Narození 1669 - čeština

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Narození 1669 - čeština

Příspěvekod Rigel » sob úno 16, 2013 10:02

Prosím o přečtení záznam narození - první zápis v únoru na stránce vpravo:
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=6

2. února 1669: okřtil se ??? syn Martina Florcze Matky ??? (Anny?), ??? ??? z diediny Czeloznicz, kmotr Martin Janda z Mistřína kmotra Anna manželka jeho, ??? Milotickém ???.

Díky
Uživatelský avatar
Rigel
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon říj 10, 2011 20:03
Bydliště: Hodonínsko

Re: Narození 1669 - čeština

Příspěvekod Zora » sob úno 16, 2013 10:17

Naprosto bez záruky, ale zkuste popřemýšlet, zda syn nebyl Blazeg - Blažej

Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29148
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození 1669 - čeština

Příspěvekod Martin Jílek » sob úno 16, 2013 10:17

Rigel píše:Prosím o přečtení záznam narození - první zápis v únoru na stránce vpravo:
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=6

2. února 1669: okřtil se Blazsg syn Martina Florcze Matky Anny, ztej Fary? z diediny Czeloznicz, kmotr Martin Janda z Mistřína kmotra Anna manželka jeho, K fary Miloticzké Kmotrowe naleží

Díky

Dobrý den,zkusil jsem to,ale je to bez záruky.

edit:Jsem slepý :oops:
syna čtu jako:Blazsg.Tedy jak píše Zora,Blažej.
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Narození 1669 - čeština

Příspěvekod Rigel » sob úno 16, 2013 10:23

Díky,ten konec je OK, ta matka bude teda Anna (Očekával jsem Dorotku ale co už :D )? A jméno syna mě taky napadlo jako první Blažej (ale hodil by se mi "do krámu" spíše Jiří :D )?
R
Uživatelský avatar
Rigel
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon říj 10, 2011 20:03
Bydliště: Hodonínsko

Re: Narození 1669 - čeština

Příspěvekod Martin Jílek » sob úno 16, 2013 10:25

Rigel píše:Díky,ten konec je OK, ta matka bude teda Anna (Očekával jsem Dorotku ale co už :D )? A jméno syna mě taky napadlo jako první Blažej (ale hodil by se mi "do krámu" spíše Jiří :D ).
R

Je tam napsáno Blazeg,přesně jak píše Zora.Zaměnil jsem s a e. Tak pátrejte :-D
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Narození 1669 - čeština

Příspěvekod Martin Jílek » sob úno 16, 2013 10:30

Dorota je zapsáná vlevo(1.zápis v lednu).Jen pro představu jak se jméno psalo.
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Narození 1669 - čeština

Příspěvekod Zora » sob úno 16, 2013 10:37

Kdybych já dokázala přečíst příjmení Martina Florcze, tak skáču do stropu a Blažeje přijmu za vlastního s radostí a bez skrupulí i s Annou místo Dorotky .

Sorry, zlehčuji... i tak, klobouk dolů, to příjmení je opravdu obtížné. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29148
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození 1669 - čeština

Příspěvekod Rigel » sob úno 16, 2013 11:22

Zora píše:Kdybych já dokázala přečíst příjmení Martina Florcze, tak skáču do stropu a Blažeje přijmu za vlastního s radostí a bez skrupulí i s Annou místo Dorotky .

Sorry, zlehčuji... i tak, klobouk dolů, to příjmení je opravdu obtížné. Zora


Já totiž vlastně moc číst ty staré klikiháky neumím, ale na to moje příjmení už mám čuch :D , takže se dívám jen po něm a většinou mi neunikne. Je ale pravda, že i když jsem tuto část matriky procházel, na uvedený a ještě i tento záznam jsem narazil až teď napodruhé (stránka vlevo, poslední narození v Aprílu):

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=2

Zdá se, že manželka bude přece jen Dorotka :D a Anna je překlep :?: Protože to vypadá na stejnou rodinu i svědky a Dorota je uvedana ještě v několika dalších záznamech. Jeden za všechny, Marianna 13. září, strana vlevo:

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=14

A ještě si nejsem jist příjmením toho kmotra Martina z Mystřína :?:

PS: Radost mám, ale moje zklamání pramení z toho, že ten Jiří měl být přímým předkem. Podle všeho se měl narodit někdy kolem r. 1667, ale nenarazil jsem a toto je nejstarší matrika takže smůla :?

Děkuji za pomoc, přece jen jsem kousek dál 8)
Uživatelský avatar
Rigel
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon říj 10, 2011 20:03
Bydliště: Hodonínsko

Re: Narození 1669 - čeština

Příspěvekod Martin Jílek » sob úno 16, 2013 13:12

U nar.Marianny čtu:Kmotr Martin Gazda?Asi jiný kmotr?Jeho manželku nepřečtu,ale myslím,že to Anna není!U posledního odkazu čtu:Martik Kazdik a Anna.
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Narození 1669 - čeština

Příspěvekod Zora » sob úno 16, 2013 13:20

U prvního zápisu by mohla místo Anny být Dora - To A se mne moc nezdá, spíš je to fakt jako D - viz kmotra Anna.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29148
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození 1669 - čeština

Příspěvekod Martin Jílek » sob úno 16, 2013 13:29

Zora píše:U prvního zápisu by mohla místo Anny být Dora - To A se mne moc nezdá, spíš je to fakt jako D - viz kmotra Anna.

No,možná máš pravdu!Problém je,že psal pokaždé jinak!Můžu to číst jako: Dory.Třeba se vyjádří někdo třetí a bude jasno!
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Narození 1669 - čeština

Příspěvekod stanley4 » ned úno 17, 2013 22:40

Martin Jílek píše:
Zora píše:U prvního zápisu by mohla místo Anny být Dora - To A se mne moc nezdá, spíš je to fakt jako D - viz kmotra Anna.

No,možná máš pravdu!Problém je,že psal pokaždé jinak!Můžu to číst jako: Dory.Třeba se vyjádří někdo třetí a bude jasno!

je to Anna - pre porovnanie Alzbieta (ľavá strana, druhý zápis v januári /2.1.1669/, druhý riadok, posledné slovo)
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Re: Narození 1669 - čeština

Příspěvekod Rigel » pon úno 18, 2013 10:08

stanley4 píše:
Martin Jílek píše:
Zora píše:U prvního zápisu by mohla místo Anny být Dora - To A se mne moc nezdá, spíš je to fakt jako D - viz kmotra Anna.

No,možná máš pravdu!Problém je,že psal pokaždé jinak!Můžu to číst jako: Dory.Třeba se vyjádří někdo třetí a bude jasno!

je to Anna - pre porovnanie Alzbieta (ľavá strana, druhý zápis v januári /2.1.1669/, druhý riadok, posledné slovo)

Díky, ale myslím že jde stejně o překlep: matka u narození 1667 - Dorota, 1669 - Anna, 1671+1673+1676+1680+1683 - vždy opět Dorota, navíc jsem nenašel související úmrtí nebo svatbu..
R
Uživatelský avatar
Rigel
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon říj 10, 2011 20:03
Bydliště: Hodonínsko


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 38 návštevníků