VYŘEŠENO svatba, 1729, latina, týniště

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO svatba, 1729, latina, týniště

Příspěvekod kikinecka » sob bře 30, 2024 21:54

Dobrý večer,

rozhodla jsem se zde poradit, protože se s tím trápím už několik měsíců a ztrácím pomalu naději. Nicméně, říká se, že víc hlav, víc ví :D Hledala jsem zápis o svatbě Jana Burketa v Houdkovicích, tak jsem si otevřela index pro faru Týniště nad Orlicí sign. 165-11 a zaradovala jsem se - sňatek proběhl v roce 1729 a měl by být na straně 14, ale já ho tam zaboha nevidím, prostě tam není :cry: Pro kontrolu přidávám index i příslušnou stranu matriky oddaných. Jediné co mě napadá, že tam byl kdysi vložený papírek, ale ten se ztratil :roll: Prosím vás tedy o potvrzení, že tam opravdu není, abych to mohla s jistotou uzavřít s tím, že zápis opravdu chybí. Kdyby zápis chyběl v indexu, ani se nad tím nepozastavím, ale tohle se mi nezdá.

https://drive.google.com/file/d/1VjIlrp ... sp=sharing - index

sign. 165-1, s. 14 sn. 176
https://drive.google.com/file/d/1x7Ovz- ... sp=sharing


Moc děkuji za ochotu :wink:
Naposledy upravil kikinecka dne stř dub 03, 2024 20:34, celkově upraveno 1
kikinecka
 
Příspěvky: 497
Registrován: úte kvě 24, 2016 18:01
Oblast pátrání: Zámrsk, okres rychnov nad kněžnou

Re: svatba, 1729, latina, týniště

Příspěvekod zburget » pon dub 01, 2024 10:37

Hoďte sem odkazy přímo do matriky. Přímo do Aronu. Ať nemusíme hledáním těch knih zbytečně ztrácet čas - vy je máte nalezené.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12603
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: svatba, 1729, latina, týniště

Příspěvekod kikinecka » úte dub 02, 2024 8:58

zburget píše:Hoďte sem odkazy přímo do matriky. Přímo do Aronu. Ať nemusíme hledáním těch knih zbytečně ztrácet čas - vy je máte nalezené.


Zdravím, vůbec mi nedošlo, že už i Zámrsk je online :shock: Přikládám:

https://aron.vychodoceskearchivy.cz/apu ... 1a3d735ebb - index

https://aron.vychodoceskearchivy.cz/apu ... 67bfd45738 - matrika
kikinecka
 
Příspěvky: 497
Registrován: úte kvě 24, 2016 18:01
Oblast pátrání: Zámrsk, okres rychnov nad kněžnou

Re: svatba, 1729, latina, týniště

Příspěvekod zburget » stř dub 03, 2024 11:56

Jakpak se tohle ocitlo ve vyřešených?! Vracím zpět…
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12603
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: svatba, 1729, latina, týniště

Příspěvekod zburget » stř dub 03, 2024 12:00

Tak a teď k dotazu. Ta svatba na str. 14 opravdu není. Tohle jsou takové trochu záhady, které jsou k vidění hodně vzácně. Ale už jsem to taky potkal. Ona ta svatba je většinou "někde" jinde. Ten, kdo psal index si vypisoval jména a tohle se mu zatoulalo někam, kam nepatří. asi vám nezbyde nic jiného, než hledat záznam vedle záznamu. Každopádně bych našel narození prvního Janova dítěte, budete tak mít aspoň časové období DO kdy hledat. No a pak začátek intervalu OD kdy hledat bych nastavil na nějaký "rozmný" věk, radši třeba už od Janových 16 let. Tedy, pokud máte Janovo narození.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12603
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: svatba, 1729, latina, týniště

Příspěvekod Zora » stř dub 03, 2024 12:10

asi moje chyba, přehlédla jsem se, omlouvám se. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29166
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: svatba, 1729, latina, týniště

Příspěvekod kikinecka » stř dub 03, 2024 20:31

zburget píše:Tak a teď k dotazu. Ta svatba na str. 14 opravdu není. Tohle jsou takové trochu záhady, které jsou k vidění hodně vzácně. Ale už jsem to taky potkal. Ona ta svatba je většinou "někde" jinde. Ten, kdo psal index si vypisoval jména a tohle se mu zatoulalo někam, kam nepatří. asi vám nezbyde nic jiného, než hledat záznam vedle záznamu. Každopádně bych našel narození prvního Janova dítěte, budete tak mít aspoň časové období DO kdy hledat. No a pak začátek intervalu OD kdy hledat bych nastavil na nějaký "rozmný" věk, radši třeba už od Janových 16 let. Tedy, pokud máte Janovo narození.


Dobrý večer, to právě nemám. Matriky z tyníšťské farnosti jsou vedeny souvisle až od roku 1714. Torzovitě i před tím, ale je to jen pár stránek, některé další zápisy jsou ve farnosti Častololovice, ale také to asi nebude komplet. Holt, to teď odložím a třeba na to někde časem narazím. Případně to projedu zápis po zápisu od narození prvního dítěte :wink:

Každopádně moc děkuji za potvrzení, že už jsem z toho úplně neoslepla :D
kikinecka
 
Příspěvky: 497
Registrován: úte kvě 24, 2016 18:01
Oblast pátrání: Zámrsk, okres rychnov nad kněžnou


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků