VYŘEŠENO Z 1851 Řípec (TA) němčina +latina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO Z 1851 Řípec (TA) němčina +latina

Příspěvekod BoBaK » úte srp 31, 2021 17:01

Prosím o doplnění a vysvětlení latinské poznámky u zápisu úmrtí Jakuba Šlapáka - 3. zápis shora, levá strana:
https://digi.ceskearchivy.cz/3344/32
Jakob Schlapak Ausgedinger (?) von der ehemaligen freisassen ....schaft Nro. 4 zu Ržipetz verheirat.... ... 13. Jänner 1828

Šlapákové byli svobodníci a zemřelý Jakub se 13.1.1828 jako vdovec ženil s Annou Marií, roz. Bláhovou.
Dále mi není jasná latinská poznámka "Lit. mort. 13. Febr. 1876" dopsaná pod základním textem. Tušíte, co by to mohlo znamenat?
Díval jsem se do matriky zemřelých na zmíněné datum, protože pátrám po úmrtí jeho manželky Anny Marie, které není k nalezení, ale nic souvisejícího jsem nenašel. Možná se jako ovdovělá provdala do jiné obce....? Jsem si vědom, že tento dotaz úplně nepatří do "Ctení starých materiálů", ale když s osobou úzce souvisí...

Děkuji moc.
BoBaK
Naposledy upravil BoBaK dne sob zář 04, 2021 5:16, celkově upraveno 2
BoBaK
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned kvě 27, 2018 16:46
Oblast pátrání: severní Morava a Slezsko, jižní a západní Čechy

Re: T 1851 Řípec (TA) němčina +latina

Příspěvekod Zora » úte srp 31, 2021 17:04

Lit. mort. 13. Febr. 1876
poznámka o vydání úmrtního listu v písemné podobě. Možná, že vdova tím dokládala svůj další sňatek.
Z
Sňatek vdovy je m=ně pravděpodobný, ale třeba děti - do zaměstnání, vojákům a pod.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29088
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 11 návštevníků