VYŘEŠENO - 1792 - svatba, Snět, česky

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO - 1792 - svatba, Snět, česky

Příspěvekod Ivon » ned říj 02, 2022 15:36

Prosím o pomoc s přečtením:

25. prosince 1792 - Dolejš Wáclaw poctivý mládenec vlastní syn Jana Dolejše chalupníka ze vsy Kalliště?
Kateřina poctivá panna vlastní dczera po neb. Janovi K……? sedlákovi ze vsy Sniete


První zápis:

Obrázek
Naposledy upravil Ivon dne ned říj 02, 2022 16:43, celkově upraveno 3
Ivon
 
Příspěvky: 350
Registrován: čtv zář 25, 2014 13:20
Oblast pátrání: Střední Čechy - Kolín, Velký Osek, Petrovice, Veltruby, Kanín, Jestřabí Lhota, Opatovice, Ohaře, Nová Ves I.

Re: 1792 - O, Snět

Příspěvekod Zora » ned říj 02, 2022 15:50

Opravte si předmět - viz pravidla.

nevkládejte přímo skeny, ale odkazy,
Buď odkaz na stránku v matriční knize, nebo odkaz na úložiště, kam jste matriční stránku uložila.
Postup - opět pravidla.
Pravidla je třeba bezpodmínečně dodržovat, obávám se, že jinak Vám odpovídat nebudeme. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29189
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: 1792 - O, Snět

Příspěvekod Ivon » ned říj 02, 2022 16:05

Promiňte, ale to nebyl sken, nahrála jsem to na úložiště a vybrala BB code do fóra.

Teď jsem to tedy dala jako odkaz s náhledem. Snad už to bude v pořádku.
Ivon
 
Příspěvky: 350
Registrován: čtv zář 25, 2014 13:20
Oblast pátrání: Střední Čechy - Kolín, Velký Osek, Petrovice, Veltruby, Kanín, Jestřabí Lhota, Opatovice, Ohaře, Nová Ves I.

Re: 1792 - O, Snět

Příspěvekod Dika » ned říj 02, 2022 16:18

po Janowi Kopeczkym
Dika
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř dub 15, 2015 21:01
Oblast pátrání: střední, jižní a východní Čechy

Re: 1792 - O, Snět

Příspěvekod Zora » ned říj 02, 2022 16:23

Pro Ivon,

Vkládejte pouze odkazy na úložiště, ne celý text ani v náhledu.
Nenapsala jste, o který odkaz se jedná.

Opravte si předmět a pokud budete vkládat VYŘEŠENO, tak ho vložte jako první slovo.
U posledních příspěvků nedodržujete ani to.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29189
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: 1792 - O, Snět

Příspěvekod Zora » ned říj 02, 2022 16:27

Pro Dika

Bývá zvykem dodržovat pokyny moderátora, čili vyčkat, až kolegyně opraví příspěvek.
V případě opakování může následovat varování nebo ban.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29189
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: 1792 - O, Snět

Příspěvekod Ivon » ned říj 02, 2022 16:39

Teď nevím, jak myslíte který odkaz. Odkaz je přece v tom náhledu. A opravdu se omlouvám, ale dlouho jsem tady nebyla (myslím před tím minulým příspěvkem) a pokud si dobře pamatuju, tak před tím náhledy nevadily.

Dikovi - moc děkuju a mrzí mě, že jste dostal kvůli mě vynadáno
Ivon
 
Příspěvky: 350
Registrován: čtv zář 25, 2014 13:20
Oblast pátrání: Střední Čechy - Kolín, Velký Osek, Petrovice, Veltruby, Kanín, Jestřabí Lhota, Opatovice, Ohaře, Nová Ves I.

Re: VYŘEŠENO - 1792 - svatba, Snět, česky

Příspěvekod Ivon » ned říj 02, 2022 16:44

Tak já nevím, teď jsem dala plný odkaz do diskusního fóra a stejně to dělá náhled.
Ivon
 
Příspěvky: 350
Registrován: čtv zář 25, 2014 13:20
Oblast pátrání: Střední Čechy - Kolín, Velký Osek, Petrovice, Veltruby, Kanín, Jestřabí Lhota, Opatovice, Ohaře, Nová Ves I.

Re: VYŘEŠENO - 1792 - svatba, Snět, česky

Příspěvekod Zora » ned říj 02, 2022 17:12

Nebudu řešit něco, co je vyřešeno, tolik času opravdu nemám, příště podle pravidel. Jestli je tam teď náhled, pak je to správně.

Dika nedostala vynadáno kvůli Vám, byla upozorněna na nesprávný přístup
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29189
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO - 1792 - svatba, Snět, česky

Příspěvekod Dika » ned říj 02, 2022 19:50

Milá Zoro, věřte mi, odpověděla jsem, abych pomohla. Vydejte tedy i pravidla kdo a kdy může a nemůže odpovídat. Tohle nemám zapotřebí.
Dika
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř dub 15, 2015 21:01
Oblast pátrání: střední, jižní a východní Čechy

Re: VYŘEŠENO - 1792 - svatba, Snět, česky

Příspěvekod Zora » ned říj 02, 2022 20:19

Pomáhat chceme všichni a děláme to rozhodně častěji než Vy.
Fórum ale musí zůstat přehledné a není jiná možnost, než počkat, až je dotaz v pořádku.
Nečekat a odpovídat znamená, že mnozí z tazatelů pak na nějaký pořádek kašlou.


Pravidla nevydáváme zbůhdarma, samoúčelně, ale proto, aby fórum sloužilo co nejlépe.
Někomu to připomeneme jednou, u jiného to nepomůže vícekrát. Pak musí následovat ban, opět platí - jinou možnost moderátor nemá.
Nelze ani rozlišovat, kde je pomoc "malá", kde je třeba pomoci více, musí to platit stejně pro všechny příspěvky.
Předpokládám, kiolegyně Diko, že příště už bude z Vaší strany vše v pořádku.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29189
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků