ladinek
 
Příspěvky: 37
Registrován: čtv úno 12, 2009 18:47
Bydliště: Opava

Příspěvekod Mirra » pát úno 13, 2009 20:56

No, oba snímky jsou hodně malé a nekvalitní... ten druhý je o něco lepší ale taky malý, nemáte to ve větším rozlišení? Pokusím se, ale je to spíš hádání, než čtení:

Křtěnec: Richta Ferdinand
Den narození: 9. srpna 1843
Den křtu: 10. srpna 1843
Rodiště: Nepl. Zadky č. 1
Pohlaví: mužské
Otec: Richta Josef, chalupník v Neplachovských Zadcích, syn Jana Richty chalupníka v Neplachovicích a jeho manželky Jany Kratochvíl
Matka: Mariana, dcera Josefa Tenglera, hostinského v Neplachovicích a jeho manželky Jany Buchala
Křtitel: P. Frant. Koschany, farář
Babka: Jan Kalberová? z Holašovic
Kmotři: Tomáš Schmid, podruh v Neplachovicích
Jana Trojančíková z Neplachova
Na farním úřadě Neplachovice dne 13. března 1936

Teď když to zpětně porovnám s tím nekvalitním snímkem zápisu z matriky, tak je to jasné:

9 narozen/10 pokřtěn srpna 1843

Ferdinand

otec: Josef Richta domkař z Johannesfeldu ( dnes Zadky) syn Jana Richty domkaře z Neplachovic a jeho manželky Johany rozené Matyáš Kratochvíl sedlák z Dirschkowitz (dnes v Polsku Dzierzkowice) ...? ...? - tyto poslední dvě slova nepřečtu, je to příliš malé

matka: Mariana dcera Josefa Tenglera ...? z Johannesfeldu a jeho manželky Johany rozené Pavel? Buchala domkaře z Lodnitz (dnes Loděnice)
Mirra
 
Příspěvky: 541
Registrován: sob lis 18, 2006 14:44

Příspěvekod Galadwen » pát úno 13, 2009 21:43

Dobrý den, skoro si myslím, že tam je u matky Marianna, dcera Josepha Tenglera, krčmáře a ??? z Johannesfeldu, a jeho manželky Johanny rozené Cyrill Buchala, domkáře z Lodnitz. Rozhodně myslím spíš Cyrill než Pavel.
Galadwen
 
Příspěvky: 286
Registrován: úte dub 01, 2008 10:45

Příspěvekod ladinek » pát úno 13, 2009 22:41

Ještě by mě zajímalo,jestli ten druhý datum je úmrtí a co je pod ním napsáno.Tak teď se mi to snad povedlo nahrát,tak to můžete zkusit přeložit.Děkuji
http://galerie.fotografovani.cz/foto/ladiklada
ladinek
 
Příspěvky: 37
Registrován: čtv úno 12, 2009 18:47
Bydliště: Opava

Příspěvekod Galadwen » sob úno 14, 2009 22:31

Pokud myslíte ten + 15.12.1921 (jinou rukou a inkoustem), tak to je určitě úmrtí. Pod tím je jméno porodní báby - Johanna Koller nebo Kaller z Kreuzendorfu č. 40.
Galadwen
 
Příspěvky: 286
Registrován: úte dub 01, 2008 10:45

Příspěvekod ladinek » ned úno 15, 2009 12:52

Děkuji Vám hodně mi to pomohlo. :D
ladinek
 
Příspěvky: 37
Registrován: čtv úno 12, 2009 18:47
Bydliště: Opava


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 27 návštevníků