VYŘEŠENO Finanční prokuratura 1732 (2), němčina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Re: LEŽÁK Finanční prokuratura 1732 (2), němčina

Příspěvekod W4S3K » úte říj 17, 2023 21:11

Tak si asi jsem schopen odpovědět na mé dotazy:

* Nebyla to kauce, ale spíše zástava u Mortzina? Ale podle https://dk.upce.cz/bitstream/handle/101 ... sAllowed=y (strana 238) museli hejtmani a jiní vysoce postavení uředníci kauci, aby řídili panství co nejlépe (no to by se dneska asi moc neujalo :-) )
* Takto vidím aktuálně překlad posledního odstavce, tj včetně zmínky o sirotcích:
"Bylo by tedy vhodné, aby bylo Královskému prokurátorovi umožněno pokračovat s touto konečnou dohodou spolu s výpisy slibu, který byl přednesen Lothem, ohledně toho, co dělal dále. S tímto cílem nyní předává tuto věc Královskému Apelačnímu soudu, a to v rámci uplatnění výše citovaného císařského reskriptu. Jak je zjevné, Loth není schopen nejen nyní poskytnout náhradu, ale také se dotkl prostředků určených pro kostely, sirotčí fondy a daňové příjmy, což by mohlo způsobit veřejnou odvetu a spuštění trestního řízení."

Navíc v Kolíně byl podle všeho důchodní písař a sirotčí písař sloučen do jedné pozice.

Nesetkal se někdo s touto formou kauce, zástavy? vlastně mi to přijde, že mi to celý zapadá do příběhu.
W4S3K
 
Příspěvky: 876
Registrován: pon říj 21, 2013 23:08
Oblast pátrání: Klenčí pod Čerchovem, Ledeč nad Sázavou, Klatovy, Přeštice

Předchozí

Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků