narození 1822 němčina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

narození 1822 němčina

Příspěvekod andelka_zj » pát lis 30, 2012 0:14

Narozen 2.8.1822...Uherčice 4...jmeno??? ....rodiče Joseph Fried a Katharina Kračmár , našla jsem to správně ?
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=128 , pravá strana , díky
andelka_zj
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř lis 21, 2012 19:32

Re: narození 1822 němčina

Příspěvekod TKempny » pát lis 30, 2012 6:18

Prokopp... ano našla jste to správně ;)


(nechci byt zly, ALE: tady to nefunguje hura našla jsem to, přečist prosim, ale spiše hura, našla jsem to, přečtu tohle a prosim opravit)
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: narození 1822 němčina

Příspěvekod andelka_zj » pát lis 30, 2012 9:24

Děkuji za přečtení jména, jestli jste si nevšiml rodiče jsem si přečetla sama, problém je, že to je další Prokop od stejných rodičů....nějak se v tom zamotávám, ráda bych Vas neotravovala a nejraději si všechno četla sama, ale NEUMIM TO, něměcky neumim a rodokmen dělám necelé tři týdny, ale jinak si mysllim , že se snažim , sedim nad tim hodiny a snažim se luštit písmenka, věřte jak to dodělám už Vás obtěžovat nebudu....:)
andelka_zj
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř lis 21, 2012 19:32

Re: narození 1822 němčina

Příspěvekod stanley4 » pát lis 30, 2012 9:53

...určite to nebolo myslené v zlom, len ako usmernenie. Našlo sa tu pár členov, ktorí vložili odkaz a bez prejavenia snahy si chceli nechať všetko prečítať, preložiť... ale to nie je Váš prípad. Znalosť nemčiny je výhoda, nie nutnosť... väčšina slov sa v zápisoch opakuje.
Druhé dieťa s rovnakým menom znamená, že prvé zomrelo - overíte v úmrtnej matrike.
Neobťažujete, je lepšie si nechať overiť, že máte správny záznam, ako sa hodiny trápiť s nesprávnym...
Prajem veľa šťastia! :wink:
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Re: narození 1822 němčina

Příspěvekod TKempny » pát lis 30, 2012 12:18

andelka_zj píše: jak to dodělám už Vás obtěžovat nebudu....:)


tak jsme to nemysle, spiše jsem vas chtěl pošťouchnout, abyste se učila sama :wink: ale nebojte se ptat
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: narození 1822 němčina

Příspěvekod IvoD » pát lis 30, 2012 13:37

stanley4 píše:Druhé dieťa s rovnakým menom znamená, že prvé zomrelo - overíte v úmrtnej matrike.

pokud mne paměť neklame, teď nedávno se někde řešilo (nevím jestli na tomhle fóru nebo jinde), že může být více dětí stejného jména v jedné rodině - lišili se jménem po kmotrovi. Ale řekl bych, že to bude celkem lokální vzácnost. U mne při stejném jméně jsem vždy našel i záznam v matrice úmrtí (žádný zmatek v rodině :-) ), mám rodinu, kde je jedno jméno třikrát.
IvoD
 
Příspěvky: 127
Registrován: čtv lis 29, 2012 10:04

Re: narození 1822 němčina

Příspěvekod TKempny » pát lis 30, 2012 13:47

IvoD píše:
stanley4 píše:Druhé dieťa s rovnakým menom znamená, že prvé zomrelo - overíte v úmrtnej matrike.

pokud mne paměť neklame, teď nedávno se někde řešilo (nevím jestli na tomhle fóru nebo jinde), že může být více dětí stejného jména v jedné rodině - lišili se jménem po kmotrovi. Ale řekl bych, že to bude celkem lokální vzácnost. U mne při stejném jméně jsem vždy našel i záznam v matrice úmrtí (žádný zmatek v rodině :-) ), mám rodinu, kde je jedno jméno třikrát.


je to toruchu jinak, mužou nit stejně jmena s ruznym přidomkem (František xaver nebo az asisi nebo seraf) podle různých svatých, druhou možností je, že mají různou matku. v 99% případů však první dítě zemřelo a proto dostalo druhé stejné jméno. je třeba pracovat i s tou matrikou zemřelých, i když se s ní bez indexu pracuje špatně.
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: narození 1822 němčina

Příspěvekod Claricia » pát lis 30, 2012 14:41

TKempny píše:
IvoD píše:
stanley4 píše:Druhé dieťa s rovnakým menom znamená, že prvé zomrelo - overíte v úmrtnej matrike.

pokud mne paměť neklame, teď nedávno se někde řešilo (nevím jestli na tomhle fóru nebo jinde), že může být více dětí stejného jména v jedné rodině - lišili se jménem po kmotrovi. Ale řekl bych, že to bude celkem lokální vzácnost. U mne při stejném jméně jsem vždy našel i záznam v matrice úmrtí (žádný zmatek v rodině :-) ), mám rodinu, kde je jedno jméno třikrát.


je to toruchu jinak, mužou nit stejně jmena s ruznym přidomkem (František xaver nebo az asisi nebo seraf) podle různých svatých, druhou možností je, že mají různou matku. v 99% případů však první dítě zemřelo a proto dostalo druhé stejné jméno. je třeba pracovat i s tou matrikou zemřelých, i když se s ní bez indexu pracuje špatně.

A já jen upozorním, že u Františka z Assisi a Františka Serafínského by to neplatilo, protože to je jeden a ten samý svatý. :)
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Re: narození 1822 němčina

Příspěvekod Zora » pát lis 30, 2012 14:51

Asi drobná nechtěná záměna - Saleský - Serafinský...
Stejně je ale na výběr třeba těch Františků vícero: (snad až na ty "čínské") :roll:

sv. František Saleský [Franciscus de Sales ]
sv. František Xaver M. Bianchi [Franciscus Xaverius Maria Bianchi ]
sv. František z Paoly [Franciscus de Paola ]
sv. František Coll [Franciscus Coll ]
sv. František de Geronimo (Jeroným) [Franciscus de Geronimo ]
sv. František Caracciolo [Franciscus Caracciolo ]
sv. František Fernandez de Capillas a mučedníci v Číně [Franciscus Fernández de Capillas passio: 15.1.]
sv. čínští mučedníci XIX. století; František Rébus Clet, Petr Liu Wenyuanse a další [Franciscus Régis Clet, passio: 18.2., (1820) Petrus Liu Wenyuan, passio: 17.5., (1834) et alius ]
sv. Řehoř Grassi, František Fogolla a 24 druhů [Gregorius Grassi Franciscus Fogolla et XXIV socii]
sv. František Solano [Franciscus Solano ]
sv. František M. /Jan Croese/ de Camporosso [Franciscus Maria de Camporosso ]
sv. František Borgia [Franciscus de Borja ]
sv. František z Assisi [Franciscus Asisiensis ]
sv. František Xaverský [Franciscus Xavier ]

Ale i Prokopové jsou dva:

sv. Prokop
Procopius, eremita - http://catholica.cz/index.php?id=2892

sv. Prokop
Procopius, m. in Palæstina - http://catholica.cz/index.php?id=2961
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: narození 1822 němčina

Příspěvekod Claricia » pát lis 30, 2012 15:10

Zora píše:Stejně je ale na výběr třeba těch Františků vícero: (snad až na ty "čínské") :roll:

sv. František Saleský [Franciscus de Sales ]
sv. František Xaver M. Bianchi [Franciscus Xaverius Maria Bianchi ]
sv. František z Paoly [Franciscus de Paola ]
sv. František Coll [Franciscus Coll ]
sv. František de Geronimo (Jeroným) [Franciscus de Geronimo ]
sv. František Caracciolo [Franciscus Caracciolo ]
sv. František Fernandez de Capillas a mučedníci v Číně [Franciscus Fernández de Capillas passio: 15.1.]
sv. čínští mučedníci XIX. století; František Rébus Clet, Petr Liu Wenyuanse a další [Franciscus Régis Clet, passio: 18.2., (1820) Petrus Liu Wenyuan, passio: 17.5., (1834) et alius ]
sv. Řehoř Grassi, František Fogolla a 24 druhů [Gregorius Grassi Franciscus Fogolla et XXIV socii]
sv. František Solano [Franciscus Solano ]
sv. František M. /Jan Croese/ de Camporosso [Franciscus Maria de Camporosso ]
sv. František Borgia [Franciscus de Borja ]
sv. František z Assisi [Franciscus Asisiensis ]
sv. František Xaverský [Franciscus Xavier ]

Je jich jak psů. :lol:
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 37 návštevníků