Stránka 1 z 1

VYŘEŠENO O 1697 Pičín[PB]/Rosovice česky

PříspěvekNapsal: čtv zář 26, 2024 19:21
od JosefJ.
str. 68 https://ebadatelna.soapraha.cz/d/12873/38 vlevo předposlední zápis 10.2.1697 (z Rosovitz)
otce nevěsty na druhém řádku třetí slovo od konec vidím jako Doleziala, ale první dvě písmena jsem si zcela nejistý a Doležaly jsem potkal leckde, ale zrovna ve zdejším okolí mi není povědomé (resp. nevím, zda v rejstříku https://ebadatelna.soapraha.cz/d/12877/206 není v úplně pravém sloupci páté jméno odspodu a na https://ebadatelna.soapraha.cz/d/12877/207 první dvě jména Doležal)..

Re: O 1697 Pičín[PB]/Rosovice česky

PříspěvekNapsal: čtv zář 26, 2024 19:30
od Zora
kolego, prosím, zpomalte. Není tady tolik odborníků, aby se věnovali Vašim příspěvkům v takovém množství, které jste sem vložil za jeden den. Zkuste vkládat postupně, rozumně. Z

Re: O 1697 Pičín[PB]/Rosovice česky

PříspěvekNapsal: pát zář 27, 2024 4:05
od JosefJ.
Zora píše:kolego, prosím, zpomalte.
Zastavil bych se na deseti otevřených, ale včera jsem už další nezamýšlel. Můžeme se domluvit na nižší hranici. J.

Re: O 1697 Pičín[PB]/Rosovice česky

PříspěvekNapsal: pát zář 27, 2024 8:17
od zburget
JosefJ. píše:Zastavil bych se na deseti otevřených, ale včera jsem už další nezamýšlel. Můžeme se domluvit na nižší hranici. J.
Domluvme se na NULOVÉ hranici. Jak jsem psal už jinde, není možné, abychom za vás četli půl matriky. To můžu ten index pro Pičín napsat sám. Bude to rychlejší a možná s tím budu mít i míň práce :-(
V jiném vlákně jsem popsal, jak to máte dělat. Bachat si tady číst příjmení je naprosto k ničemu. Všechno si můžete ověřit ám v příslušné matrice. Význam může mít pouze hledání lokality, pokud ji nebudete schopen identifikovat. Příjmení si tam pak už zase můžete dohledat sám.

Re: O 1697 Pičín[PB]/Rosovice česky

PříspěvekNapsal: pát zář 27, 2024 8:21
od zburget
JosefJ. píše:…vidím jako Doleziala
Vidíte dobře.

nevím, zda v rejstříku https://ebadatelna.soapraha.cz/d/12877/206 není v úplně pravém sloupci páté jméno odspodu a na https://ebadatelna.soapraha.cz/d/12877/207 první dvě jména Doležal)..
Ale to byste tedy vědět měl - to je napsáno naprosto krasopisně :!: :!: :!:
Samozřejmě, že je to Doležal.