Narození 1848 Bohouňovice čeština - VYŘEŠENO

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Narození 1848 Bohouňovice čeština - VYŘEŠENO

Příspěvekod petrv » sob úno 16, 2013 15:11

Ahoj,

nemůžu se pohnout v čtení záznamu v knize narození (1848 Nebovidy 11 - Bohouňovice)
http://actapublica.eu/matriky/praha/pro ... ?strana=94

Přečteno mám:
*16.05.1848
K: 17.05.1848
Kaplan: --nečitelné--
Křestní jméno: Jan Růt
Porodní bába: Anna Skopcová z Peček č. 35
Kmotři: --nečitelné--
Svědci: --nečitelné--

Otec: Jan Krejčík, (katolík, manželský syn po † Františku ..., baráčníkovi .. a manželky .. rozené .. z .., služebné na panství ..)
Matka: Anna, (katolička, manželskou dceru po † ... Wojtisek, barášník z .. č.3 a manželky .. rozené .. z .. č. 29 na panství ..)

Pomůže někdo s přečtením zbytku?


Problém č. 2
Ví někdo, jaký význam má nepodtržení jména (ostatní jsou podtržena). Dále je zde další zajímavost - tento záznam mi sedí se záznamem v knize potomka (vnuka) - není sice přesně uvedeno datum narození, ale syn se měl narodit v roce 1870 (to uvedeno je), tomuto otci by tedy bylo 22 let. Problém je ale v tom, že syn a potomci se již jmenoval "Franz Rut". Není mi jasná změna příjmení, také mi není jasné, proč jsou zde uvedeny dvě křestní jména.


Díky za jakýkoliv nápad a pomoc.

Petr.
Naposledy upravil petrv dne sob úno 16, 2013 17:30, celkově upraveno 1
petrv
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 16, 2013 15:02

Re: Narození 1848 Bohouňovice čeština

Příspěvekod Martin Jílek » sob úno 16, 2013 15:46

petrv píše:Ahoj,

nemůžu se pohnout v čtení záznamu v knize narození (1848 Nebovidy 11 - Bohouňovice)
http://actapublica.eu/matriky/praha/pro ... ?strana=94

Přečteno mám:
*16.05.1848
K: 17.05.1848
Kaplan: --nečitelné--
Křestní jméno: Jan Křt. Křtitel ?
Porodní bába: Anna Skopcová z Peček č. 35
Kmotři: --nečitelné--
Svědci: --nečitelné--

Otec: Jan Krejčík,katolík,cestář a obyvatel z Bohuouňowic manželský syn po † Františku Krejčík, baráčníkovi z P?le? N? a manželky Barbory rozené Paďour? z ..N1, služebné?(Služebná tam není) na panství ??českém)
Matka: Anna, (katolička, manželskou dceru po † Wazlawowi Wojtisek, barášník z Bohouňovic č.3 a manželky Maria?rozené Kučara z .. č. 29 na panství ??českém)

Pomůže někdo s přečtením zbytku?


Problém č. 2
Ví někdo, jaký význam má nepodtržení jména (ostatní jsou podtržena). Dále je zde další zajímavost - tento záznam mi sedí se záznamem v knize potomka (vnuka) - není sice přesně uvedeno datum narození, ale syn se měl narodit v roce 1870 (to uvedeno je), tomuto otci by tedy bylo 22 let. Problém je ale v tom, že syn a potomci se již jmenoval "Franz Rut". Není mi jasná změna příjmení, také mi není jasné, proč jsou zde uvedeny dvě křestní jména.


Díky za jakýkoliv nápad a pomoc.

Petr.

Víc nepřečtu.
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Narození 1848 Bohouňovice čeština

Příspěvekod Zora » sob úno 16, 2013 15:54

Podržení jmen snad odpovídá pouze zvyklostem zapisovatele, Zora
Naposledy upravil Zora dne sob úno 16, 2013 17:03, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29143
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození 1848 Bohouňovice čeština

Příspěvekod gorilino » sob úno 16, 2013 16:52

Narozen: 16. srpna 1848
Křtěn: 17.srpna 1848
Křestní jméno: Jan Křt. (Křtitel)
Křtící: Křtěn od mne: Eduarda Fuchse kaplana
Porodní bába: Anna Skopcová z Peček č. 35
Kmotři: Jan Lupinek, půlsedlák z Bohouňovic N. 1
Barbara Bohounowský, manželka Františka Bohounowský baráčníka z Bohouňovic N. 22

Otec: Jan Krejčík,katolík,cestář a obyvatel z Bohuouňowic manželský syn po † Františkovi Krejčík, baráčníku z Polep No. ige.? a manželky jeho Barbory rozené Paďour? z Nebowid N1, wesměs na panstvi pečeském (asi dle města Pečky)
Matka: Anna, katolička, manželská dcera po † Waclawowi Wojtišek, baráčníku z Bohouňovic č.3 a manželky jeho Marie rozené Kučera z Nebovid č. 29 na panství pečeském
Uživatelský avatar
gorilino
 
Příspěvky: 820
Registrován: ned črc 29, 2012 20:54

Re: Narození 1848 Bohouňovice čeština

Příspěvekod petrv » sob úno 16, 2013 17:29

Děkuji moc všem za pomoc, je to asi vyřešené!
petrv
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 16, 2013 15:02


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků