VYŘEŠENO Vojenske-Kriegsarchiv 28 reg. 1802 Němčina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO Vojenske-Kriegsarchiv 28 reg. 1802 Němčina

Příspěvekod David H » pon zář 06, 2021 15:23

Dobrý den,

tak jsem se vrhnul poprvé do vojenských záznamů z Kriegsarchiv ve Vídni. Konečně se mě podaří snad posunout s danou větví, kde jsem byl zaseknutý dále.

Mohli byste mě prosím pomoci ve čtení záznamu? Je to dost blbě vidět ale chápu zhruba co se tam říká. Budu vděčný pokud se Vám něco podaří.

Jedná se o poslední záznam na stránce dole:

(str 459, Film # 007612043, Fasz. 1634-1635 1802-1803, Kriegsarchiv Wien)
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... ?cat=35749

Johann Nowack / Ties / Habern / ?Czeslau? / Bohmen / 28 / Von 15 Febr. 796 ?? 3 ?? zu Frolich Infanterie assentiert. Im 11 Febr zu ?Merzen ?Infanterie ?und ?den 1 August 802 von ?da ?? Transfeirt.
Jan Novák / Tis / Habry / ?Čáslav / Čechy / 28 let / Od 15 Února 1796 ?? odveden k jednotce Frolich. 11. Února do ??????? a 1. Srpna 802 transferován z armady?

Voják se pak oženil v Kozlově na Sever od Ledče nad Sázavou, což je od Tisu 20 km. Snad je to v pořádku a našel sem správný záznam. Hledal jsem pozdější odchod z armády, protože se ženil až v říjnu 1806. Pak jsem se do mladších ročníku a toto je jediný záznam co odpovídal.

Moc Vám děkuji
S pozdravem
David
Naposledy upravil David H dne úte zář 07, 2021 11:17, celkově upraveno 1
David H
 
Příspěvky: 52
Registrován: úte srp 29, 2017 21:34
Oblast pátrání: 1) Taborsko
Chotoviny, Sudomerice u Tabora, Hostice, Tabor, Zahoricko, Klokoty, Zahradka, Vodnanym Milenovice, Klánovice, Bila Hurka, Hluboka, Otradov, Stupcice, Jistebnice, Uhrice, Jetrichovice

2) Stredocesky: Miskovice, Tousice, Kralka, Horni Chvatliny, Mlikovice, Bulanka, Hradenin,

3) Zamrsk: Jestrabi, Ponikla, Vichova nad Jizerou

4) Vysocina a Jihomoravsky: Bonov, Vycapy, Sebkovice

Re: Vojenske-Kriegsarchiv 28 reg. 1802 Němčina

Příspěvekod filmovymaniak » pon zář 06, 2021 15:58

Dobrý den, po odvedení dostal 3 zlaté žold
jsou to nejspíš 2 pluky 1. 28. pěší pluk majitel Michael von Fröhlich
a druhý čtu jako "Merzin" infanterie regiment zatím jsem neurčil číslo pluku google nic nenašlo, zřejmě se jméno majitele pluku psalo jinak
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2348
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: Vojenske-Kriegsarchiv 28 reg. 1802 Němčina

Příspěvekod zeter » pon zář 06, 2021 17:59

Johann Nowack / Tiest / Habern / Czaslau / Böhmen / 28 / Den 15ten Febr. 796 gegen 3 Fl Handgeld zu Frelich Infanterie assentiert. Den 11ten Febr zu Merzin Infantr. und den 1ten August 802 von da angero transferirt.

angero = anhero, zastaralé příslovce znamenající zhruba totéž co hier(her) (sem), případně v časových vazbách (bis anhero) zhruba jako (bis) jetzt (až dosud, doteď) - tady v tomhle případě tedy "von da an[h]ero": odtamtud sem
zeter
 
Příspěvky: 3299
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Vojenske-Kriegsarchiv 28 reg. 1802 Němčina

Příspěvekod David H » úte zář 07, 2021 11:17

Dobry den

filmovymaniak a zeter - moc Vam obema dekuji. Zkusim kouknout na ten Merzin. Nasel sem obrazek s udaji, kam se z tohoto regionu a okolnich odvadeli cesti vojaci.

Preji pekny den
David
David H
 
Příspěvky: 52
Registrován: úte srp 29, 2017 21:34
Oblast pátrání: 1) Taborsko
Chotoviny, Sudomerice u Tabora, Hostice, Tabor, Zahoricko, Klokoty, Zahradka, Vodnanym Milenovice, Klánovice, Bila Hurka, Hluboka, Otradov, Stupcice, Jistebnice, Uhrice, Jetrichovice

2) Stredocesky: Miskovice, Tousice, Kralka, Horni Chvatliny, Mlikovice, Bulanka, Hradenin,

3) Zamrsk: Jestrabi, Ponikla, Vichova nad Jizerou

4) Vysocina a Jihomoravsky: Bonov, Vycapy, Sebkovice

Re: VYŘEŠENO Vojenske-Kriegsarchiv 28 reg. 1802 Němčina

Příspěvekod David H » úte zář 07, 2021 11:20

Hezky clanek - posilam pokud by nekoho zajimalo.
https://www.napoleon-series.org/militar ... hemia.html
David H
 
Příspěvky: 52
Registrován: úte srp 29, 2017 21:34
Oblast pátrání: 1) Taborsko
Chotoviny, Sudomerice u Tabora, Hostice, Tabor, Zahoricko, Klokoty, Zahradka, Vodnanym Milenovice, Klánovice, Bila Hurka, Hluboka, Otradov, Stupcice, Jistebnice, Uhrice, Jetrichovice

2) Stredocesky: Miskovice, Tousice, Kralka, Horni Chvatliny, Mlikovice, Bulanka, Hradenin,

3) Zamrsk: Jestrabi, Ponikla, Vichova nad Jizerou

4) Vysocina a Jihomoravsky: Bonov, Vycapy, Sebkovice


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků